Споделена история от Секс и интимност

Положението на младите жени в съвременното общество
Така... Аз съм млада жена на малко под 30 години. Смятам се за силна, независима и интелигентна, и с критично мислене, дори успяваща. Още в тинейджърските си години съм заставала за правата на жените и съм отстоявала своето и не разбирам много неща по отношение на съвременните жени и защо си причиняват това унижение?! Някои неща ги виждам и тук в сайта, където предполагам, че би трябвало всеки да е искрен, тъй като сайтът е анонимен. И едно от нещата, които виждам, е как мъжете настояват за орален секс, докато повечето жени покорно изпълняват, без да се замислят дали им харесва или не! Драги мъже, ние не сме проститутки и не ни липсва уважение. Само жена без себеуважение би причинила такова нещо на себе си! Другата глупост от една от многото, които не разбирам, но последно нея ще спомена, е стремежът на жените да слугува на мъжете си! Тук влиза готвене, чистене, пране, миене.... Драги мъже, вече не са 50- те и жената не е нито слугиня, нито лична готвачка, нито лична чистачка! Щом сте гладни - гответе си! Щом сте направили мръсно - чистете си! Не сте малки!
Моля темата ми да бъде публикувана! Интересно ми е колко още жени мислят като мен и колко биха се осъзнали!

Коментари

51-76 от 76

56.   54, той е интелигентен, не го подценявайте,! Научих доста неща от него, но как се хвана с тая малката, да не казвам каква е! Чувам, ще щял да учи висше... Това е! Просто мъжете си търсят готвачки, чистачки и свиркаджийки, вместо амбициозни и борбени жени!

57.   Лично ако те знам коя си, ше ти взема 3 травестита с големи че,,,ппове
И искам да те праскат цяла вечер, искам дупвто да стане като варел ония 200 литровите
Баси глупавото изчадие си ти,

59.   Младо момиче под 30-те. Хубаво написано, но не сме 50-те. Съвременни хора сме с широки разбирания. Не сме тесногръди и яко на някой не му харесва нещо не значи, че на всички не им харесва. Вероятно си дълбоко наранена. Време ти е да си намериш мъж и... Греда. Не може да се примириш с факта, че ще трябва да готвиш. чистиш и орален да правиш... Е щом си тук в този сайт виждаш, че има различни хора.. Сигурно ще си намериш мъж по твой образ и подобие. Хора разни.. Но!!! кухня, печка, перална са думи в женски род, а диван, компютър, телевизор в мъжки? Случайно е май а?? А сега се замисли след като има доставка до дома на храна, пералня съдомиялна, и почистващи фирми, и жени които за 20 лв правят орален секс, защо един мъж да се обвързва с теб..??? Е този мъж ще е финансово независим, успял, и няма да иска да се занимава с някоя като теб.. Помисли малко и успех в търсенето на подходящият!!!

60.   Много негативи се изляха по темата. Номер25 на място ги казваш нещата. Относно оралната любов. Мъжкият оран е навън, задоволяването орално може да означава, че приемаш този мъж истински, както той теб когато те задоволява с ръце и устни, когато не се случва докрай по друг начин. Когато отношенията между мъжа и жената се осланят на доверие, отношение и помощ един към друг нещата минават в съвсем друг етап на общуване.

61.   Проблемът е, че някой жени си хващат някой богаташ само, за да ги издържа. Някой спят с шефа за повече пари. Някой си изкарват парите на магистралата. Няма любов при някой жени, а само Интереси. Пък ако се обичат нека си правят и свирки, и анален и каквото си искат.

62.   до Авторката
Я, ако обичаш ми обясни, кои точно права в България са ти нарушени, че се бориш за тях? Или си като онези разглезени западни студентчета, дето за забравили за какво са отишли в университетите и са занимават с протести и прочие простотии, докато родителите им гърбят, за да им плащат таксите? Аз пък мисля, че отдавна равноправието е отстъпило на силното толериране на правата на вашия пол.

