Споделена история от Секс и интимност

Стар ерген
Здравейте, според вас, приблизително около колко години, един неженен мъж, се счита за "стар ерген"?

Коментари

1.   33 за мен е "стар" ерген.

2.   към 30-40 ..

3.   Има си и лаф даже -минеш ли четеридесетака мамата си трака

4.   По принцип за българските мъже има една приказка - до 40 години при мама, после при съпругата. Така че ако човека е над 40 години и още живее с родителите си, тогава е стар ерген.
До родителите най-много до 39-40. След 40 трябва да живее отделно, дори и да няма приятелка. Да, трудно е ако нямаш работа и доходи да отидеш на квартира,но след 40-те трябва наистина да си самостоятелен.
(пп. имам един съсед който е роден 1975 година и още живее с майка си...никога не е имал приятелка, цял живот с майка си, и е трайно безработен, нищо че е с няколко висши образования.) така че според мен ако искаш да имаш приятелка трябва да си се отделил от родителите/родителя.

5.   над 35

6.   След 30. До 40 е заклет ерген, след 40 е проклет ерген!

8.   При циганите е около 12 годишен,а те са бъдещето на България,нали !?

9.   Според мен няма такова нещо и имам примери за много мъже, които се женят на средна възраст, както и за жени, но по-рядко. Това е отживелица.

10.   Не мисля, че има точна възраст, но може би около 37 натам.

11.   В този ред на мисли, аз имах 3 жени и 4 деца... значи по вашата логика и аз съм стар ерген..

Не съм имал брак, били сме на семейни начела..
Тази простотия я, има само при вас робското мислене българско..
добре, че не живея в Бг....

М35

12.   11, не знам за българското мислене, ама и ти не си читав - опрашваш, заебаваш децата и бягаш. 3 жени са те заебали. Ако си на 35 сега, до 55 ще ги направиш цял футболен отбор от 8 жени. Ама иначе си много читав, раираш ли ма

13.   A като си бил женен, жена ти е изебала три футболни стадиона, накрая те е оставила и си на 40... стар ерген ли си?
Глупанари.

Братан.

14.   Типичната соц представа за безбрачието. Стъпвайте и с двата крака в 21-ви век, много изостанало това мислене

15.   Стар ерген е диагноза. Може да си на 25 и пак да си такъв.

16.   Аз съм на 33 и едва сега почвам да мисля за сериозно обвързване, а някои от тука ме изкараха стар ерген бах маа му.

17.   До № 11,

Повече деца не бих позволил да имам.... тук вс..детски, които ги получвам ги пращам на децата.... (250 евро на дете). ..
В Момента живея с жена на 50... където всеки ден си е удоволствие..и няма опасения от бременности...

Не си мислите, че са в мен били грешките за разпада на връзките...
Не търспя простотията, а жени умни... може би са 1 на 1 милион...

Живейте младежи..правете си кефа..пътувайте и се забавлявайте..

M35

Младостта ни е най прекрасния дар от природата..

Поздрави

18.   Модераторе, дължа да се публикува коментарът ми!
До кога ще с одоборяват обиждащите коментари на Братан?

19.   Понятия като "Стара мома" и "стар ерген" се отнасят най-вече до тип характер и поведение, а не до възраст. В този ред на мисли, един мъж (жена) може да има такова поведение и на 25, както и да няма и на 55, но явно много обичаме да слагаме етикети. Реално, всеки има личен избор за това с кого ще прекара живота си и дали има нужда от човек до себе си

20.   Братане, това прозвуча твърде конкретно. :)

21.   До 14, точно обратното. Точно в соца е имало работа за всеки, изгонят те от един завод отиваш в друг -разкази на родителите ми. Населението ни се увеличаваше, удари почти 9 милиона. Във всяко село и малък град беше пълно с българчета които играеха по улиците. Работа и поминък и в малките населени места. А сега в 21-век е точно обратното, пълно безпаричие, разруха и мизерия. Работа и поминък няма. Заводите затворени и ликвидирани. Селата и малките населени места и градове, пълно обезлюдяване. Не само че няма българчета по улиците ами и къщите са празни и изоставени, все едно е имало война...всички от малките градове и села тръгнало по принуда да търси препитанието си в чужбина, след като това в родината му бе ликвидирано. Та да стъпим и с двата крака в 21-век означава че ни пращаш да работим в чужбина, така ли? Мда...много напреднало мислене, няма що, водещо до ликвидиране и изчезване на държавата и нацията ни, въпреки "наградата" от поединичното спасяване чрез Т2 на летището.