Споделена история от Секс и интимност

Може ли гинеколог веднага да разбера че си бременна?
Здравейте, притеснявам се от това, че корема ми ниско долу е подут вече от около две седмици. Много ме боли и в дясната част на корема ми има нещо твърдо на пипане като буца. Казах на майка ми и тя беше като няма нищо за притеснение. Имам нещо като запек. С партньора ми последно правихме секс преди 2 месеца, защото водим връзка от разстояние и не сме сигурни дали е свършил в мен. Цикъла ми дойде след това и беше доста обилно, но на втория ми цикъл след секса продължи само 4 дни, кръвта беше светла и нямаше много. Знам, че е възможно да имаш цикъл докато си бременна затова си купих тест за бременност, такъв с лентички и го направих сутринта. Показа че е отрицателен, но все още си набивам в главата че е възможно да съм бременна. Та се чудих ако отида на гинеколог точно за този проблем с корема дали веднага ще може да разбере ако съм бремменна или имам някакъв друг проблем с корема? Ще иска ли да направя кръвен тест или ултразвуково сканиране? Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Някакъв друг ти е проблема, отивай при коремен специалист а не гинеколог.

2.   Може да се разбере и ще каже,ако е така.Как не знае дали е свършил в теб? Ползвайте презерватив докато се учите.Едва ли сте бременна

5.   Ако му разкажеш притесненията си, ще те погледне на ултразвук и би трябвало да разбере веднага, аки се колебае ще те изпрати да дадеш кръв и така със сигурност ще го отхвърли или подвърди. Няма друг начин

7.   Това може и да е киста в десния яйчник, може и да е нещо друго, но аз през двете си бременности не съм имала такъв симптом. Имах трудно първо забременяване, трябваше бързо да разбера, когато съм бременна за да започна лекарства за задържане на плода. Съответно, доколкото знам кръвният тест е най-ранния вариант. Помня, че ми вземаха кръв 2 пъти през 1 час и нещо се сравняваше. С ехограф без значение външен, или вътрешен не може да се види много ранна бременност. Дори да се види точица, тя може да е фоликул, киста или друго. Не е случайно, че консултацията за бременност започва след 8-10 седмица някъде.
При мен ограничаването в храната води до такъв оскъден мц.

8.   Бягай веднага на лекар!!! Колко е луда или откровено проста майка ти...
Веднага на лекар и дано да минеш без операция!

9.   Може... като ти прегледа корема с ехограф. Маже с гелче и плъзга уреда по корема ти и на екран се вижда дори плода..

10.   Мож да имаш цикъл докато си бременна, казва се цветна бременност. Но ако това наистина беше така теста за бременност щеше да го докаже, той отчета хормонални промени. При генеколог ще ти вземат кръв и пак ще търсят хормонални промени. Когато си бременна гърдите тити борят и нарастват доста, корема се променя след 4-5 месеца.

11.   Веднага на хирург или гастроентеролог! Може да е апеницит. МОже и друго да е но трябва да те види лекар бързо