Споделена история от Секс и интимност

Чудя се дали да се обрежа?
Здравейте. На 18 години съм и от години се чудя дали да се обрежа. На 13 години гледах порно и се чудех защо мъжете там бяха със заголена главичка. Мислех, че кожата им е избутана назад, защото не знаех какво е това обрязване. Накрая в училище разбрах за обрязването. Като за начало се погнусих и започнах да го приемам за полово осакатяване. В детската градина често си гледахме пенисите. Отиваме до тоалетна и надничаме да видим приятелчето на другия. Имаше едно момче където му запушваше кожата и го надуваше. Много се забавлявах. Никой не съм видял да няма кожа, абсолютно никой. И в седми клас разбрах за обрязването. Поинтересувах се. Разбрах, че те около една трета от мъжете на света са обрязани. И не е само заради религиозни причини. В САЩ почти няма мюсюлмани, а половината американци са обрязани. Разбрах и че в България много мъже се обрязват. В много държави бебетата се обрязват след раждането. Четох и история на една българка дето раждала в чужбина и сестрите няколко пъти идвали да я питат дали иска детето да бъде обрязано и много се изненадали като им отказвала. Видях и плюсовете на обрязването. За една след обрязването година микробите по главичката на пениса намаляли с 80 процента. И жените повече харесвали рязани пушки. И аз откакто разбрах вече 5 години се чудя дали да не се обрежа. В един момент ми се иска, а в следващия си викам дали съм нормален. Най-напред имам свръхчувствителна главичка. При допир направо не издържам. Чувал съм, че след процедурата на главичката ѝ трябвало цял месец, за да изтръпне и дотогава трябвало да ходиш по без гащи. Аз не мога да си го позволя. Чух и че шевовете били като бодлива тел, затова мисля ако реша да се обрежа да е лазерно обрязване. Имам и лека форма на фимоза. Не мога да си забелвам пениса когато е в ерекция. Отделно на това кожата на главичката му е много гадна. Имам една пъпчица от цял живот и тя чак е променила формата на кожата. От една страна е по-издута. Имам и късо гемче, което при ерекция дърпа главичката надолу. Освен това не мога да мастурбирам. Хващам го, нагоре надолу и нищо не усещам. Само мърдам кожата. Не съм правил секс още, но мисля, че ако правя секс нищо няма да стане. Сигурно ще е като мастурбирането да се мърда само кожата и нищо да не усещам. А и главичката ми стърчи от кожата и с моята свръхчувствителност доколкото съм чел истории ще се докосва главичката и вместо да изпитвам удоволствие по-скоро ще ми се плаче. Ето това е моят пенис. Свръхчувствителна главичка, лека форма на фимоза, леко деформирана кожичка, късо гемче, което изкривява главичката и при мастурбация просто кожата се мести нагоре-надолу и нищо не усещам. Мастубирам по друг начин. Забравих да кажа и пе като уринирам струята често се разделя да две или пръска в друга посока или и двете и пръскам тоалетната, а ако съм навънка колана и пръстите си. И сега започвам сериозно да мисля за обрязване. Не съм решил дали да го правя или не. От една страна искам да постигна по-добра хигиена, да се отърва от гореспоменатите проблеми и като почна да правя секс да не стана така че да не усетя нищо, само кожата да се мести и на всичкото отгоре да се разплача, че голия връх на главичката ми се докосва до нещо и боли. Мисля ако ще се обрязвам да е лазерно, защото при лазерното обрязване част от кожата на ствола също се маха, а останалото се зашива за ствола и така кожата ми няма да мърда повече. Мисля и за махане на късото гемче с лазер. Видях, че циркумцизията в държавна болница е 150 лева. Не знам дали е толкова, поправете ме. И тук идват други проблеми. Мога да събера парите, но не искам да казвам на нашите. Те няма да го одобрят. Също и ме е срам чужди хора да ми гледат и пипат малкото приятелче, още повече да режат част от него, но това ще го преодолея. Знам, че тази процедура се прави с местна упойка, но са ми оперирали ухото с такава "упойка" и си беше агония. Болеше даже повече отколкото без упойка и затова не вярвам на тези местни упойки. Но има и други проблеми. Какво ще стане когато свръхчувствителната ми главичка, че и част от ствола останат без кожа? Чувал съм, че след тази процедура не боляло, но не съм сигурен. Да не стане така че цял месец да чакам да изтръпне и да ме боли от всяка прашинка, която се докосне до него? Че аз няма да мога да спя. Доколкото знам и от шевовете на лазерното обрязване не боляло и не се налагало да ги махат, защото сами се разграждали. Страх ме е и ако съм с момиче как ще реагира на обрязания ми пенис. Също и да не почнат да ме бъркат с резак или още по-лошо с евреин. Притеснявам се и аз как ще се приемам. Много хора казват, че били скептично настроени към обрязването, но след него им било още по-добре. Най-много ме притеснява свръхчувствителността и как ще я преодолея ако се обрежа? И наистина не искам да казвам на нашите. Чувал съм майка ми да казва "рязания фес". Но най-най-най големия проблем с свръхчувствителността. Какво бихте ме посъветвали вие? Струва ли си да се обрежа, колко струва в държавна болница и най-важното наистина ли цял месец или 20 дена от всеки допир ше се разплаквам като бебе?

