Споделена история от Секс и интимност

Раничка във влагалището
Здравейте, на 17 години съм и от може би вече 4/5 месеца имам тази въпросна, , раничка във влагалището”. Изпитвам ужасни болки по време на полов акт, но да уточня болкита са само при вкарването в началото и после вече няма болка и всичко е нормално, но след края на половия акт имам леко кървене, по-скоро зацапване, не се случва всеки път, но в повечето случаи го има. Бях на гинеколог и ми откриха възпаление на матката 1 месец не съм правила секс бях на антибиотици и куп др лекарства, но за раничката думите на гинеколожката бяха, , Това е нормално за тази възраст да имаш такава раничка тя не е от значение”, ами добре не е от значение, но вече почвам да се измъчвам, боли ме не се търпи, само се притеснявам за болката, имам си постояннен партньор който ме разбира и се съобразява и вниваме, но все пак да, ако някой може да помогне слушам. Мажа се и с вагизан овлажняващ крем. Благодаря предварително.

Коментари

3.   Здравей, преди седмица ми обгаряха раничка на шийката на матката. Преди да родя също я имах, но тогава ми казаха , че нераждали жени не искат да им я обгарят , защото не пречило. На мен също преди не ми е пречило, след като родих вече се наложи и да я обгорят. Отиди на второ мнение , може проблема да е друг .

4.   Отиди при друг гиниколог, желателно в мед. център или болница. На мин на твоята възраст я изгориха, третират ги с лазер. Не боли! Не се притеснявай.

5.   Не съм специалист, но мисля че да имаш някаква раничка на какватои да е възраст, не е нормално. Също така мисля, че не е удачно при раничка да правиш секс, както и да правиш секс, ако изпитваш болка или кървиш. По-добре потърси и мнението на друг гинеколог.

6.   От значение е и то голямо . Раничката е вход по кръвен път за всякакви зарази . Възпаление на матката е много сериозно . Посети друг гинеколог и се позаинтересувай каква точно е тази раничка и се пообразовай по въпроса , за да си следиш женското здраве .Ако искаш, пак пиши тук .

7.   Здравей! Съчувствам ти. Не съм имала подобрен проблем, но ще кажа моето мнение. Това което мога да те посъветвам е да ограничиш половите контакти докато раничката не мине напълно. Не мога да ти препоръчам крем, но мога да ти дам някои съвети. Ето ги:
• когато ходиш до тоалетна внимавай да не се протъркаш с тоалетна хартия;
• спазвай МНОГО добра интимна хигиена;
• можеш да попиташ майка си;
• посети друга гениколожка;
• гледай да НЕ използваш тампони като имаш цикъл
Това е от мен, пожелавам ти успех!