Споделена история от Секс и интимност

Fungal infection & Jock Itch - Помощ
Здравейте,

Имам проблем там където са ми слабините. Между пениса и крака.

Приложена е образователна снимка от wikipedia:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/ff/Tinea_cruris.jpg/300px-Tinea_cruris.jpg

Въпроса ми е как мога да се оттърва от това нещо? Вече дълго време го имам. Това е бактерия която не успявам да я махна и ми пречинява доста нерви покрай това че агресивна и причинява раздразднение на кожата, както и това че при оголемяване на брая си довежда до неприятна миризма. Не мога да се оттърва от тях тъй като тези бактерии се множат постоянно, имаме между 30 и 40 трилиона разновидни бактерии по кожата си, обикновено безобидни). Когато се влоши състоянието на кожата до момента съм пръскал мястото обилно със парфюм тъй като съдържа алкохол който до голяма степен ги 'илиминира' но временно и частично.

Не съм ходил на дерматолог защото нямам възможност да ида. Има ли някакъв евтин и ефикасен крем който мога да закупя, тъй като от това което виждам във интернет са все доста скъпи. Всъщност искам нещо ефикасно но достъпно.

Ако някой е имал подобен проблем моля помогнете.

Коментари

1.   Отиди на дерматолог, за да Елиминираш бактериите и другите гадинки.

2.   Пробвай с памук напоен с топла отвара от смрадлика.

3.   Ти за лекар да си чувал? Какво значи не мога да ида? Та направлението е 3 лв. И си правиш огромен проблем, като пръскаш мястото с парфюм, изключително вредно е, дори и с чист алкохол, т.е. спирт, също е немислимо да слагаш там. Трябва да отидеш на лекар, за да ти изпишат антибиотици и противогъбични лекарства, никакви измивания със смрадлика, вода, парфюми и тем подобни ще ти помогнат. Дори и противогъбичен крем не можеш да си купиш сам, понеже се изисква рецепта от лекар. Не знам как може така да си подценяваш здравето. И имай предвид, че ако дълго време не лекуваш проблема, може да стане хроничен.

4.   Ебати човека, брат. Ще умре, ще му изгние кожата, обаче нямал възможност да отиде на лекар, а ще чака някакви анонимници да му дават съвети за евтини мехлеми. Свещена простота! Ами като стане необратимо и се получат усложнения, тогава кого ще питаш, бе умньо?

5.   Имах същия проблем. При мен беше гъбична инфекция. Лекува се успешно с клотримазол крем 1%. Лечението обаче е доста продължително.

6.   Аз 2-3 пъти съм имал подобни инциденти, но в доста по-малки размери и не са ми правили впечанление. Мазах се с Дактакорт за около 1 седмица и ми преминаха. Но пак казвам, че размерите бяха доста по-малки. Отиди на лекар. Все пак е редно специалист да се изкаже.

7.   Пробвай с крем здраве .

10.   Много груби коментари, може човека наистина да няма възможност, защо сте такива злобари не разбирам?
Авторе, моят приятел получи такова нещо, имаше неприятна миризма, и това е откакто започна да тренира и да се изпотява повече. След секс също се засилваше, дори ми стана кофти по едно време , че нещо в мен не е наред. На него му помогна клотримазол, има го в аптеките и не ти трябва рецепта. Дано съм била полезна.

Bluebell

11.   Подобен от години проблем с екзодерил - два или три месеца самолечение и мина. Иначе се къпех два пъти дневно минимум - дразнеше ме изпотяването и дрехите. Разбира се иди на лекар. Екзодерил е без рецепта и в листовката се казва след излекуване да се продължи няколко дена. Облекчение настъпва след няколко дена, всъщност за това го започнах.

12.   Според мен с пост и християнска молитва

13.   Според мен е проказа. А сега ще отидеш ли на доктор?!

14.   Тридерм, но се консултирай в аптеката с фармацевтите, колко време да се мажеш и слагай по-по малко, колкото е възможно по-кратко се мажи.

15.   От автора

Благодаря за отговорите на всички.

Ще ида на дерматолог и ще помоля да ми предпишат крем.