63.   според мен това са мнооого отминали проблеми

в днешно време проблемите са, че има много жени на 30-35, които си нямат половинка, аз самият съм мъж на 28, секс е лесно да намериш, но нещо по-сериозно - не, не знам как я мислите "независимите и силните" тая работа да раждаш на 40 - въпреки че имам такъв пример с познати, но се сещаш че е 1 на 10000 = демографски срив

отделно 85 процента от младите момичета са абсолютни лигли, разглезени от набори ухажори и мама и тате, останалите 15 са много готини, но спят с жени, и бройката им расте

въобще да си хетеросексуален мъж в днешно време, оралният секс ти е най-малкият проблем, но съм имал приятелка която не правеше свирки, а аз винаги лижа, защото ми харесва, не съм се чувствал пренебрегнат, знам за какво говориш, бях веднъж с разведена, каза "мъжът ми се викаше лапни го", а на мен си ми духаше с желание, щото младото жребче нали, пък и нещо ново... въобще женска работа...

64.   Не разбирам кое е лошото?? За оралния секс ако и двете страни са съгласни да. А за домакинската работа не случайно са казали хората жената върти къщата! Може да не са и трите но поне едното ако правиш пак е добре.
-20ж

66.   Кой каквото ще да си плямпа, само педерастите харесват свирки. Нормалните мъже правят нормален секс, взаимносвързани са нещата.

67.   Авторке, вече си презряла праскова и не ставаш за ядене, че ще си с вкус на ферментирала слива! Дърта брантия, дето се мисли за равна с мъжете! Ама била независима и самодостатъчна? То ти такава и ще си останеш... самодостатъчна! Както тук някой ти препоръча, от сега си вземай котки и да свикваш с тях. Мъжът може с жена, може и без жена, а една жена мез мъж е нищо. Ако не ставаш за секс, не си и домакиня, тогава за какво си му на мъжа? Ако пък си мислиш, че ще излъжеш някой мъж да те вземе и после да му тровиш нервите много грешиш. Няма как да се правиш на по-важна от него, само заради смрадливото ти междукрачие. Ще ти изтърси един зад врата, ще те изсяцка в земята, че чак ще се находиш по голяма нужда, а после ще те изхвърли като мръсно коте с шут отзад! Иди после да търсиш правата си чрез истанбулската конвенция, като си поръчаш да напишат нова, че тази няма да ти свърши работа!

68.   До номер 45 - амбицията, волята и да претендираш за интелигентност са МЪЖКИ качества. Мъжка енергия. Щом си жена с мъжка енергия, само мъж с женска енергия (преобладаваща) ще търси жена като теб. Такива мъже са художници, музиканти, мъже със сърца, които ти, като една амбициозна и успешна личност да вдъхновиш да творят (плюс да им помагаш финансово и да им правиш скъпи подаръци). Да бъдеш муза за този мъж. Ако не се изплаши от твоята сила и независимост де. Така ти нито ще готвиш, нито ще трябва да правиш свирки. Онзи 27годишният е с мъжка енергия и затова е избрал женската жена, щото всичко в тоя свят е баланс и трябва да се допълват. Две остриета не могат да живеят в разбирателство и хармония. Накрая единия ще поддаде и ще омекне или връзката ще се разпадне. :)

69.   Прочетох само първото изречение. Щях да повърна. Надолу изобщо не си направих труда да видя за какво реве тая.

70.   Поздравления за номер 25 за начина, по който се обоснова обстойно и с нагледни примери!

А за грамотността и знанията на номер 45/53 веднага си личи още от частта "с знания". Има и още подобни примери за грамотност в нейните мнения, но и това е достатъчно.

71.   Напълно права си и всяка жена, която сере на метеното и позволява да е слугиня в 21 век за мен е недостойна за уважение, съжалявам.

74.   Младите жени на около 18 до 25 не стават за нищо баце. Кухи лейки, малки кур****а нз защо даже ми е гнус да ги поглеждам вече.!! Аз предпочитам истинските жени на над 35. И аз съм може на 27 години!!!

75.   Здравейте на всички! Тъй като времето напоследък е особено лошо, а аз съм в отпуска, нямам много опции освен да чета, гледам филми и да се размотавам по сайтове. И попадам на тази дискусия... Ако с нещо съм съгласна то е, че през 50-те години много жени не са ходели на работа и основно са се занимавали с домакинството, докато на мъжете се е разчитало основно за продоволствието и другите материални блага. Да не забравяме много други неща - жените не са ходили в университет, също така не са и гласували, което, съгласете се, е безумно! Заслугата на феминизма е в това, че, поне на запад, наистина половете са изравнени в този смисъл, че на жените са позволени неща, които преди стотина години са били немислими. Относно чистенето, готвенето и другите домакински задължения, в един нормален вариант на двойката би трябвало да са разпределени именно поради гореизброените причини - равенство на половете. Що се касае до скандирането за неправенето на орален секс, това не виждам какво общо има с цялата тематика по равенството на половете или положението на жената в съвременното общество. Начинът, по който се прави секс от хилядолетия е един и същ, с тази разлика, че християнството налага определени табута, включително за орален секс и онанизъм, които са в разрез с практикуваните в Елада и Рим норми. Ако някои хора вярват, че живеем в разкрепостени времена, то нека се поинтересуват за случвалото се в Рим. Както и да е, едно от основните определения за любов е именно грижата към любимия, така че оттук всеки следва да реши дали ако прави някои неща те са израз на унижение или напротив израз на любов.

