Споделена история от Секс и интимност

Въпрос, свързан със тестисите
Момче съм и имам само 1 тестис...
Нямам 2 тестеси, като всички останали нормални мъже..

Въпроса ми е мога ли да имам деца?
И жените как приемат това?
Разбира се, ако сред вас има хора с същият проблем.

Коментари

1.   Имам роднина със същия проблем, води си нормален полов и социален живот. Не съм лекар, но мисля че не би трябвало да има проблем със създаването на деца.

2.   Ако единия е премахнат оперативно - няма проблем да имаш деца. Ако е по рождение - консултирай се с лекар за това.

3.   Вероятно можеш, един тестис би трябвало да произвежда сперма за оплождане. Aко чисто визуално не ти харесва и за това има решение - може да ти сложат имплант и да не личи че си с един.

4.   Иди на доктор!

5.   Ако ти скача и се празниш - ОК. Отивай в лаборатория и прави спермограма. На нея ще покаже дали има или няма проблем.

6.   За мен като жена е без значение че, си с един тестис. Важното е ментално топките ти да са си на място.
Ако произвеждаше нормално здрави и подвижни сперматозоиди няма да имаш проблем за създаване на дете. Но все пак лекар трябва да ти потвърди след изследвания. Ако има вероятност с времето да се затруднява, може би била добра идея да си замразиш сперма за бъдещо заплождане.

7.   За оплождане е нужен един сперматозоид, а в един тестис се произвеждат милиони, отговори си сам!

8.   Баща ми с един тестис има мен и близначката ми, плюс двама сина от други две различни жени. Все пак бих те посъветвала да отидеш на лекар ако си притеснен.

9.   Иди на лекар

10.   От Автора:
Може би съм забелязал, че имам само 1 тестис на около 12 години сега съм почти на 18 и не нямам проблем със произвеждането на сперматозоиди.Като цяло не са ми правени операций, срам ме е да кажа на лекар за това, просто исках мнение от човек със същия ''проблем'', ако може така да се нарече, защото се притесних за вбъдеще, ако не мога да имам деца примерно

11.   Ако по рождение си така, то има вероятност другия да не е слезнал в торбичката и да е още в коремната кухина. При такъв случай е добре да се посети лекар, който ще те насочи как точно да се процедира, но няма място за паника. Зависи и на каква възраст си и родителите ти би трябвало да са нясно.

12.   Авторе, предполагам си чел по темата, но все пак виж този линк и бай- добре потърси този или друг лекар за консултация.
Ако трябва да приемаш тестостерон например, колкото по- рано, по- добре. Няма от какво да се срамуваш, те са виждали десетки подобни случаи.
https://www.google.com/amp/s/blitz.bg/article/37559/amp

13.   Адски ме е срам да говоря с друг човек за това...
То може ли нещо да се направи, за да слeзе при другия, иначе да преди няколко дни бях прочел, че ако не слезе тестиса на малко момченче не запомних до колко време и му се прави някаква операция за да слезе и другия.
Но се прави като е на около годинка може би, а аз съм на 17...

14.   Вероятно се касае за неразпознат навреме крипторхи(ди)зъм. Бърже на уролог, че може да е прекалено късно вече.

15.   Аз нямам проблеми, като например болки или нещо друго всичко мисля, че си е нaред. Писах тук защото се опасявах, че с 1 тестис е по-малък шанса да имаш дете, но щом един тестис произвежда милиони значи има шанс.
Може да потърся лекар, ако например имам някаква болка, но ако сега отида при него ще ми каже, че всичко е наред и да не се притеснявам това като си е по рождение.
Най-вероятно другия тестис се е заличил и е изчезнал поне така мисля аз от статията горе.