Споделена история от Секс и интимност

Много силна болка при първи път
Здравейте, пише жена на 18 г. Онзи ден правихме любов с приятеля ми. Той беше много мил, нежен, имаше ласки, орален секс и изобщо, много дълга игра преди самия акт, момчето се погрижи да ми е максимално добре, и въпреки това ме боля ужасно много, все едно ме разкъсват, и не успях да издържа. За справка, първи път ми е. Той самия каза, че много трудно се разкъсва химена, а и имаше кръв дори без да е разкъсан, а когато се разкъса, беше още повече. После ме боля цяла седмица и не можех да вървя, нито да уринирам, постоянно ми течеше бяла течност отдолу и имах болки в таза. Това нормално ли е? Почвам да си мисля, че съм някаква глезла. Видях подобна тема, надявам се да публикувате и моята. Та това нормално ли е, и кога ще спре да ме боли?

Коментари

1.   Всеки го боли първия път, след време болката отминава, спокойно.

2.   Ами според мен не е нормално, редно е да отидеш на лекар, вероятно се касае за някаква инфекция.

3.   По-скоро ,имаш инфекция .

4.   Да, болка има.Първите няколко месеца(6 може и повече) няма да е най-приятното нещо на света.Ако болката продължи,отиди на лекар за твое спокойствие

5.   Купи си някакви вагинални глобули за успокоение на влагалището.

6.   Не споменаваш дали сте използвали предпазни средства – презервативи, което тук е от ключово значение. Ако не сте, много е вероятно приятелят ти да ти е направил „страхотен подарък“ по случай първия път, за жалост. Малцина знаят, че някои видове инфекции от такъв тип биха могли да се предадат и по орален път (макар и по-рядко, съмнявам се някак това да е коренът на оплакванията ти в момента), затова... за друг път – с презерватив и да се обърне повече внимание в тази посока, за да не ти се налага да преминаваш през такъв дискомфорт. Аз винаги се сещам за една моя преподавателка, казваше следното: „Ако си легнеш с мъж без презерватив, то си лягаш и вероятно с всички, с които той си е лягал преди теб.“ – обикновено тези мъже, които не използват кондоми с теб, не са и с предишни сексуални партньори – сама можеш да се досетиш, че е напълно възможно да е имал такива взаимоотношения с инфектирано момиче. Имай предвид, че при мъжете най-често инфекциите преминават безсимптомно... при жените е доста по-тежко и ако остане нелекувано, има шанс да повлияе зле върху репродуктивните способности и т.н.

И друго нещо – момичета, телата са си ваши и те са вашият „храм“, не ги разрушавайте само защото някой на 18 години, незнаещ къде се намира все още и незапознат с рисковете, егоистичен, изисква от вас да правите с*кс без презервативи. Знам за множество такива случаи. С*кс без кондоми се прави с дългосрочен партньор, когото познавате добре – за ваше спокойствие в здравословен план (поне). Всичко друго е излишен риск и подобни ситуации като тази на авторката... насилват ли ви, правят ли ви проблем от това, по-добре си тръгнете. Не си струва тормозът, който вероятно ще си наложите.

Симптомите, които описваш ти, авторке, ми напомнят на развиваща се инфекция; препоръчвам ти да посетиш гинеколог. Дори и да си се притеснила/да си си въобразила нещо, да няма повод за всичко това, е хубаво да те прегледа и да ти обясни някои основни неща. Със сигурност би ти било от полза!

Успех!

Ж20

7.   Как така онзи ден правихте секс, а цяла седмица не можеш да вървиш и те е боляло?

8.   Ако бялата ти течност е в голямо количество и е гъста като кисело мляко, това е инфекция. Съветвам те задължително да отидеш на лекар..

9.   "Как така онзи ден правихте секс, а цяла седмица не можеш да вървиш и те боляло. "
Това показва, че авторката си измисля истории. Тя дори няма да се появи да даде обяснение. Тъпи измислици.