Споделена история от Секс и интимност

Поредица от гафове
Здравейте! Тъй като е 2020 и аз съм си карък по природа, тази година беше изпълнена с поредица от гафове, всяко по-нелепо от предишното. През януари и през март се наложи да прибягам до спешни контрацептиви, през ноември направих аборт, а преди няколко дни отново се наложи да пия от вълшебното хапче "на утрешния ден". Моля ви, не ме упреквайте, аз съм си достатъчно съсипана. Просто исках да попитам дали има вероятност този път хапчето да не подейства или дали има възможност нещо да се обърка и какво да правя ако наистина нещо се обърка. Иначе обещавам след това да си взема почивка - 6 месеца, година, две, три...а може и цял живот.

Коментари

1.   Гъз глава затрива.

2.   Защо просто не ползваш презервативи/противозачатъчни? Изключително вредно е толкова честото приемане на "вълшебното" хапче. Защо си толкова безотговорна за собственото си тяло и хормони?

На въпросите ти по същество - в зависимост от това колко бързо си изпила хапчето, толкова по-голяма е вероятността да е подействало. Беше нещо от сорта на 90% сигурност, ако е взето до 24 часа. Щом си го изпила, не мисля, че ще забременееш. Мога да си представя колко си уплашена, че даже и след аборт. Бъди спокойна, позитивна, всичко ще е наред! Вярвай в чудесата, идва Коледа все пак :)

Желая ти една по-щастлива, отговорна и мъдра нова година!

3.   По статистика в момента има лек бум на раждаемостта заради карантината през пролетта.Ти вместо да дадеш своята лепта за идеята се тъпчеш с контрацептиви и слагаш прът в колелото наречено "Просперитет на България" :))

5.   Не се обвинявай, просто не се занимавай с тъпаци, който не знаят кога да стрелят и да извадят пистолета!

6.   Вземи си презервативи поне, защото другото е ужасно, на колко си?

7.   Това е знак, че трябва да имаш деца. Стига с този егоизъм, да правиш толкова секс без никакъв резултат не е естествено. Абортът не е хубаво нещо, а ако направиш още един вече ще е прекалено. Душите искат да дойдат на този свят.

9.   Обещавала после да си вземе почивка... боже боже, опряло е колчето до г*за и се моли отново да не е бременна и почва с обещанията. Аз едно не разбирам, след като толкова пъти ти се е случвало да прибягваш до такива хапчета един аборт, каква работа имаш с този човек още? Не е нападка.

10.   Отвори си очите. Приятелят ти нарочно иска да забременееш. Тва не е случайно!!!

11.   Те проститутките не дават без презерватив, ти обаче осигуряваш големи екстри- за сметка на здравето си.

12.   Коментар от автора:
Благодаря за бързите и полезни отговори. Аз съм на 19 и съм студентка. Имах сериозен приятел. При всички пъти ползваме презерватив, но винаги се късаха. Последния път изпих хапчето почти веднага, но все пак ми е притеснено. Родителите ми не одобряваха връзката ми с него. Също така имах съмнения, че го е направил умишлено, защото седмицата, в която се е случило, се пада точно тази, в която заминах са уча. Склонна съм да вярвам на това, защото той е обсебващ и много страхлив да не ме загуби. Когато разбрах, че съм бременна и през ума не ми мина да правя аборт, но когато обмислих нещата адекватно, се уплаших, че с такъв човек до себе си ще имам много проблеми и няма да имам бъдеще. За това прецених, че ще постъпя правилно така.

13.   Какъв е проблемът да взимаш противозачатъчни? Още сега отиде на гинеколог и започне! Това хапче е саво за супер екстремни слумай а ти си ги взимаш ей така и правиш и аборт. Не те обвиням, но не те и разбирам. Сложи на кантара кое е по-вредното? Хапче за спешна контрацепция и аборт или просто анти бебе всеки ден.

14.   Презервативи има всякакви видове, различна дебелина и т. н. Случва да се скъса понякога, но как пък на този твоя винаги са се късали? Това не е възможно, от милиони мъже все при него да се случва? Нещо има гнило в цялата работа и това не са кондомите.

15.   Според мен приятелят ти в буквалният смисъл на думата не ти е никакъв приятел, защото се опитва да те върже за себе си чрез бебе. Не може толкова често да му се късат презервативите, просто е невъзможно и явно им помага.

Изглеждаш ми интелигентно момиче, поне по стил на писане. Недей да си съсипваш здравето, а покрай здравето и живота, заради обсебващи хора. Тези хапчета и аборти не са шега работа. Бебетата още по-малко.

16.   Авторке това е изцяло нагласена работа. Никой не е такъв карък и презерватите не се късат току-така. Твоя приятел се е опитал насилствено да те забремени, не знам дали тук е подсъдимо подобно нещо обаче. Надявам се си се разделила с него, защото иначе те чакат повече проблеми. При толкова драми с презервативите е трябвало да прибегнеш до противозачатъчни още преди време, пък той да си къса кондомите колкото иска.

17.   Н 12, авторите, в такъв случай си постъпила правилно, да. Не е случайност със сигурност и подобни на твоя приятел не бива да се размножават. На такъв някой трябва да му резне пишлето... А ти за да не изпадам повече в подобни ситуации си вземай задължително контрацептивни хапчета и отделно си ползвай винаги презерватив.

18.   Едно е да се спънеш без да искаш и да кажеш "ех, какъв съм карък".
Друго е чрез погрешни действия/бездействия да правиш грешки.
Съветът ми е просто да си опичаш акъла и да действаш правилно, за да не обвиняваш други за собствените си грешки.

21.   М35...затова обичам да чукам възрастните си колежки... празня се на воля без проблем

22.   Имаше един сръбски филм, в който попа на града дупчи презервативите с карфица тайно и работата стана...хамстери в аквариум.
Шегата настрана. Хапчето ще подейства. Пише да не се пият по-често от 1 на 6 месеца, поради други причини. Тези хапчета не са шега работа, нито абортите, разбира се. Но 2 неща е важно да знаеш.
1. Няколко месеца след аборт, както и след хапче вероятността да се забременее е много, много висока.
2. Тялото има памет за тези неща. Ще прозвучи като фантасмагория, защото не мога да го обясня с медицинска терминология, но се надявам да ми разбереш, или някой да го обясни по-качествено.
След няколко аборта, тялото само започва да изхвърля плода. Аз имам 2 спонтанни аборта в рамките на една година. Случваха се през една и съща седмица, мисля, че 7ма или 8ма. Тогава доктора ми обясни, че това е нещо като механизъм и трябва няколко месеца да си починем от опитите за бебе, защото вероятността ако забременея скоро да се случи същото е огромна. Изчакахме, пих и хормони за задържане през цялото време за да не направя спонтанен аборт. С втората бременност също пих.
Правила съм един аборт на 18 и също съм пила спешно хапче 2 пъти в живота си, около тая възраст. Опитите за бебе започнахме на 25, родих за първи път на 27.
Не искам да те плаша, а да те предупредя, че тия неща дългосрочно се отразяват на организма, а и да го имаш в предвид, когато си готова за дете.