Споделена история от Секс и интимност

Заведи ме у вас, но няма да ти пусна
Научих за една история, която ме втрещи. Една млада жена си призна, че след един купон нямала пари да се прибере. В това време някакъв непознат я натискал, той разбира се, не знаел, че няма кинти да се прибере, предложил ѝ да хване такси и да отидат у тях. Мисля, че на всеки нормален човек му е ясно това покана за какво е. Сега, оставям на страна мнението си за такива мъже и жени, но това е друга тема. Та въпросната девойка решила да приеме поканата, но забележете, не с идеята да прави каквото и да е, а просто защото така или иначе няма как да се прибере и къде да спи до сутринта. Отишли у момчето и тя просто со легнала на дивана и най-безцеремонно си заспала, демонстративно отбивайки всякакви негови опити за кекс. И това момичето си го разказва, сякаш си е в реда на нещата.

За вас това ОК ли е? Предполагам, че жените ще я защитят, а мъжете ще я хулят. Оставяме на страна какви хора прибягват до подобни свалки и се концентрираме върху същинския проблем. Демек аз ще искам секс явно, ще я каня у нас, тя ще се съгласи да дойде, но с ясната идея, че няма да ме пусне, а само за да ме използва като безплатен транспорт. Хм... А представете си, че този беше по-настоятелен особено и на пияна глава. После щеше да има "мале, той ме изнасили", "означава ли, че щом съм му отишла на гости, трябва да правя секс с него". Ами като няма да правиш секс, кажи му от самото начало, не приемай покани за секс, не му давай напразни надежди и не го ползвай за безплатно такси.

Лошото е, че това са масови схващания. Имам дъщеря в предпубертетна възраст и направо ме е страх, че ще стане такава жена. Аз съм по-млад по душа и често влизам във форуми и канали, където повечето са малко по-малди от мен и за 99% от тях е ОК да се чукат с непознати в дискотека и такива неща. Аз не искам дъщеря ми да е такава. Още малка, опитвам се да и обясня по подходящ начин, да формирам нормално морлано мислене в нея. Обаче си представям, някой ден като отиде в София и всички около нея се чукат като за последно по общесжитията и дискотеките, ще си каже "аз ли нещо съм сбъркана или"? Някак е трудно да обясниш на млад човек, че 99% от това, което се случва около нас не е нормално и трябва да сме горди, че едва ли не единствените задръстеняци, както го приемат някои. Каквото зависи от мен ще направя, разбира се. Но определено няма да се чувствам ОК, ако щерка ми стане като 99% от днешните млади жени. Да, знам, че не я моя работа и тя си ще си има неин живот, но убийте ме, това не мога да го приема. Не казвам да няма гаджета, да е девстена до брак или нещо такова, но няма как да приема чукане с непознати в дискотека. Всяко нещо си има баланс.

Коментари

51-56 от 56

55.   54, така е, но все пак показваш интерес и даваш карт бланш да действа по-настоятелно. Ако не искаш флирт, не приемаш почерпка.

56.   Но ако няма флирт, как ще опознаеш човека? В най-добрия вариант сте вече приятели и така сте се опознали. Това е много добре. Може да си имате доверие. Но не всички любови започват с приятелство.

54 съм.

57.   Ми приемаш флирта и виждаш дали става човека. Едва ли ще те изнасили. Ако не ти хареса впоследствие, прекратяваш.

58.   Може да не ми хареса преди и да не искам да стигам до после. Не казвам, че искам да ме черпи нещо по време на флирта. Тъкмо напротив - сама си плащам сметките. Единственото, което искам, е искреност.

59.   Защо не си я изгонил? Аз лично гоних една от вкъщи и се изнесе като посрана.

61.   Авторе....Аз съм от София и още от първи курс в университета нашите ме изхвърлиха да си живея сам в апартамента на дядо ми, в центъра. Даже беше още в края на 12-ти клас.
Ако трябва да преброя всички приятелки, познати, колежки и техни приятелки, които са идвали да спят при мен след дискотека, защото нямат пари да се приберат до Студентски град или до квартирата си по крайните квартали...то не съм сигурен дали мога да броя до толкова. И с ни една не съм правил секс. Никога не ми е дошло наум да си поискам, нито някоя се е предложила.
Та...животът не е само черен и бял.

51-56 от 56