Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е от целувките да съм се заразил със СПИН?
Здравейте, пише ви едно уплашено момче (мъж), моля дайте ми съвет или напътствие. В началото на август се целувах продължително с една жена, в последствие разбрах, че тя е развратница и лека жена. Възможно ли е от целувките или посредством слюнка или друга констанция да ме е заразила със СПИН, тъй като две седмици по-късно започнаха да ме болят шиините лимфни възли, имах болка от двете страни на гръкляна (при вдигане на главата си чувствах опъване), получих ангина, нямах апетит, бях отпаднал и лесно се уморявах. Вече втори месец все още ме боли врата и сливиците ми са подути, още съм отпаднал и при физическа работа се уморявам и ми става зле. Моля ви дайте ми съвет и отговор. Жлезистата треска е със същите симтоми като СПИН, моля ви помогнете дайте съвет или помощ.

Коментари

1.   Здравейте,

Практически няма шанс да се заразите от спин при целувка. Ако лимфните Ви възли са подути отидете на хематолог. Той ще Ви прегледа и ще разбере дали има проблем. Но вместо да се чудите и тормозите има ли Ви нещо, най-лесното нещо което може да сторите е да отидете на доктор.

Успех!

2.   По принцип при целувка може да се заразиш със СПИН само ако и двамата имате кървящи рани в устата. От слюнка СПИН не се предава!! От целувка вероятността да хванеш СПИН е минимална, доколкото съм чела в интернет има регистриран може би един случай в който и двамата партньори имали кървящи венци, заради извадени зъби. Така че вероятността е минимална.
А слюнката по принцип убива бактериите и те предпазва.

3.   Бъди спокоен. От няколко целувки не може да се хване СПИН, просто количеството слюнка не е достатъчно, за да се заразиш. Ако през този период си имал ранички в устата, тогава е възможно да си болен. За всеки случай си направи тест, недей да отлагаш! Желая ти успех!

4.   Абе ти на 5 ли си неможе по никакъв начин само чрез сексуален конткакт или чрез кръв ако не сте се ебали или пък разменили кръв неможе да се заразиш а има още една вероятност ако ти е майка :Д

5.   При целувка не може да се заразиш със СПИН.И ми е много чудно след като имаш оплаквания от толкова време,не отидеш на лекар? Защо търпиш болка и притеснения и задаваш въпроси във форум,в който можеш да получиш много грешни мнения. Има специалисти. Не се мъчи повече.

6.   Изследването за СПИН е анонимно и безплатно. Защо не се решиш да се изследваш, вместо да си всяваш страхове предварително?

7.   Отиди и си направи тест - безплатен и анонимен е.
Дано да ти няма нищо. За в бъдеще внимавай с такива мимолетни връзки и прави като мен - като решиш да се целуваш с някоя мацка, предварително я почерпи и я накарай да изпие 2 - 3 водки за дезинфекция на устата.

8.   Гони те параноята човек психирал си са максимално. Значи ако наистина си толкова изплашен и психически си мислиш че имасш спин наистина ще го хванеш. Затова не са вайкай мисли си че си здрав и настроиваи се психически и така. А пък ако имасх здравословни проблеми вместо да седиш пред компа иди на лекар. Успех!

9.   Здравейте на всички! Искам специално да се обърна към номер 4 и да кажа че преди да се нахвърляш върху момчето можеше малко повече да се информираш. Към Автора: ХИВ не се предава чрез слюнката. Следователно няма опасност от заразяване при обикновена целувка или при френска целувка, освен ако и двамата партньори нямат отворени рани в устата си и теоретичната опасност е ако в целувката е намесена кръв. Не е лошо да направиш един тест и не се притеснявай всичко ще е наред! Успех :)

10.   Учените наскоро установиха, че теоретично е възможно да се хване СПИН при целувка,бно целувката трябва да е толкова продължителна,бче двамата партньори трябва да обменят помежду си най-малко 8 (осем) литра слюнка, за да се предаде ХИВ-вирусът, ако единият случайно е носител... Но както казах, това е възможно само теоретично...

11.   Пич незнам от какво ти е станало така,nно дано да се оправиш... Та, относно въпроса ти.... Дори и тя да е болна от СПИН можеш да се заразиш и ти само ако изпиеш 10,000 кг слюнка-т.е. невъзможно...

