Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е да съм бременна?
Практикувам петинг с приятеля си от известно време и наскоро се появи въпросът с нежеланата бременност. Един път приятелят ми свърши върху мен и част от спермата попадна върху гащите ми. Чувала съм че спермата не може да преминава през тъкани (плат) но моите гащи бяха на достатъчно големи дупки колкото зърно ориз.... и също да кажа че бях в цикъл, но беше почти свършил и затова бях без превръзка.

Отидох да се измия веднага но първо измих коремът си и след това гащите си и интимната ми част... малко съм притеснена защото знам че сперматозоидите се движат и то бързо, възможно ли е да забременея, поради забавянето ми, в смисъл изпиране на гащите или нещо такова, искам да кажа също че съм девствена и че обух гащите ми дори да бяха мокри защото нямах други, бяхме в тях и трябваше да обуя нещо докато отида в нас... не ми се присмивайте знам че може би много си въобразявам но не се чувствам спокойна. Благодаря предварително...

Коментари

1.   Сперматозоидите НЕ се движат бързо, плуват със скорост 3 мм в час. 800 удара на опашката на сперматозоида са необходими, за да измине 1 см. Вземете се ограмотете малко и прикриите простащината си като заместите думата гащи с думата бельо, че ми става лошо. На основното ти питане НЕ си бременна, спокойно си живей и като ще практикувате петинг с приятеля ти вземи малко да почетеш за рискове и ала-бала. То не става само да смъкнеш ГАЩИТЕ и готово.

3.   Оф тея въпроси винаги са ме разсмивали....
В интернет има достатъчно информация, прочети я и няма да ти се налага да публикуваш такива теми.
Спокойно! Нищо ти няма....

5.   1 е прав, иначе и аз си се посмях. Следващият път като ти свърши на коремчето, моля те, не се чуди пак да не са проникнали през епидермиса на кожата, само и само да те забременят. Сигурна работа е - гълтай, ама и там моля те, не питай дали си била бременна!!!
Като решите да правите секс, не забравяй обаче кондомите, че такива непросветени доста често завършват в кабинетите за аборти. Успех
между другото - и в цикъл, и при първи път се забременява, моля те, спести ни излияния от типа - направих го без кондом, ама не свърши много в мене, ама беше ми при първи път, нали не се забременявало тогава, ама бременно съм!

6.   Нищо не разбрах от твоята история.

7.   Коментарите на повечето от вас са напълно неадекватни!

До Н (1)- сперматозоидите не се движат с 3мм/час, а 3 мм за минута!!!, а това прави 18 км в час, а не 3. И да, за сперматозоидите се смята че се движат доста бързо, особено ако вземем впредвид техния размер.

До Н (5) - момичето не пита дали може да забременее през корема..., но както и да е. Напълно съм разочарована от твоя коментар!

И при положение че в интернет едва ли има описан точно такъв случай, не съдете авторката и не й се присмивайте! По скоро трябва да се радвате, че тя разбира риска от действията си и иска съвет.

А относно до въпроса, шансовете да си забременяла са минимални, да не кажа никакви, така че не се притеснявай.
И все пак за свое успокоение, може да провериш.

8.   Ох, всеки път се заричам, че няма да се смея, ама то просто е забавно...
Миличка, хората правят по Н-брой пъти секс, правят какви ли не пози, за да улеснят придвижването на сперматозоидите и да забременеят (когато са в овулация) и пак не успяват, ти питаш дали можеш да забременееш, когато спемата изобщо не е попадала в теб. Че към това си и в най-безопасното време - след цикъл!
Ха-ха-ха!

9.   Абе, номер 7, какви са тея сперматозоиди с 18 км в час!?? ! Те са някви сперматозоиди стрела.. не знам колко бързо се движат, ама ако са със скорост 3мм в минута, то това значи 18 СМ в час. Ама на много знаещи се правим, а не можем да направим елементарна сметка. А модераторите не могат ли да го поправят!? !? .. и те толкова си вършат работата.

10.   Ето бе хора, просто четете:

• Сперматозоидите се образуват за 74 дни и за още 26 узряват и преминават през епидидима и семепровода.

• Спермата плува със скорост 3 мм в час.

800 удара на опашката на сперматозоида са необходими, за да измине той 1 см.

• Сперматозоидът трябва да измине 30-40 см път в „тръбопроводите" на мъжа и жената, докато стигне фалопиевата тръба.

• С помощта на вихрите спермата достига фалопиевата тръба за 30 до 60 минути след еякулация във влагалището.

• Спермата живее във влагалището най-много 6 часа, тъй като киселинната вагинална секреция я убива, веднъж стигнала до алкалната лигавица на шийката на матката, тя може да просъществува няколко дни.

• Средната продължителност на живота на сперматозоидите в женските полови органи е 3 до 4 дни, но живи сперматозоиди са намирани там и 7 дни след еякулацията, без да е известно дали са запазили оплодителната си способност.

11.   8, някои хора имат проблеми със забременяването. Ако ставаше чак толкова трудно много от нас нямаше да ни има.
Предполагам ти и на календарния "метод" и на този с изваждането се осланяш.
Авторке, сперматозоидите живеят малко време извън влагалището, но е хубаво да се пазиш винаги. По принцип аз гледам никога да не се докосвам, където не трябва.

12.   от номер 7, Номер 9 е прав относно 18-те км. Мислила съм едно, писала съм друго... съжалявам. С 18 км в час се изхвърлят сперматозоидите, а не се движат. И все пак сперматозоидите се движат бързо, никой не може да го отрече.

13.   С гаджето ми бяхме вкъщи неговите гащи бяха мокри и аз седнах върху неговите гащи възможно ли е да се забременее така знам, чее малко глупаво, но мМоля искам съвет