76.   до 75, май някой и на тебе трябва да ти намести двете полукълба...

"а не забравяме много други неща - жените не са ходили в университет, също така не са и гласували, което, съгласете се, е безумно! "

За НЕходенето в университет е безумно САМО за онези млади момичета, които НАИСТИНА ПОКАЗВАТ ЗНАНИЯ, УМЕНИЯ И ДИСЦИПЛИНА и за които въобще има смисъл пребиваването в университета. Като количество, те са доста малко на брой в сравнение с всички жени!

Грешно разбраната демокрация направи в България така, че и много мъже да ходят в университетите абсолютно незаслужено и необосновано.

Гласуването - историята изобилства от примери! Вземи прочети! Обществата, които на чело са имали властови елит, съставен от мъже, са просъществували дълго и са благоденствали. Примери много. Темата е много обширна, достойна да ѝ се обърне отделно внимание.
Жената има съвсем друга роля в обществото. Абсурдно е жените да гласуват, защото изцяло противоречи на едно правилно изградено общество. Дълга тема, която изисква знания, миличка.

"Заслугата на феминизма е в това, че, поне на запад, наистина половете са изравнени в този смисъл, че на жените са позволени неща, които преди стотина години са били немислими. "

Точно така и знаеш ли какво още стана, благодарение на този феминизъм?
-Разврат, трети пол, генетично увредено човечество, мутации, генно инженерство, разлагащи се, деморализирани общества, извратени деца и още, и още...

"Относно чистенето, готвенето и другите домакински задължения, в един нормален вариант на двойката би трябвало да са разпределени именно поради гореизброените причини - равенство на половете. "

Ето го и същинското доказателство, че българката хал-хабер си няма напредства как трябва да е устроено обществото, какви закони го движат и по какъв начин става изграждането на мъжа като мъж, на жената като жена, на детето като дете, какви роли трябва да изпълняват в обществото и как това общество да благоденствува и просперира, да се развива и множи.

Ако мъжът е равен на теб, т. е. подобие на теб, но с мъжки генитали, полумъж-полужена, феминизиран мъж, то НИКОГА ТВОЕТО СЕМЕЙСТВО НЯМА ДА ПОСТИГНЕ НИЩО ОСОБЕНО В ОБЩЕСТВОТО, НИКОГА! Нито това общество ще има някаква сила, тежест и значение сред останалите народи.

