Споделена история от Секс и интимност

Цистит след секс
Въпрос към момичетата: Случвало ли ви се е да имате цистит след секс? На мен ми се е случвало няколко пъти и последният път беше толкова болезнено и мъчително няколко дена след секса, че направо ми се отщя да правя. Ако става въпрос за моята хигиена - тя е дори на прекалено високо ниво, така че определено това не е проблема. Не знам какво да правя, за да не се случва.

Коментари

1.   Случвало ми се е. Тази бактерия е много упорита, за съжаление.
Проблемът е, че веднъж загнезди ли се, дори след антибиотично лечение остава малко количество и ако имунитета спадне (примерно след секс, при настинка и т.н.) пак се размножава и хоп - цистит.
Това, което мога да те посъветвам е винаги след секс веднага да отиваш по малка нужда.
Вземи си червена боривинка също (например уринал) и я пий дълго време (например 6 месеца след изчистване на проблема).
Обличай се добре и избягвай да мокриш краката си навън през зимата.
Успех!

2.   На мен ми се случи веднъж като бях малка и зелена и първият път опитите го правих без... Презерватив ползваш ли?

3.   Това ни се случваше в миналото след секс със съпругата ми. Открихме, че по някакъв начин е свързано с чистотата на моя пенис, явно нося някаква бактерия, която оредизвикваше цистит. От тогава всеки път преди секс аз имам грижата да си измия добре инструмента с вода и сапун. Спазвайки тази проста процедура, не сме имали проблеми от години.
Друг вариант е да използвате презервативи.

4.   Циститът е наказанието от Бога за леките жени....

5.   Твоя човек също трябва да спазва много добра хигиена преди да правите секс. Иначе, след секс задължително пишкаш, дори и да е малко. Не препоръчвам лечението на цистит с антибиотици. Пий цистирен или уринал акут. Не е лошо да ползваш и презервативи.

6.   4, а за девствениците с цистит нещо да кажеш? Или за тез, които са били само с един? Или те са collateral damage, защото на ТВОЯ бог му е кофти мерника.

7.   6 К'ви девственици, бе. Какви ми ги говориш? Малките курвета ги пръсват в тоалетните в училищата още от по 13 годишни. На 20 вече са събрали безмерно количество различна мъжка ДНК. Те са ДНК самоходни банки.

8.   7, много порно гледаш. И се образовай какво е цистит и как може да се хване.

9.   Много прости коментари накрая, всъщност от разврат стават много по-лоши работи от един цистит, но както и да е. Виж примерно при нас мъжете тръбопроводите са вързани на едно, като се набълбучиш още по-зле.

Обърни внимание на коментари от 1-3.

Също така да ти споделя, майка ми имаше хроничен цистит от дете, возила се е в кола и я е било срам да се изпишка, дълго стискала и оттам развива болестта. Боледува десетилетия, страшно много ципрофлоксацин е изпила, антибиотикът който я излекува беше фосфомицин, той се отделя непроменен с урината (тоест в урината има концентрирано активно вещество, а не метаболити) и действа локално освен през кръвотока.

Явно има проблем и с изолирането на бактерията причинител, тоест е трудно.

Tldr - отиди на лекар :Д

11.   Номер 1 съм, още две важни неща се сетих:
- следи да пиеш по 2 литра вода на ден
- ходи по малка нужда по-често, избягвай да стискаш дълго време