Коментари

1.   Аз съм обрязан по религиозни причини и се чувствам добре и не мисля за подобни проблеми като фимоза, сирене, забелване и всякакви такива. На жените се харесва определено. Препоръчвам.

бобайко ти ра

3.   Аз на около 14 казах на баща ми, че имам проблем, който се оказа фимоза и ме обрязаха макар много да ме беше страх и да не исках, но баща ми каза - синко, не се плаши, ще ми благодариш като пораснеш ;)
След няколко години разбрах, нямаше приятелка, която да не се кефеше и да не ми духаше с голямо желание, просто изглежда много добре оная ти работа. Ако не ти е малък ще си топ, моя е около 17 см, но като съм надървен и главичката е гола изглежда по-голям и много му се радват жените, така, че - действай, ням да съжаляваш. Също и мога да чукам и час, защото не е толкова чувствителен

4.   Ако си със свръхчувствителна главичка, по-добре е да не се обрязваш. И моята е такава, като се пипна и подскачам :D

5.   Това твойто е "Сърби,боли,драго ми е!"Отиди на лекар,той ще ти обясни всичко.

6.   1. Направи консултация с уролог или хирург. За това не е задължително да научават вашите. Отиваш при личния си лекар и казваш, че искаш да де консултираш с уролог. Можеш да кажеш, че от известно време усещаш парене при уриниране. Така ще избегнеш (почти) задължителното дай да те прегледам. На специалиста - направо, че те е било срам. Какво си мислиш ти, че ти е и какъв ти е проблемът от медицинска гледна точка, са различни неща. Вай-вероятно се нуждаеш от някаква операция. Избии си страха от главата. Нямаш си на идея какво се случва, налага на човек да изтърпи. Това си е нищо. Помисли само през какво преминава всяка жена за да даде поколение на човечеството! А и не са верни глупостите за болката. За ухото ти не разбирам, повярвай ми - знам за какво говориш! Но при обрязването няма нищо такова! Няма да ходиш без гащи! Това може да то напише само човек, който не претърпявал такава операция. Слагат се марли в гащите.
2. Чикията после не това, което е... сега. Но ни казваш, че и сега нещо не ти е... Така, че - че го мисли.
3. Мнението на жените. Ако не им кажеш, изобщо няма да разберат! От опит ти го казвам. Ако случайно някоя те попита "защо си го направил" - казваш: "за хигиена" и толкова. За религията - на първи януари (според църковния ни календар) Исус Христос е бил обрязан.
Пиши какво ти е казал урологът! По клинична пътека операцията може да ти я направят без за плащаш.

7.   Здравей! Ти имаш Фимоза. Често се среща. Операцията по отстраняването е лека, около 40 минути. Зараства за около седмица. Аз съм вече на възраст. Пенисът ми се развиваше нормално. Започнах да мастурбирам на 11, и досега. лесно забелвах главата на члена, но преди 15 години се обрязах и сега ми е много добре. Главата му се обезчувстви и вече мога да правя по 20 до 30 минути сеанс а това е добре за партньорките и партньорите ми.