77.   25, момче, аз обикновено не използвам обидни реплики и в този случай също няма, но определено имаш нужда от спешна медицинска помощ! И никога, ама никога не изтъквам граматически, лингвистични, правописни или пунктуални грешки, но в този конкретен случай нямам намерение да споря с човек, който ми вменява, че си нямам "напредстава". Такъв израз в българския език не се използва, вероятно си искал да кажеш, че българската жена няма представа. Това ми е достатъчно да отсъдя, че четенето на книжки, за което в някои от редовете ми вменяваш, че ми липсва, липсва основно на теб. И примерът - не демокрацията, а комунизмът отвори университетите за всички, образованието преди е било доста по-елитарно занимание.
Как се изгражда мъжът като мъж и жената като жена? Това, което подозирам искаш да кажеш, че ако мъжът участва наравно с жената в домакинството, то той би бил унижен??? Тоест моят мъж в никакъв случай не трябва да готви супа топчета дори и да го прави по-добре от мен, защото тестостеронът му ще окапе? Или примерно аз, ако съм инженер по образование и разбирам повече, да не правя ремонт на телевизора, защото това някак магически ще накърни свещената ми детеродна функция и ще ме омърси?
Къде точно съм казала, че мъжът, бидейки равен на мен е полумъж-полужена, че дори и феминизиран мъж? Не сравнявам физическият пол, а идеята, че жената има права и тези права трябва да са равни с тези на мъжа. След като ме подканяш да чета, дали случайно си чел за Свещения отряд на Тива, чието създаване е инспирирано от този текст на Платон:
"Така че, ако би имало някакво средство да се създаде град или войска от влюбени и любимите им, те биха ги управлявали отлично, избягвайки всичко грозно и съревновавайки се в това помежду си. И ако биха воювали с други, такива хора, макар и малко на брой, биха излезли победители, така да се каже над всички. Един влюбен мъж би приел далеч по-малко да бъде видян от любимото си момче, било че напуща бойния ред, било че захвърля оръжието, отколкото от всеки друг, и би предпочел пред това стократна смърт. А пък да изостави любимеца си или да не му помогне, когато се намира в опасност? "
Дали пък и спартанците не са останали в историята с непробиваемата спартанска фаланга именно поради горепосочената причина? Или не, тези мъже, които са войници и спят с други мъже, те не са извратени, ама тези, които феминизмът е създал са? И изобщо ако феминизмът бил причина за изброените от теб беди, препоръчвам да прочетеш някоя дебела история на Рим, за да разбереш какво точно е развратно общество. Също така и малко преди това се върни към Елада, за да узнаеш, че пайдеята препоръчва на възрастните учители да поддържат хомосексуална връзка с младите си ученици, провъзгласявайки по същество хомосексуалната любов като по-висша от хетеросексуалната. Дали са били феминизирани всички тези древни хора? И оставили ли са нещо на Историята? Не, те гърците не са ядрото на европейската цивилизация, не, те са някакви там феминсити.

78.   75, ако трябва да бъдем честни, много жени на Запад все още се оплакват, че няма "равенство" между половете, когато всъщност са привилегировани в някои отношения, за разлика от мъжете. Тоест, цели се нещо като женски супремацизъм, така че Западът не е най- удачният пример за тези неща.

Black Sabbath

79.   О, неразумна историчко, поради что се посрамваш да изопачаваш историята?

Египет, Шумер, Елада, Персия, Източен Рим, Рим... всичките имат етапи на развитие и ти ми тикаш пред очите части от техния залез!

"е, те гърците не са ядрото на европейската цивилизация, не, те са някакви там феминсити."

Гърците въобще са НИКОИ! Нито са имали цивилизация, нито някаква значима история, освен тази на крадци, дошли от юг!
Ти даже и историята на предците си не знаеш!

Само не разбрах от целия ти текст в какво ме обори по-точно?

Май само че в книжовния български няма "на представа"!?

За друго не разбрах?

Никой не е спрял мъжът ти да ти готви супа топчета, а ти да отремонтираш скапалия ви се телевизор! Щом ви е толкова акъла, ползвайте си го, както желаете.

80.   Мнозина тук правят грешката да надават вой за равни права на жените. Имайте предвид, обаче, че правата идват заедно със задълженията! Някой да е чувал жени, борещи се за равни права (макар отдавна да се ползват с много предимства пред мъжете), също да се борят да имат и същите задължения като мъжете? Не! Знаете ли защо? Защото искат само мекото от баницата, а не поравно от нея!

81.   @79, спорът с теб е безсмислено и уморително занимание и нямам намерение да продължавам, защото по-умният отстъпва. Каквото съм казала, съм казала, който разбрал, разбрал. Призовавам те да прочетеш за Хипатия Александрийска, Емили дьо Шателе, Мария Гаетана Агнези. Когато се запознаеш с тези личности ще разбереш защо. След това, понеже те интересува залезът на цивилизациите, ти предлагам:
-Залезът на Запада на Освалд Шпенглер
-12-те тома на Арнолд Тойнби
Относно Гърция и изопачаването на историята, тук наистина ще замълча и ще те оставя с твоите псевдо-научни представи, просто няма смисъл, убедих се.
Задачка-закачка, защо жените са почнали да носят панталони, и не, не е от прищявка да се правят на равни на мъжа.
И те призовавам да приемеш исляма ако не си и да се преселиш в Афганистан, където мирогледът ти би бил възприет.
@78, Ако сравним някоя държава на Запад и България, би било видно, че разликата е от земята до небето. Там поне са извоювали нещо, тук все още ни се обяснява за гола, бременна до печката.

