Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е да съм забременяла...
Здравейте. На почти 19 г. момиче съм и имам следния проблем. Започнах да примемам противозачатъчни за 1 път през живота си този месец на 11-ти март, когато ми дойде цикъла, както си му е реда.
На 17-ти март правихме секс с приятеля ми и тогава той за 1 път свърши в мен, а 17-ти март се пада точно 7-ми ден от започването на приема ми на хапчетата. Проблема е че го прамихме по обяд, а седмото хапче изпих вечерта в 18:30, както попринцип си го взимам всеки ден. Чувала съм много различни неща за това колко време трябва да мине, за да може мъжът да започне да свършва в теб без да я има опасността от забременяване. На едно място пише 1 месец, на друго пък 10 дена или 7 дена. При мен дори не беше изпито 7 мото хапче и много се притеснявам да не е станало нещо и да не съм забременяла. И нещото което още повече ме стресна беше това, че спермата не изтече от мен, когато се изправих, а съм чувала, че попринцип винаги изтича. Сега много хора ще ми напишат “ами да сте се пазили” или нещо от тоя сорт. Спесете си тези коментари, защото повярвайте - излишни са, не си правете труда.
Ако е от значение какви са противозачатъчните- Белара 21+7.
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Объркала си се. Проблема ти не е в забременяването, а в приемането на хормонални препарати. Бъди спокойна, ако продължаваш с препаратите, може никога да не можеш да забременееш, пък и няма да е нужно, ще си имаш дълбоки депресивни състояния.

2.   Ако искаш да си спокойна вместо да се тъпчеш с противозачатъчни, използвайте презерватив, той пази не само от нежелана бременност, а и от разни болести и инфекции. На приятеля ти може да му е кеф така, но всички последствия остават за теб, мисли първо за здравето си. А за да разбереш дали си бременна, направи си тест, но трябва да са минали 2 седмици от оплождането.

4.   Възможно е да си,пък нали ти е време вече да добиеш,я не се коси.....

5.   Жена ми никога не е взимала противозачатъчни, но и двете бременности бяха планирани. Даже трябваше доста да се потрудим, за да се случат.
Иначе практикуваме календарния метод и прекъснат коитус - до сега, вече 20 години, издънки не е имало...

8.   Ами твоите противозачатъчни си имат листовка. Прочети я и ще имаш отговор. Ние тук какво, да гадаем на боб ли?

10.   Дори и с хапчета, пак трябва да се пазите.
Аз от хапчетата, си докарах фиброаденоми в гърдите. Защо изобщо трябва да се тровиш - за да му е гот на гаджето ти?
Замисли се за здравето си.

11.   Гледа на места казват 30 дена, на други 10, на трети 7 дена, и накрая курвата му дава да се празни на шесто-седмия ден... баси неиздържалата работа, честно. И не, няма да ти го спестя.
Бал ли съм го дали може да си забременяла? ! Най-вероятно не си, ама се надявам да си. :) :) :)

12.   Не е вярно това, номер 1. Не че е добре да се приемат противозачатъчни, но по принцип това със забременяването е точно обратното. Повечето жени много бързо забременяват, когато спрат хапчетата.
Авторке, нищо ли не пише в листовката? Обикновено там пише кога вече е безопасно да имаш контакти без друга защита.

13.   ся отново, да не съдим строго, например майка ми е пила и такива хапчета, и един аборт има преди да се оженят с баща ми, а пък след това се появяват двама хубави стройни синове, не знам номер 1 какво бръщолеви

консултирай се с гинеколог за хапчетата
консултирай се с гинеколог за евентуална бременност, дори само да те погледне е по вярно от всеки тест за бременност

въобще ходи на гинеколог :)