Споделена история от Секс и интимност

Ако нямаше секс...
Ако нямаше секс...света би бил по-хубав, не мислите ли?

Нямаше да го има този животински инстинкт на всяка цена да си натъркаш органа в този на другия...нямаше да има зависимости на сексуална основа, извратености, изнасилвания...нямаше всичко да опира до секс и това да е крайната цел на всички взаимоотношения.

Щеше да има едни чисти отношения между хората, без задни помисли за задоволяване на някакви животински нужди.

Сега всичко е секс, органи, телесни течности и мръсотии.

А къде остана душата?

Коментари

1.   Обичам секса, но като се замисля, май би било по-добре, ако го нямаше и нямахме нужда от него. Но имай предвид, че до известна степен той скрепява семействата. Така че трябва да има все пак нещо, което да го компенсира, но да е по-висше.

2.   Нямаше да има и флирт, закачки и всякаква тръпка от комуникацията с другия пол. Дали мисля, че е по - хубаво без такива неща? Не, определено не мисля.

Една мъничка

3.   Напълно си прав. Вече нищо друго няма значение за другите, освен секса. Всеки това иска, това му е главен приоритет. А като ти не го искаш, си отхвърлен.

4.   "Ако нямаше секс...света би бил по-хубав, не мислите ли?"

Mmmm.... не!

5.   няма секс = няма човеци = няма проблеми :)

6.   Може би тогава, щяхме да сме добре и сами без половинка май...

7.   Да, така е. Но познавайки хората, щеше да избие на друго място... Най-малкото не всяко посегателство към другия е със сексуален умисъл.

8.   Напълно споделям възгледа на авторката. Ако го нямаше секса хората щяха да объщат повече внимание на взаимоотншенията си вместо да броят по колко пъти на седмица трябвало да си търкат органите

9.   Това са пълни глупости и повърхностни разсъждения. Няма да влизам в подробности, но само две неща ще ти кажа. Животните, които се размножават безполово, не са социални. При тях няма любов, няма ухажване, няма внимание и интерес към себеподобните, няма желание за контакт с тях, няма съвместни дейности и колаборация. За едно безполово същество всички други от неговия вид са просто конкуренти за храна и ресурси и то с радост би се отървало от себеподобните си, т.е. би ги убило. Второ без секс и обмяна на ДНК, безполовото същество е изключително уязвимо на паразити и вируси. Затова сексът е толкова популярен при многоклетъчните организми.

10.   9, не говорим да се размножаваме безполово, а да имаше начин да го правим без секс, а с нещо друго, което е по-висше. И въпреки всичко да имаме романтични отношения, семейства, деца и т.н. Разбира се, говорим чисто хипотетично, ясно е, че е невъзможно. Според мен това имаше предвид автора.

11.   Представи си друго, ако имаше секс, но нямаше удоволствие от него и се правеше само от хора, които искат деца чрез ума си, а не с инстинкт или щото им е готино от секса. Ебаси света.

12.   Ебаго аз толко се пазих за партньорката 30 години вие тука искате да ми отмъкнете мечтите, ай сиктир!

13.   Не. Не мисля, че е така.
ж32

14.   Всичко което описваш авторке съм го забелязала в отношенията между хора от един и същи пол. Там имат такива чисти отношения, и толкова много любов, че на моменти ми се е искало да обърна резбата.

17.   Не секса е проблемът... Имаш грешното предположение, че като го махнеш, нещо ще остане отдолу. А то няма такова...

Виж пример с "приятелствата". Те не са основани на секс... само на взаимна изгода... Същият е шансът да изградиш нещо по-дълбоко приятелски, както и с другия пол... За приятелство същи е нужна "интимност", също "усложняват" нещата. Просто под "приятелство", повечето разбират - здравей-здрасти, та затова го възприемат като по-лесно и неангажиращо.

А тая душа... ако я има, на никой не му пука за нея, включително и повечето и притежатели... Хората правят деца и прекарват години с тях, аз не мисля че ги разглеждат като много повече от продължение на собствените си гени. Баща ми не съм го виждал от 20 години, майка ми се интересува само дали съм нахранен и облечен, като че си съм още на 10. Изобщо не се интересува какво търся от тоя живот, как мисля, какво представлявам като индивид. Важното е да съм нахранен и облечен...

Така че... нека си говорим честно, огромного количество хора, не са нещо повече от ролята която изпълняват. Ако имат душа, тя е някъде... много, много надалеко... Ако махнеш тези роли... просто нищо няма да остане освен, ролята още по-долу - която е да се наяде и наспи. Това в което се трансформира между другото и секса, защото и той не е вечен...

18.   Ако нямаше секс, нямаше да има и правене на любов. Не ми звучи добре.
Проблемът не е конкретно в сексът, а че някои хора го искат за спорта, докато други го правят от обич.

19.   Че какво му е лошото на секса? Никой не ви задължава да го правите, духовно извисените се занимавайте с духовните си практики, а ние ще си правим кефа.
Добре, че светът не се управлява от желанията на такива като вас, щеше да е по-скучно и безжизнено място и от Антарктида.

20.   Много пъти съм си задавала същия въпрос! Винаги съм мислила,че ако секса го, нямаше света щеше да е по-добър....Ако нямаше секс, нямаше да има изнасилвания. Човека е способен на всичко, за да прави секс дори да убие. И от там идват половината проблеми в света..

Ж 23

21.   Нямало да има изнасилвания... Явно това ви е проблемът , а не съществуването на секса. Ето ви алтернативно решение. Колко хубав щеше да е света, ако жените правеха секс с всеки, който поиска от тях и не отказваха на никого. Нямаше да има изнасилвания, защото всичко щеше да е доброволно. Всички мъже щяха да са задоволени и доволни.

22.   На калпава ракета космосът и пречи.
Ако го нямаше секса щяхте да намерите нещо друго, което да ви пречи.
"Ако нямаше секс, нямаше да има изнасилвания"- по тази логика ако нямаше хора, нямаше да има убийства!

23.   Номер 21, Жената не е длъжна на никой мъж! Както и никой мъж не е длъжен на жена! Начина ти на мислене, е отвратителен! Кой ти каза на теб, че ВСЯКА жена ти е длъжна, да ти дава, само защото си поискал? Ето заради този начин на мислене избягвам мъжкия пол! И заради такова мислене жените се отдръпват от мъжете а някои дори минават на другия бряг. ;/

" Колко хубав щеше да е света, ако жените правеха секс с всеки, който поиска от тях и не отказваха на никого. Нямаше да има изнасилвания, защото всичко щеше да е доброволно. Всички мъже щяха да са задоволени и доволни. "

24.   Н 21, аз мисля че, светът щеше да е много по- хубав ако такива грешки на природата като теб биваха кастрирани или още по- добре, засичан сбъркания ген още в утробата и да не се допуска продължаване на бремеността.
Иначе съм 100% за секса, но и никога с подобно сбъркано същество...

25.   Забелязъл съм, ДАНО Е САМО В ТОЗИ САЙТ, а не и извън него, че тук има жени по-големи уруди и от мъжете. Просто какви коментари пишат направо да им се чудиш на опита как им е развил мозъка така.

26.   Секса сам по себе си не вреди на никого и не е нещо лошо.
Това, че някой хора пренебрегват всичко друго, само за да спят с някого е съвсем различна тема.

27.   А къде останаха децата?

30.   В еволюцията на видовете половете са по-висшиа форма, по-усъвършенствана форма. Така че щом госпожа Еволюция го е преценила така че трябва да има секс и всичко свързано с него както физически така и психически, кои сме ние да разсъждаваме кое е правилно.