Споделена история от Секс и интимност

След секс
Здравейте. Напоследък започна да се случва нещо странно с приятеля ми след секс. Когато приключим, отива до банята да се измие и след което ляга и става по-раздразнителен, отдръпнат или пък заспива много бързо, като се и обръща с гръб към мен...
Не знам дали трябва това да ми прави впечатление, но честно започва да ме дразни. Имам книга за връзки, сексуални отношения и т. н.
В съдържанието е и точно моя проблем. , , Защо мъжете често сякаш се отдръпват след секс''.
Прилагам и малка част от отговора в книгата:
, , Мъжете се отдръпват след секс, за да се опитат да възстановят отново контрола над себе си, след като са го изгубили по време на оргазма си. ''

Въпросът ми към вас е: Нормално ли е да се случва това, случвало ли ви се е и на вас подобно нещо?

Коментари

1.   Ами след като е описано в книгите, ти даже я имаш и си я чела, значи е нормално.

2.   По тъп отговор не бях чувал. Ами хормоните намалят след свършване и изведнъж се губи интереса за контакт.

3.   аз лично като мъж на 28години немога да си го обясна точно,но поговори с него да не би да е сърдит за нещо?Аз лично заспивам всеки път като я гушна жената до мен,независимо дали сме правили секс или несме.Поговори с него ,не очаквай тук точен отговор обаче

4.   Вероятно да, но чак да е дръпнат не е съвсем нормално

5.   Зависи какво разбираш под нормално. Но обичащият мъж не прави така. Поне не и постоянно.
Ж33

6.   Прочети какво е Postorgasmic illness syndrome (POIS).
Може пък човекът просто да се чувства изморен, зависи от продължителността и интензивността на акта, верно е, че и хормоналното ниво е по-ниско тогава. Възможно е и да не е толкова влюбен като в началото на връзката.

7.   Сама си стигнала до отговора, след като оръдието е изстреляло снарядите, всичко утихва и няма вече мощ. Има народна песен-"стани лудо младо, слънце ще ни види", (а мъжът й отвръща)-"как да стана мило либе, като нямам веке сила, като ти си я изпила"!? По време на секс, жената не хаби никаква енергия, само изпива мъжката, но нали са си алчни, искат и душата му да вземат. Няма угодия на жена!

8.   Това не е нормално според мен. Моя мъж не правви така, напротив - иска да се прегръщаме и често си говорим така сушени, а вече 8 години сме заедно. Като се замисля и за предишните ми връзки, пак такова нещо не се е случвало. Поговори си с него.

9.   Когато приключим, влизаме в банята после се гушкаме, малко целувки и се обръщам на другата страна, но не защото не обичам жена си, а защото спя най-удобно по корем и на една страна, което тя знае и не й прави впечатление. Случвало ми се е да правим секс и после единственото ми желание да е сън и изобщо да не ми в гушливо, но просто я предупреждавам предварително, за да не си помисличе се сърдя или нещо. Поговорете си с приятеля си дали има някаква причина или пък нещо не го кефи по време на секса и не ти казва или има друг проблем или нещо, което в работата например, но да не му дава мира.

10.   Не, не е нормално поведението му. Нещо като "чук и бяг"
Тъй- като е такъв...следващият път го хващай неподготвен и директно ей така, хрубички му кажи:
Хайде да ти удрям една п•тка и да спиш.

Вероятността да има друга е голяма...

11.   Тая книга е и за подпалки не става. Не е нормално, със сигурност. Вариантите са 2, или изобщо не те обича или очаква нещо от теб. Ако през останалото време се държи мило и любвеобвилно най-вероятно е второто - тогава поговори с него по въпроса. Ако изобщо се държи дръпнато - това са лоши новини за теб.