83.   Номер 81, на Запад жените са извоювали следните права:
- Да работят здраво като мъжете (много от българките не работят или чакат на мъжа да поема цялата или по-голямата част от сметките);
- Да плащат наравно с мъжете, включително и да черпят мъжете по ресторанти и заведения, да ги возят в колите си и т.н. (нещо, което тук го прави 1 жена на милион други българки, които е абсурд да черпят мъж или да го мъкнат насам-натам с колата си);
- Да мъкнат същите като тегло торби с покупки наравно с мъжа до тях;
- Да извеждат кучето късно вечерта в студа, докато мъжът се скатава на топло вкъщи, бъркайки яйцата в тигана или наглеждайки какво се пече във фурната;
- Да поемат издръжката на децата при развод, защото голяма част от мъжете печелят попечителството и държат децата да са при тях, а жените да плащат като попове (в България това почти никога не се случва, защото жените тук държат мъжът след развод да им плаща на тях).

84.   81, и жените тук са извоювали. Колко жени има, които работят, гледат деца и въртят къща, като някои от тях дори са сами поради ред причини (мъжът е починал, тръгнал си е, оказал се е насилник, пропил се е и т.н.). Знам жени, които наистина се оправят сами.
Правата си ги имаме, пък кой какво говори, си е негова работа. На мен лично не ми пречи, че някой смята, че жените трябва да стоим цял живот до печката. Докато не ми попречи на плановете и не се пробва да ми отнеме правата, проблем нямам. За протокола, на Запад също има мъже, които мислят по същият начин за жените, макар и да са малцинство.
Колкото до феминизмът там - мога да ти кажа, че пълен с лицемерие, поне от това, което съм чела. В Швеция феминизмът е за местните жени, а не за чужденките. Някъде бях чела, че при насилие над чужденка от местен, на никого не му пука особено, но феминистките там обвиняват местните мъже за едва ли не най- опасните, докато не казват почти нищо за разните проблемни мигранти, които бият и изнасилват, дори убиват жени. Подобна е и ситуацията в САЩ - белите мъже са най- зли, но за нелегалните мигранти не се казва нищо, защото е "расистко". Изобщо, феминизмът има няколко добри идеи и всичко останало е лишено от логика, или ако има смисъл, то фокусът е концентриран на тотално грешно място. А феминиснките не са никакви силни жени, поне в по- голямата си част. Истината е че са най- добри в това да се оплакват и то понякога за смешни неща.

Black Sabbath

85.   81 и на мен не ми се занимава с тебе!

Трите жени са се занимавали с наука. Какво искаш да кажеш с тях? Може би, че заради парабеланитe, убили Хипатия, човечеството не е видяло жени в науката чак до 18 век? :D Ти сериозно ли? Разсмя ме!

Освалд Шпенглер - особен поглед върху историята на цивилизациите, формиран въз основа на приноса на различните култури върху тях. Колко е научно, не знам!

Арнълд Тойнби - сериозен изследовател на цивилизациите.

Какво искаш да ми намекнеш с тези хора, ти си знаеш... Само Мария Кюри не беше вкарала, но може би от срам, че вече започна разобличаването на "нейните" постижения и реши да не си насилваш късмета....

"ще те оставя с твоите псевдо-научни представи"

Наука не е равносилно на ИСТИНА! Но откъде толкова акъл в една жена?
Ако действително си историчка, а може просто любителка, щеше да знаеш, че огромна част от т.нар. исторически извори всъщност са изфабрикувана лъжа от силните на деня, която им е послужвала много добре при отстраняването на врага!

То и Иречек е писал, но е писал и лъжи! Златарски също.

Защо не спомена за опожаряването на 6-те вагона архивни документи 1936 г., Пловдивско, от Османската империя, предадени от Турция на България, ИЗВЪРШЕНО ОТ ГЪРЦИ?????

Не ти е угодно? Знам аз!

Вероятността да се разобличи истината за тоталната подмяна на българската история, окрадена от гърците, в близките 10-15 години е огромна. Ще го признаят всички държави.

Но такива хора като тебе, които гледат „научното“, а не ИСТИНАТА, едва ли ще си спомнят за тези редове, когато това се случи!

Ето нещо актуално, историчко:

https://www.youtube.com/watch?v=H2RAWcw3RVo

за царското потекло на Тодор Живков/ ЗАМФИР ЯШАРОВ, за 10 ноември.

Знам, че обичаш въпросчета-закачки. Ето и един от мене:

Защо Бойко Борисов е толкова време на власт?

86.   "Защо Бойко Борисов е толкова време на власт?"

Заради Меркел :)))

51-76 от 76