Споделена история от Секс и интимност

Голям проблем ли е ?
Здравейте, хора. Млада жена съм и преди няколко дена поисках да се разделим с приятеля ми по ред причини от моя страна, с който бях 3 год. Зрял мъж, но явно не беше много узрял. Май не си пасвахме като характери. Много се сърдеше, все недоволен и чувствата ми към него изчезнаха и така. По-добре се чувствам без него, спокойството ми липсваше, но има един проблем. От година започнах да ставам все по незаинтересована откъм секса. Вече се чувствам като асексуална и се притеснявам , че никой мъж няма да ме иска. Разбрах, че секса не е за мен просто. Първия път беше ужасен и ми се лепна някаква болест за половин година и беше ад. Не знам как и защо, уж бяхме с кондом. И нещо се разраних и доста ме болеше. От тогава не съм правила секс и даже и не се сещам за него. Ако става дума за натискане съм ок, но секс..не. Не знам какво да правя и едва ли са много мъжете, на които бих се харесала. Не си търся в момента връзка, защото достатъчно ми беше онази, но не може винаги сам. Вече всичко се върти около секса и най-много да ме заебе като разбере, извинете за израза. Как мога да намеря мъж като мен или просто да се оставя на съдбата ?

Коментари

1.   Имам въпрос към теб! Считаш ли се за красива и другите казват ли ти, че си красива или не?

Според теб от 1 до 10 колко си даваш за красотата?

2.   Правила си секс веднъж и вече реши, че не е за теб? Не бързай толкова със заключенията.

3.   Ами да, доста голям проблем е.

4.   Към номер 1 - Да, казват ми го. Имам доста обожатели, но поддържам само дистанцирана връзка. Аз лично се имам за чаровна,но има и много по-красиви от мен жени и момичета.
Към 2 - Не ми харесва, това го знам вече. Нито мисля за секс, нито искам да го правя повече.

5.   Възможно е човек така да е устроен физиологично, че да е неспособен да се възбуди. Асексуален по рожение и по природа. Но статистически погледнато е много малко вероятно да си такава, защото тези хора са много много много редки. Безкрайно по-вероятно е това да си травмирана - било то от детството, било то от единично събитие, няколко изолирани случаи, или някакво токсично фоново внушение.

Правилни са опасенията ти, че всеки търси И секс. Само мъже-боклуци търсят само секс, но всички търсят И секс. Така че ако искаш „половинка“, да, имаш проблем.

Поинтересувай се за това състояние. Интернет, библиотеки. Ако знаеш английски, интернет ще ти е предостатъчен. За разлика отпреди 10 години, youtube вече гъмжи от качествено съдържание на всякакви сериозни теми, създадено от професионалисти, понякога топ професионалисти. В частност - има психолози и психиатри, от които човек може много да научи за психиката си, за травми и т. н.

Горещо бих те посъветвал да идеш на сексолог или психолог, който да ти помогне да изясниш генезиса на това, което прилича на асексуалност. В зависимост от това, колко приличаш на „масовия българин“, може това да ти звучи като глупост или глезотия. Ако първо се поинтересуваш сама и почетеш/послушаш, както ти предложих в предишния абзац, осъзнавайки колко са сложни връзките между многобройните неща, които може да са те довели до това състояние, сама ще оцениш колко полезен би бил един компетентен сексолог, или дори по-„общ“, тъй да се каже, психолог.

6.   А не ти ли минава, през женската главица, евентуално да потърсиш помощ, че да преодолееш тази си психологическа травма, на която се дължи ОЧЕВИДНО отношението ти?
Защо женското ви решение е просто "или сама (ама пък не искам) или трябва да ме приеме с абсурдните ми, нерезонни специфики и да ме търпи! "???
Е затова мъжете сме по-добри от жените. Защото гледаме да се развиваме и когато имаме проблем, гледаме да го решим, а не очакваме светът да ни падне в краката, без да сме направили нищо.