Споделена история от Секс и интимност

Венерически проблеми
Здравейте! Мъж на 50+ години съм. От 6 месеца имам връзка с жена на 45 години. Правим секс,редовно и всичко беше цветя и рози,до преди три дни. Сервира ми,че има инфекция,която аз съм и предал. Става въпрос за трихомони,видяни от гинеколога и. Прочетох доста за тези паразити и възникна следния въпрос. Инкубацоинния период е от 1 до 5 седмици. Възможно е да съм бил носител,въпреки,че не съм имал никога оплаквания.Знам,че не е задължително и да съм безсимптомен. Та въпроса ми е следния: ако съм бил заразоносител,не трябваше ли още в началото на връзката ни това да излезе на яве,а не след шест месеца? Възмоно ли е да е заразена от гинекологичен преглед,защото през октомври ходеше 2-3 пъти на такъв? Ще се радвам на всякакви мнения!

Коментари

1.   Не е възможно да е заразена от гинекологичен преглед.Трихомоназата се предава само по полов път.А щом не си имал оплаквания и симптоми-ясно като бял ден,имаш баджанаци.Спите с лесни жени,не ползвате презервативи и после....не знам какво очаквате различно от венерически проблеми.

2.   Когато си с нов партньор винаги има промяна и в средата при жената. Ние с моя партньор преди ок.7 години се заразихе, точно с трихомони, без да занем,от един много мръсен басейн.При мен сиптомите веднага се появиха, лечението беше дълго ок,3 месеца,защото лекарства и глоубли премахват едно,но се появяват други бактерии.Това трябва да се излекува напълно и при двамата, при теб ще е по-леко ще пиеш антибиотик вероятно,но при жената ще е по-продължително, глобули, антибиотик, прегледи, взимане на секрет. Ще се оправите,но трябва малко да се въздържате и от сексуални контакти.Не се отказвайте, да не се изпокарате,всичко е в ръцете ви.

3.   Трихомоните могат мисля години да се носят без симптоми.

4.   От автора: връзката, вече приключи от нейна страна. Това, което ме интересуваше е може ли заразата да се прояви, чак след шест месеца?

6.   То мъжете сте преносители безсимптомно почти на всики болести попринцип и както не ходите и на прегледи как да знаете че има нещо.

7.   Трихомоните се инкубират само от жени с много сексуални партньори

9.   Посъветвай се с гинеколог.