Споделена история от Секс и интимност

Искам всички момичета да прочетат това
Здравей! Пише ти момиче от С. Искам да прочетеш това,за да се замислиш и да си внимателна. Много трябва да внимаваш когато си сама навън. Днес се случи на мен. На оживен булевард с много хора и магазини,мъж по-голям от баща ми,ми пусна ръка към...Сещаш се. Знаеш ли какво стана? Никой нищо не направи. Не съм и очаквала,но много хора си мислят,че щом са на оживени места и има хора са спасени. Да ама не! Точно обратното е! Когато си на оживено място всеки си мисли,че някой друг ще помогне,а когато няма никой нищо няма да стане. Точно защото има малко хора те ще помогнат(не винаги). Мисълта ми е,че днес мен ще ме опипва,а утре ще изнасили момиче в някой подлез... Това момиче може да си ти. Сега много от вас ще се чудят защо качвам това. Честно да ви кажа това не е една от говорените теми,но се случва всеки ден. Защо? Защо трябва да се страхуваме да излезем,за да не ни нападне някой като този? Защо има такива изроди,които се занимават с малки момичета? Защо светът стана такъв? Какво забога си мислят тези хора?

Коментари

51-51 от 51

64.   Още съм на 17, но за първи път чувам за такова разделение между половете. Хора вие добре ли сте, защо се вкарвате в някакви ваши филми и си създавате въображаеми врагове. Много от жените реагират сякъш мъжете са нещо зло. Мъже, моля ви се, тея дето пишете кофти коментарите сте около 3ма - пораснете. Вече не сте 3ти клас да мислите момичетата за гнусни.
Отраснала съм в здраво семейство, родителите ми винаги са се подкрепяли. И двамта работят и двамата помагат вкъщи. Мама повече върши домакинска работа, защото работи като часове по-малко, но баща ми винаги когато има време помага с каквото може. Дали ще е да поправи нещо или да сложи масата, да направи скара или салата или да пазарува. Никога някой от тях не се е държал все едно е по-човек от другия.
Някой беше казал, че жените не може да милсим логично. Крайно несъгласна съм. Лично моето мислене е по-зряло, логично и адекватно от повечето ми връстници.
От дете спортувам различни спортове, отличничка съм в едно от най-добрите училища в България, мисля да кандидатствам фармация, за да работя в лаборатория, справям се отлично с шофьорските курсове и скоро ще взимам книжка, мога да готвя (особено обичам сладкарството), да сменям гума на кола, да сменям брави на врати, крушки, и някои си имам представа от по-лесните ремонти на колата, бъркане на цимент, боядисване и други ремонти в сверата на познанията на баща ми. И продължавам да се уча. Имам още много други умения и качества, които няма да изброявам, за да не стане прекално дълго. Това, което се опитвах да кажа е че никой няма право да нарече мен или голяма част от жените неспособни. Да, може да не съм майстор или учен, но за 17 годишно момиче, което още се учи не зле.
Целта от всичко, което написах е че, както жените трябва да уважават повече мъжете, така и мъжете не трябва да подценяват жените. Мен лично са ме възпитали, че не полът, а интересите имат значение. Мъжете и жените са различни, но сме създадени така, за да се допълваме, като моите познания за света са създадени, както от мама, така и от татко :)

51-51 от 51