8.   Защо ще го правиш, то ако не трябваше да я има тази кожа там, нямаше да я има...фимозата може да ти я оправят и без обрязване.

9.   Защо не отидеш тези въпроси да ги задаваш на лекар, а питаш в анонимния сайт? Ако ти се повреди колата тук ли ще пишеш или ще идеш на сервиз? Става въпрос за здравето ти, потърси специалист.

10.   N 1, аз съм обрязан от хирург, в клиника. Едва ли ще си спомняш за теб, но определено си чувал и знаеш - шият ли ви изобщо? Ако да - окей. Ако - не ... странно ми е.
Разбира се, че ще се чувстваш добре - няма причина това да не е така. Най-вече, защото не знаеш какво е за не си обрязан. И това си има своите предимства, но ти няма как да то знаеш. Не казвам да не се обрязват мъжете изобщо. При наличие на религиозни или медицински показания - да не се двоумът. Иначе - не го препоръчвам.

11.   Обрязването ликвидира едно 80% от нервните окончания които са отговорни за удоволствието по време на секс, определено променя лигавицата на пениса (втвърдява се), и като всяка хирургическа процедура крие рискове, включително деформиране на пениса за цял живот.

Отиваш с направление при уролог, преглежда те, и преценявате дали наистина имаш нужда от такава процедура. Възможно е проблемите ти да се разрешат по различен начин.

А, да, сексът не е като мастурбацията. То даже вагиналният, аналният и оралният секс са със супер различни усещания! Какво усещаш докато мастурбираш не показва какво ще усещаш като правиш секс.

12.   10, не са ме шили и не са ме упоявали дори. Бях на 4 и помня.

И между другото знаех си, че само като чуят, че съм мюсюлманин и първосигнално ще ми набият единичките. Не знам защо, но българин като чуе за мюсюлманин, нещо в него се обръща и директно натиска единицата, без дори да си помисли дали има резон в тезата на другия, какъв е като човек и т.н. мюсюлманин -> единичка. Край.

Което е много жалко. Ако бях написал същото, но като християнин, сигурен съм, че нямаше да имам толкова единички.

Извинявам се, просто ми е болно, че сме разединени по такива тъпи критерии.

кина праиш ра

13.   N 12(1), какво ти пука на теб пък за звездичките ... Като съм християнин, колко виждаш на моите постове (и 6 съм аз)? Пиша за да изкажа впечатлението си на обрязан (нали това е темата). И не се връзвай на просташки изцепки. Не, че и на мен ми е приятно като чуя някой да се праска "мани го тоя рязан ...". И в крайна сметка не бия тъпана, че съм такъв ...
Ако можеше да се обрязва човешката простотия щеше да е най добре ...
За упойката ... казаха ти да видиш какъв паяк има ли ...? ;)

14.   13, благодаря за разбирането. Наистина го оценявам. Просто ми е болно и ми се иска да сме по-единни и уважителни едни към друг, защото каквито и да сме по произход и религия, в крайна сметка сме един народ и общество и всички имаме полза от разбирателство и единство, колкото и да не го осъзнават пвоечето.

Иначе на въпроса. Беше 1990 г. Бях на 4 г. Още беше нелегално обрязването в България по религиозни причини. Майка ми извика един сюнетчия тайно, не сме правили никакви церемонии, а просто трябваше да се извърши обряването. Аз знаеш, че ще ме обрежат, но не знаех в кой точно момент. Не се плашех, защото и не осъзнавах. У нас дойдоха четирима комшии. И както си седях, ми казаха да погледна нещо през прозореца. Хванаха ме внезапно, всеки за по един крайник, така че да не мога да шавам. Малко се стреснах, но скоро разбрах, че няма смисъл да се противя и реших просто да търпя и да се свършва. Сюнетчията извади нещо като щипка, с която ми защипа препуциума и след като със специален нож го преряза. Болеше доста, но изтърпях някак. Веднага му сложи някакъв прах, за да съсири кръвта и да спре кръвотечението.

