Споделена история от Секс и интимност

Защо е толкова важен сексът за мъжете?
Здравейте! Жена съм, на 22 години. Дори и да не ми вярвате, аз ще си кажа, че съм била само с един човек досега. Бяхме 2 години заедно, но накрая се разделихме, защото не съм му казвала, че искам да правим секс. Бяхме от един град, но той работеше в друг съседен и затова нямахме възможност да се виждаме често. Знам, че имам известна вина, явно не съм му показвала, че имам желание или той не ми е разчитал знаците.. Но толкова ли е лошо, че не съм жена, която би се нахвърлила на гаджето си, щом го види гол? Не съществуват ли по-срамежливи, такива за които трябва да се постараеш достатъчно, за да могат да се отпуснат, да ги предразположиш по такъв начин, че от невинни, да се превърнат в супер извратени? Съдя по себе си, че след една чаша вино (примерно), се отпускам и правя всичко без притеснение, но определено самият мъж е от най-голямо значение. А знаете ли, че държанието на мъжа към жена му, може да намали желанието й за секс, ако той се държи неуважително и постоянно я засяга с всевъзможни определения..?! А знаете ли, че тя може би пие противозачатъчни, само защото ТОЙ иска да го правят без презерватив, а те от своя страна имат цял чаршаф с нежелани реакции, едни от които - намалено либидо. Общо взето не е едно нещо, но смятам, че не съм виновна само аз. Вие какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   "Бяхме 2 години заедно, но накрая се разделихме, защото не съм му казвала, че искам да правим секс." Ако тва наистина е причината да се разделите, още веднъж се убеждавам с кви малоумници вие жените се хващате. Никакъв подбор нямате.

2.   Аз съм жена и за мен сиксът е важен. Ти пречупваш през твоите страхове инч бариери. Всъщност ти го искаш, но имаш много бариери, страхове и предразсъдъци наложени от средата в която си пораснала.

3.   Не е нужно да му се нахвърляш. Това е негова работа - той да ти се нахвърля. Намери си нормален мъж, който да живее наблизо и да се виждате за кино, кафе и пр. Да общувате. Тогава е сексът ще е нормален.

4.   Той е виновен за раздялата ви! Категорична съм в мнението си! Ако по някакъв начин попаднеш в ръцете на съпруга ми, след точно 10 минути ще мъркаш като коте, ще се разтопиш като шоколад и ще си готова на всичко. Не съжалявай за раздялата! Смотан любовник не ти трябва.

5.   Секуалността при жената се променя,на22 желанието за секс е различно от това на 40.Това е лек парадокс на природата,по -младите мъже са доста надъхани и желанието за секс е почти през ден.При жените ок.20 и нагоре в много моменти тези стемления на мъжете идват в повече и изглеждат вид притискане.В по-късна възраст жената става по активна либидото и е по-високо,а при мъжете нещата се успокояват,тогава пак има разминаване.Не се вини,когато нещо не ти допада,не си длъжна вечно да се съобразяваш и да определено поведението на партньорите помежду им е от значение за добрите сексуални отношения

6.   На 22 г. си, две години сте заедно, но ти с друг мъж преди него не си била. Искаш да кажеш, че на 20 г. още си била девствена и той ти е бил първия. Е, мислиш ли че някой ще ти повярва на това твое "откровение". Как може да кажеш такава голяма глупост, че сте се разделили защото не му си казвала, че искаш да правите секс. Един мъж нито пита, нито чака приятелката му да му каже, че иска да правите секс. Той просто действа и ти се отпущаш полека-лека и нещата стават. Но ти да изтъкваш такава глупава причина е пълно безумие. И не съм изненадан, че някои жени ти вярват защото и техния разум не може да разсъждава като теб.

8.   По принцип мъжете правят секс,за да начешат банана си и глупавото си его.

9.   Мъжа трябва да показва желание, щом го има, на жената и трябва предразполага е. Не вярвам това да е причината. Аз като предлагам на мъжа ми, той така ми откликва на желанията в кавички.

10.   В една връзка трябва страст и от двамата. На 22 би трябвало и ти да си доста активна и каго се видите и двамата да се желаете. Не е нужно да е гол, дори облечен да е. Всеки мъж иска иска жената също да покаже да е искан, да го изнинада с нещо , както и той и двамата да си изкарате хубаво.

11.   Сексът не е важен само за мъжете. Онези не са по-срамежливи, а просто смотли. Жена на 24 съм.

12.   Ами с това си твое поведение човека се е почувствал нежелан. Секса е еднакво важен не само за мъжете но и за нас жените. Изморително е постоянно да предразполагаш човек, когато той няма желание. Разбирам го човека защо му е писнало.

13.   До 8

За егото не знам, но на мен ми се ебе, защото ми се ебе.

15.   Защо само за мъжете? Важен е за всеки нормален човек. След две години би трябвало да се познавате достатъчно, да сте се "напаснали", каква срамежливост? Ако го желаеш какъв е проблемът да го покажеш, вместо да чакаш всеки път? Всеки мъж обича да го изненадаш с нещо, да не е винаги по един "сценарий". Но това трябва да е спонтанно. И защо ще пиеш противозачатъчни като не си ок от тях? Милиони мъже ползват презерватив, как пък твоят не можел? Тук вината си е твоя, че си се съгласила.
Както и да е, вече е минало, но не пий хапчета само заради кефа на някого.

16.   Номер 11, най-страшни сте "готините", дето сте горди, че капка срам нямате.

17.   Мисля, че 2 години са много време да си загуби времето с теб... Все пак сте на 22, не на 40. По-добре да си намери жена която наистина го харесва. Тези въпроси "А знаете ли" обикновено започват да се задават когато като връзката се е изчерпала. Иначе... а ти знаеш ли, че нямаше да ги задаваш, защото други неща щяха да ти са в главата...

18.   Зависи от възрастта. Минеш ли 50-така, вече изобщо не е толкова важен секса.