Споделена история от Секс и интимност

Епилепсия и сексуалност
Здравейте на всички! Стигнах до тук, защото съм много изплашена и притеснена. С моят мъж сме заедно от една година , преди 1 месец се случи той да направи 3 гърча с припадъци (нещо ново за мен) . Установиха диагноза гранд мал припадъци - епилепсия. Приема 3 пъти на ден Депакин хроно. Обръщам се към хората с епилепсия или такива живеещо с такъв човек. Имам няколко въпроса:

1. Има ли възможност въпреки приема на медикамент, отново да се получават припадъци?

2. Възможно ли е по време на секс да има пристъп?

3. Депакин - шофиране и прием на алкохол е малки дози (не по време на шофиране - два отделни въпроса ? Може ли?

4. Искаме да имаме дете .. но ме е страх заради страшните неща изписани за лекарството как влияе на плодът. Някой забременява ли е по време на прием с това лекарство?

Всички тези въпроси са в следствие на много уплаха от моя страна , не мога да спя спокойно.. страх ме е. Припадъците ми бяха големи и страшни , съпроводени с буйстваше. Психиката ми е срината. Обичам го страшно много , но ми трябва помощ ....

Коментари

1.   Пиши в Ютюб пастор Пламен Петров всеки четвъртък от 21 часа в Ютюб се моли за хората и после дават свидетелства че Бог ги е излекувал

2.   Защо не ги зададете тези въпроси на лекуващия му лекар? Това са сериозни неща и не би трябвало да се доверяваш на анонимни мнения във форум.

3.   Знам колко те е страх и няма да те лъжа - страшно е.
Много близък за мен човек е с вид епилепсия и прием на медикаменти години наред. Истината е, че могат да се овладеят, но много трудно, за неизвестен период и нямаш гаранция.

През годините обикаляне по лекари видях две бременни жени епилептични, които родиха здрави бебета, но гаранция отново няма как някой да ти даде.

Възможно ли е по време на секс - възможно е по всяко време, това не е причина да спреш секса.

За шофирането - предишният ни лекар казваше, че не е опасно. За мен е безумно.

Как ще живееш, ако останеш с него? Първите години с много страх, ако продължат, дали ще продължат, кога ще се случи. После ще се научиш да не се страхуваш.

Във фейсбук има група за епилепсия, хората се отзовават, затворена е, разпитай. По мое мнение поискайте независимо второ мнение.

Успех.

4.   Само да не се заклещите по време на секс,че разделянето е много трудно!

5.   Здравейте аз съм на 30 години и майка ми има епилипесия от както е била на 18-19. Напълно здрав и нормален мъж се разви от мен, заради риска от припадък съм раждан с цезарово сечение. Братовчед на баша ми също е с епилепсия и има 2 деца ( мои братовчеди ) напълно здрави даже да са ми живи и здрави вече и те самите имат деца. И двамата бяха на ривотрил дълги години защото просто др не се предлагаще в България. Консулирайте се с лекар за по-сигурно. Успех и не се притеснявайте !