Адът обаче дойде на следващия ден. Вдигнах 43 градуса температура, бях в полусъзнание, спомням си на периоди. Майка ми не можела да викне лекар, защото щяха да разберат, а то беше нелегално. Майка ми е обикаляла от врата на врата по лекари, молела ги е да ми помогнат, а аз вече съм на прага на смъртта. Всички се страхували да не бъдат осъдени. В крайна сметка един шелдшер помак я е съжалил и поел риска. Предписал е антибиотици и след 2-3 дни съм отворил очи и си спомням как първото, което казах на мама, беше: "мамо, яде ми се кебепче". Майка ми както беше замислена и тъжна, изведнъж се усмихна широко с видима надежда и веднага прати съседката за кебапчета. Оцелях в крайна сметка. Така беше в ония мътни години.

15.   До # 6,
За религията : Христос не е християнин. За това е обрязан. Християни се наричат последователите му.

16.   Чел съм, че 200 или 300 години след възкръсването му се възражда християнството ... Решението за необрязване е на църквата, на значително по-късен етап и то точно за различаване. За различаване се премества и почивния ден - от събота - в неделя. Ние се кръстим " от дясно на ляво" ... за да се различаваме от католиците. И още много такива ... Наистина вярващи днес едва ли са повече от 1%. Не съм сигурен, че дори и те стриктно спазват канона. Но пък 99% са против обрязването ... :) Брадите, които днес са доста на мода, са си мюсулмански атрибут. Не само де ... На мен лично не ми допадат, но какво от това - всеки има право сам да решава какво е най-добро за него.
14, в днешно време има ли медицински представител при сюнетите? Упойка, хигиена, дезинфекция на помещението? Проблем ли е за религията да се обреже момчето в медицинско заведение, а не от сюнетчия?

17.   16, не само че не е проблем, ами даже изобщо не се прави от сюнетчии днес. Дори не знам дали все още съществуват сюнетчии в България въобще. Децата си ги носят на хирург и си ги обрязват в стерилна среда по всички правила на медицината. После правят само тържеството в домашни условия и това е. Поне в моя край е така. Сега не знам, ако в някоя и друга затънтена област се прави все още по старому...

кина ше ищеш за ей соя телефончак

18.   Като по-малък имах подобен проблем. Не ме питай като си правих сефтето - и нея, и мене ни болеше. Наложи се чак да спрем за да ми омекне, че да го заголя и тогава пак наново. Та съвета ми е преди всяка ерекция (било то преди секс или чекия) го голи. Така кожата ти ще се разтегне и след време даже сам ще се оголва при ерекция. Разбира се послушай останалите, които ти казват да посетиш уролог, защото все пак той е специалист и най-добре може да прецени. Само не се притеснявай!

19.   1, 14, 16

Сам казваш, че си бил на косъм от смъртта, но го препоръчваш на другите????

Ще кажеш - хирур го прави днес това. И така да е има риск от усложнения, инфекции и много по-страшни неща.

Нали се сещаш, че от хирург до хирург има голяма разлика?

20.   19, е, при днешните условия няма проблем. До сега не съм чул хлапе да има проблеми след обрязване от хирург. Минаха времената, когато се правеше аматьорската. Това е рутинна операция. В много страни се прави масово, вкл. и сред християни и дори се чудят, ако не си обрязан. Спестява много главоболия. До сега например не е регистриран случай на рак на пениса на обрязан мъж. Определено е и по-хигиенично.

Разбира се, всеки си решава сам. Това е личен избор.

21.   И на мен кожата ми беше залепнала по целия ръб на главичката, като бях малък.
На два пъти са ме водели да ме "цепват", каквото и да значи това, не си спомням точно процедурата. Само едната се сещам, че пръскаше с някакъв спрей, и щипеше от него.
Не съм обрязан де.
Та с годините, понеже родителите периодично ме питаха, дали се мия добре, дали забелвам редовно, гледах да обръщам внимание.
Някъде около 5-6ти клас, единия път, както редовно опъвах кожата, като забелвах главичката, от едната страна забелязах, че беше съвсем леко отлепеа. Продължих така всеки път като се къпех, и за някоя друга седмица вече се разлепи цялата. Баси свободата дето беше.

