Споделена история от Секс и интимност

Хемороиди от прашки
Здравейте възможно ли е от всекидневно носене на прашки, да се получат рецидиви след като вече си била оперирана от хемороиди?

Коментари

1.   Възможно е !!!

2.   Махни ги тези прашки, освен неудобно е и нехигиенично...

3.   Не

4.   До колкото знам има връзка между запека и хемороидите. Повече би ти помогнало да хапваш повече зеленчуци и да си набавяш по този начин фибри, които ще ти помогнат с редовното ходене до тоалетна. Пий повече вода. Между храненията може да хапваш ябълки. Избягвай сухи храни.
Другото, което можеш да направиш е да се измиваш вместо да ползваш тоалетна хартия. Малко е неудобно всеки път да търсиш къде да се измиеш, но може да пробваш когато си вкъщи. Знам, че има хора, при които триенето с хартия дразни вече появилите се хемороиди. Ако се налага някъде да ползваш обществена тоалетна и няма как да се измиеш > ползвай бебешки мокри кърпички с лайка.

И последно - не напъвай в тоалетната. Няма да доведе до нищо добро. Ако не става лесно може да изпиеш кафе/чай от сена (с този чай обаче не трябва да се прекалява) или нещо друго разхлабващо.

Прашките никъде не се споменават като фактор за хемороиди в научната литература :) Може да ги смениш временно докато пооправиш положението. Но да спазваш нещата, които съм ти написала би трябвало да помогне повече.

5.   Точно от тези подобия на гащи се появяват хемороидите. Постоянно тази връв се трие по дупето, а повечето са от неестествени материали, и какво очаквате, освен възпаление и болести. Баба ти, която живее до 100 години защо няма женски болести, защото е носила килоти и кръста и пусито й са били на топло и удобно, всичко е било от памук. Сега оголихте задниците си, и ревете от болести. Така здрави деца не се създават!?

7.   Прашките са секси, ама примерно да ги сложиш преди секс и след това да си сложиш нормално белъо. Да носиш постоянно и ежедневно прашки... ъм... не е много добра идея.

8.   Един ден гаджето ми се нагъзи, разтвори си бузките, да видя дали има нещо на ануса и от прашките. Нищо нередно не видях. Когато се обърна, ме пита дали не ми се приискало да и го сложа отзад. Изненада ме въпроса, и докато осмислях какво ме пита, тя сложи длан на чатала ми и продължи "... защото аз си го мисля".

9.   Прашките са голяма тъпотия. Ще ти претъркат кожата около ануса.

10.   между хемороидите и прашките няма връзка, прашките са вредни по друга причина - влизат чревни бактерии във влагалището