12.   Може.. ако ти прави свирка... но пак е мн трудо.. но от целувка.. НЕ !!

13.   Наи добрия начин да расееш съмнението е да отидеш на лекар.

14.   Ако не ти се ходи на лекар, има друг начин .. - наблюдавай я редовно ... ако умре неочакванно от пневмония или от някоя нелепа настинка - пак можеш да си извадиш заключение....

15.   Може разбира се ако има раничка в устата, но за най сигурно се провери.

16.   ПИЧ дори и да си се заразил с ХИВ за две седмицата да си болен от СПИН е малко вероятно.

17.   Не мога да ви разбера... Вече секи прай секс на 12-13 год, а не знаете как се предават венерически болести?! Първо от целуване няма как да се разболееш, защото самите организми се разпространяват в кръвта!!! Второ като гледам какъв тъп въпрос си задал, си мисля, че даже и ти е рано да се целуваш.. не знам на колко си, но невежеството ти е за 10 годишно дете.... Аз бях до тука и земи прочети някоя друга книжка" не боли" ;)

А аз съм на 13..........

18.   17 браво приятел. Такива трябва да са децата като теб, а не като тоя "интелектуалец" дето е задал тъпия си въпрос.

19.   Пич, най-добре ходи на лекар. Но ако искаш да научиш нещо по въпроса с венерическите болести и специално СПИН виж в този сайт: http://bg-sexologia.info/site/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=2 . Статиите там са написани от специалисти, много по добре е да се довериш на тях отколкото на хората в някой форум (не искам да обиждам никой) но пак ти казвам най-добре е ДА ОТИДЕШ НА ЛЕКАР!!! СПИН-ът е мн. сериозна и тейка болест и не трябва да рискуваш със здравето си. Чао от мен :)

20.   Не не можеш да се заразиш със спин. можеш само ако единствено сте разминили 4 литра слюнка

21.   А ако момичето има херпес в устата, но той не кърви, а целувката не е мн продължителна (1,2 мин) има ли вероятност?

23.   Пич не се притеснявай нищо няма да ти стане според мен :) а и аз сам се целувал с 1 момиче но не с език тя каза с език но беше обикновенна аз малко я наплюнчих защото незнаех с кво се целуваме и вари наи добре си направи изследване Успех !

24.   Нищо неможе да ти стане аз бях се целувал с 1 момиче малко се оплюнчихме защото мислех че с език ще се целуваме но няма значение отиди си направи изследване успех !

27.   Хора аз имам същите симптоми дали е спин моля кажете

28.   27. СПИН е!

29.   Вчвможно е да се заразиш от целувка, но е много малко вероятно и само ако има нараняване в устата. Може и да е микро нараняване. Вместо да се чудиш трябва да си направиш тест за спин. Нормално спина предизвиква възпаление, но то минава много бързо. Много по-верятно е в твоя случай да си се заразил от нещо друго, което да не е спин, но това не означава че не е сериозно.
Не непременно от приятелката ти. Дори и да спи с много мъже, това не значи че е болна от спин или от каквото и да е. Просто може да поговориш с нея. Не започвай с болестта си. Но и кажи че си болен и симптомите без да я обвиняваш. Как може да си сигурен че е развратна? И дори и да е защо мислиш че е лош човек?

30.   Няма да се заразиш от спин, ако се целуваш. На колко години си?

31.   Аз имам един въпрос. Моля само компетентни хора да се изказват. Има ли наистина шанс за зараза с ХИВ при целувка, защото преди около месец нацелувах едно момче, като по време на целувката захапах долната му устна и съответно имаше кръв.. Силно се съмнявам да е серопозитивен, говорих и с него за това и той ще се тества, тъй като само веднъж е правил секс без презерватив. Рано е да се изследвам, за това ми се иска да знам, има ли реална причина да се притеснявам.
Благодаря предварително.

32.   Моля ви помогнете ми измъчвам се психически. Преди 1 месец си направих татос. След като го направих на 2рия ден започваше да ме тресе, имах главоболие, диария. Сега се мина месец и нещо и ми се схваща врата, раменете и кръста. Възможно ли е да съм се заразила от ХИВ. Моля помогнете ми....