Така, сега да кажа пък за секса. Аз си мастурбирам от много малък, така че не знам как не усещаш нищо (особено като си имал много чувствителна главичка) като си го помачкаш през кожата. Не го хващаш и натискаш достатъчно силно ли? Де да знам?
Иначе когато правех секс в началото, първите 1-2 месеца, като го вкарвах, и бях надървен на макс, кожата се дърпаше сама назад от движението, и ми стягаше, първите минути от секса, после свиквах. Номерът там е да не вземеш да насилиш нещата твърде много от първия път, и да вземеш нещо да се цепнеш и да шурне някаква кръв, защото баща ми ми е казвал, че на него му се е случвало един от първите пъти с майка ми.
Бавно, полека и постепенно, кожата свиква да се разтяга, и вече ще можеш да си надървен и оголен. Сега си спомням, как бях пробвал по едно време да мастурбирам със забелена главичка, и като видях как се надува, и как кожата около нея ми опъва, спирах, защото имаш чувството, че ще се пръсне. Сексът оправя нещата.

22.   До 14 Турчин ли си или българомохамеданин?

23.   22, имам от двете по равно. Предпочитам помак пред българомохамеданин. Помак на помашки е ахрянин между другото.

25.   Ако имаш фимоза и къса юздичка това е леченето. Но знай че чювствителността на главичката рязко ще се снижи и като напреднат годините ще имаш проблеми, ще ти омеква в путката, защото чувствителността държи ерекцията.

26.   25, с напредване на годините им омеква не само на обрязаните ;)

27.   До 23 Извинявай, не исках да те обидя. Аз самият съм турчин, преди години имах доста приятели помаци и някои от тях много се обиждаха, когато ги наричах така, затова и написах "българомохамеданин".

28.   Пич, направи го. Не слушай коментари от необразани "патриоти и философи" Обрязали са ме още като бебе. Няма приятелка, която да не ми го е харесвала. Нормален, твърд, изправен и красив. Убедих се че когато дамите видят пениса в "целия си блясък" им въздейства допълнително. Нормално, в БГ нежния пол имат срещи с необрязани и изведнъж - АХХХ. Проблеми с хигиената нямаш никакви. Дамите с теб също нямат. Просто ухаеш на мъж :-)) Имеше период в който ходих по проститутки и директно са ми казвали че ми го харесват, без въобще да съм ги питал. А те са се нагледали на МНОГО пениси, повярвай ми. Доста от тях ме питаха дали не съм турчин, защото им отказват. За тях какво значение има аз не мога да си обясня :-)), да не говорим въобще че това реално няма никаква връзка с религията и в днешно време е все тая кой какъв е.... Важното е хората да са Хора. Също когато бях студент, имаше едно момиче, което много обичаше да духа и да гълта. Направо машина. Беше минала голяма част от момчетата от компанията (само свирки) и след като стигна до мен се спря, (а опашката беше дълга... :-))). Преди това колко е издухала, само тя си знае. Не бяхме гаджета, просто партньори за партита и свирки. Много свирки. Постоянно. Свършваше докато ми духа. Почти всяка вечер излизахме. За две години толкова свирки с гълтане не бях изживявал. Секса беше на заден план. Правила ми е по 2-3 свирки една след друга. По някога по няколко пъти в денонощието. Виждах се и с една отракана нимфоманка кака на 43 г. - също откачаше да ми духа - дълго и с почивки, кефела се била както на никого до сега... Ами и аз се кефих. Накратко, с красив пенис, не се знае до какви "висоти" може да стигне човек. Със сигурност това е допълнителен плюс и за двамата партньори. Важно уточнение - каквито и да е физически преимущества има даден "мъж", ако не е истински мъж (за себе си и в очите на жената) няма никаво значение колко пари има, колко е красив, колко му е голям, колко е висок, как се облича и др... Жената си иска мъж в истинския смисъл на думата. За това приятели - образовайте се!