Споделена история от Секс и интимност

Да си сложа ли спирала? Той не харесва с презерватив
Видях че тук има подобни теми, но са повече за хормоналните спирали и не открих много коментари, а доста се двоумя. Искам да си сложа спирала, защото със съпруга ми не искаме повече да използваме презерватив. При мен разликата е малка в усещането, но при него е огромна. Прдполагам повечето от вас са обсъждали с партньора си колко по-хубаво е без презерватив. Ние сме заедно от вече 12 години, струва ни се нелогично да ползваме презерватив, при положение че може да се предпазим по друг по-удобен начин с по-добро усещане за мъжа.
Не искам да пия хапчета, защото и без това си имам хронично заболяване, затова се спряхме на нехормонална спирала. Тук започнах да се колебая. Притеснявам се дали ще ме предпази наистина, дали няма да боли като е вътре в мен, дали няма да я чувствам като чуждо тяло или пък ще е всичко на психична основа. Много искам да я сложа, защото с презерватив се губи спонтанността.... ама сложи ли го, ама скъсан ли е, провери ли го, изхлузи ли се и т. н. И най-вече удоволствието на партньора го няма особено.
След раждането имам леко по-обилен цикъл от преди. Продължава около 5 до 6 дни. Първите 2 - 3 са само по-обилни, после само зацапва. Пия прим ойл и ми помага, нормализира се леко. Но ми е притеснено.
Гинекологът ми е добър и имам доверие, че всичко ще е наред.
Но моля ви жени, споделете какво да очаквам, усеща ли се тази спирала, има ли фалове и т. н.?

Коментари

1.   Спиралата не се усеща, може да ти се увеличи кървенето, не е 100 процента сигурна, не си предпазена от сърбежи по полов път. Но, на мъжа ти ще му е по-добре.

2.   Не, ако още не си раждала!!!

3.   Моята гинеколожка ми предложи хормонална спирала Левосерт и аз се съгласих.Нехормоналната ще ти увеличи цикъла с още 1-2 дена.Самото поставяне си беше гадно,боли но е за секунди.После припаднах сигурно от уплаха,не знам.Имах болки и зацапване около 2 месеца след това и после всичко се нормализира.Нищо не усещам,че имам,даже забравих,че е там.

4.   Мъжа ти да си направи вазектомия и е готов за секс без презерватив.

5.   Номер 2, чети внимателно преди да пишеш:" След раждането имам леко по-обилен цикъл от преди.". Тя е написала, ама нали все някой многознайко трябва да се " напомни" във всяка тема за спирала, че жената трябва първо да е раждала, че да си сложи спирала.

6.   Авторке, а защо приятелят ти не си направи вазектомия след като той е този, който не харесва презервативи, т.е. проблемът си е негов.
Ще си сложа аз спирала и ще си причиня болка и дискомфорт, за да правя кефа на някакъв михлюзин. Ай сиктир.

7.   Не си добре да си слагаш чужди тела във вагината. Намерете друг начин за предпазване.

9.   Ами той беше в една болница и там казаха, че за да се направи вазектомия трябва да се поиска разрешение на ръководитела на отделението, който си поговори с него и му каза, че е умен човек и няма да му направи. Ако бил някой тъпанар щял да ограничи размножаването му, но на него абсурд. Предложи му хормонални инжекции веднъж месечно, но се отказахме, защото не искаме женски хормони в тялото му. Та остана варианта със спиралата. На мен много не ми се иска, той се сърди.. не зная.

10.   По-добре взимай противозачатъчни с времето проблемите се задълбочават. От хапчетата цикълът ще ти се нормализира и значително намалее. При мен трябваше или кюртаж или таблетки. Решихме да започна с анти бебе. Нямам никакви странични ефекти и проблемите, като периодично зацапване, дълъг и нерегулярен цикъл ги няма вече. Спиралата понякога се усеща от мъжа при акт. Не бих си сложила такова нещо, особено пък хормонална така.

11.   7. Тя затова се нарича вътрешно маточна спирала и се поставя в матката. Всъшност е "Т "подобна пласмасово тяло с увита медна нишка по стеблото, като резбова витка. Много добре предпазва до 5 години, но започва да действа след около месеш след поставянето. Всичко с хормони рано или късно води до рак на гърдите!!!

12.   Не боли,нито при слагане,нито при махане,не се усеща ,нито при теб,нито при него.10 г. съм носила спирала,не е имало проблем.Успех.

13.   Приятелката ми има спирала от много години и секса просто е невероятен. Няма никакви оплаквания. Естественото усещане на вагината и на пениса, свършването вътре и липсата на притеснения правят акта много по-хубав

14.   Извинете, не е 1950, просто да го вади рано

17.   Мъжът ти може да отиде в друга болница, за да си направи вазектомия. Ти с него ли беше иле той така ти е казал, защото е направо смешно доктор да откаже по тозш начин - та той дори не го познава, че да дава оценки колко е умен. Казваш ние искам, ние решихме, отказахме се, ама аз чувам само мъжа ми иска, мъжа ми реши, мъжа ми се отказа.

18.   Авторката: Еми сложих си спирала и след 2 години почти направих перитонит и бях в болница. Повече не.

19.   Егати майтапа...
12години били заедно и си нямат доверие и са с презервативи....
Аз с жена ми, за 20г, не съм слагал никога и децата ни, са планувани и всичко винаги е било ок.

20.   Авторке, още ли си с тоя? Моля те, кажи не.

Как ли няма да си причиня дискомфорт, само защото мъжът не харесвал презервативи! То и на мен много работи не ми харесват, ама ги правя.

21.   Мъжа още ли е до теб заради, който го направи?

22.   Да ви имам проблемите защо просто не го вади като свършва толкова ли е трудно, а ако стане дете вие сте женени имате дете още едно няма да е зле нека има българчета толкова ли е трудно вместо да се занимавате с глупости спиралата е нещо чуждо и често пъти сраства и после трудно се маха и докарва куп проблеми и инфекции защо ви е нещо излишно не сте деца на по 15 че да се страхувате от бременност водете си спонтанен секс и без спирала и предпазни средства не го разбирам това, имаш ръце, имаш уста, имаш дупе да свършва там по другите места и отзад само с презерватив, че да не ревете после. Не ви разбирам това е смешно което питате и за което се притеснявате нали сте заедно 12 години.

23.   За десет години съм сменила три спирали. Много съм активна особено слвд тридесет и втората година. Всичката сперма в мен, и нямам проблем. Семеина на 44г.

24.   Спирали, тъпотии. Аз жена ми я пълня повечето пъти. Само в определени дни внимавам и тогава го вадя в последния момент. Не е най-надеждният метод, но пък вече 10 години работи.

26.   Естествено че, ще сложиш...
Аз откакто сложих, съм друга....
И мъжа ми, и още двама свършват в мен... е.. от време, на време...
Но нямам притеснения...

27.   От като си сложих спирала (преди 8м. ) секса и оргазмите ми са не описуеми. Направо се почуствах друга жена. Съжалявам, че толкова късно се усъзнах. Семеина на 36г

28.   Не разбира се. Това е най-отвратителното нещо, което можете да направите. В никакъв случай не си поставяйте спирала. Един ден ще осъзнаеш грешката си.
Ж 52

29.   Н 28. Кажи каква ще ни е грешката. Аз съм със спорала от 12г. и до този момент съм много доволна. Но ги сменям на три години. Семеина на 48г.

30.   Авторке, преди да навреш това отвратително нещо в себе си съветвам те да се осведомиш за страничните му ефекти. Веднъж слагах спирала Левосерт хормонална, не стига, че 5 месеца ми зацапва все едно един безкраен цикъл, ами я и усещах. Постоянно се усещала някакви болки ниско долу, или като пробождания отдолу, отвратително нещо. Страничен ефект от поставянето на спирала е образуването на кисти. Добре обаче тези кисти се пукат след цикъл, а като няма цикъл, както е при хормоналните спирали ми дадоха да пия хормони през устата. Значи един път хормони от тази спирала и втори път да пия хормони през устата. След предизвикания цикъм кистата не се пукна. Ядосах се и я махнах след шестия месец и всичко се нормализира. А колко пари профуках покрай тази спирала. Не си слагай такова нещо или ако си твърдо решила гледай поне да не е хормонална. За нея знам, че увеличава цикъла. В крайна сметка ако не ти понесе винаги можеш да я извадиш. Самото слагане е доста болезнено и макар, че трае кратко аз след това припаднах. Имам обица на ухото много голяма повече чужди тела да не си навирам в организма.