Споделена история от Секс и интимност

За или против презервативите?
Здравейте, дами. Когато правите секс, без значение дали е вагинален или анален усещате ли разлика, ако мъжът е със и съответно е без презерватив? На вас кой вариант ви допада и защо?

Коментари

1.   С презерватив, защото съм забременявала и е ужасно като не го очаквам, сигурността е най-важна, разлика почти няма.

2.   Винаги БЕЗ,защото СЪС удоволствието не е същото и кефа е нулев !!!

3.   Определено има разлика ,до скоро си мислех .че няма ...Хубаво е след като почнете без ,да отидеш на гинеколог профилактично и изследвания за ваше успокоение и всичко е окей ..Не се пазим ,не искаме бебе с моя приятел в момента ,но и да се случи ще сме окей няма проблем ,защото за в бъдеще искаме и двамата ...Та ти си прецени ... Успех :)

4.   Как така за или против нещо, което те предпазва от нежелана бременност и куп болести? Ако си имаш редовен сексуален партньор разбира се, че в един момент спирате да използвате за по-голямо удоволствие, пък и се предполага, че си имате известно доверие. Ако си сменяш партньора през един месец е препоръчително да използваш презервативи с всеки един от тях. Дори не мога да повярвам, че се задава такъв въпрос. Факт, че без е по-яко, но без СПИН, бебе и тн на 21 ще ми е още по-яко.

5.   Много ясно, че дамите и мъжете усещат разлика и всички знаем как е по хубаво, а моето мнение е че аз като мъж харесвам повече без презерватив защото имам контрол над свършването си и когато съм с презерватив свършвам много по бързо и е гадно да свършвам по бързо иначе си ползвам презерватив с всички дори и в тези връзки който са били по дълги. Болестите са прекалено много всичките ми приятели се заразиха с папиломи и хламидии, гонереа и тн. защото масово хората са неграмотни, кой ще ме пази от гъбички, бактерии, папиломи, кондиломи, спин, сифилис, гонореа, хламидии, и още много други, истината е че само на дългоходишните си партнютри трябва човек да се доверява и да внимава ползвайте ги тия презервативи защото масово всички сте преносители на какво ли не, всичко е разхайтено и после човек се чуди как да се излекува ако въобще е лечимо.

6.   Пак тъпотии, какво усещали!? Щом и с краставица може да се задоволи, все им е едно дали е с гума или без. По важно е как се чувства мъжа с тази гума, какво удоволствие е това? По добре да си направи едно ръкоблудство в натура, по голямо удоволствие ще изпита. Секс с гума е близане на мед през буркана.

7.   Мога да ви кажа за гаджето ми, тя е на 27. Првимм го редовно с презервативи, но само отпред. В дупето иска на голо. Каза ми, че с презерватив там и е гадно.

8.   Дори не си спомням.
От 8 г не ползвам презерватив.

Ж27

10.   Спореден жена ми п0чти няма разлика.

11.   От 9 години живея с германка. Тя е като #7, отпред с презерватив, отзад без.

12.   Като усещане разлика има - без значение, колко е овлажнена жената и от какъв материал е презерватива - разликата се усеща, лично аз /Ж38/, имам някакво "скърцащо" усещане, което не ми допада. Визирам в агиналния секс - анален не практикувам.
Ползвам друг вид контрацепция и когато съм с партньор, на когото имам доверие, предпочитам сношението да е без кондом.
Но, когато става дума за "подозрителни" контакти - гумата е закон.

13.   Има противозачатъчни, с презерватив е тъпо. То и без това са сковани, пък и с това не може съвсем да го вдигнеш

14.   С презерватив, на всякъде. (ж32)

15.   Отначало с приятелката ми използвахме, но сега я караме без. Аз мога да се контролирам и ми е по-хубаво без. С презерватива свършвах, но не усещах почти никакво удоволствие. Не мога да си обясня зашо. Когато свършвам навън, на ми е в пъти по хубаво. Прителката ми казва, че от презерватива пресъхвала и май наистина е така. Абе не ни понася, имаме си доверие и не ползваме. Предишната ми приятелка много мразеше презервативите и искаше винаги да свършвам в нея. Казваше, че тогава я изпълвало нещо парещо вътре и удоволствието било върховно. Използваше календарния метод и така се предпазваше от бременност.

16.   За презервативите съм по много причини. Ако жената е достатъчно влажна според мен няма разлика в усещането.

17.   Супер интелигентна тема! Ахахахха! Може да пуснете и една такава: "За или против миенето на ръцете?". Или "За или против 5G!". "За или птотив къпането?".

18.   Без естествено. Веднъж се живее. Хич не ми пука. И с гъбясал пенис съм го правил без.

19.   Разлика винаги има.
На мен ми харесва повече без, но здравето ми е на първо място. Ако съм с нов партньор задължително ползваме презерватив и то поне няколко месеца. Чак когато официално си станем двойка и е сигурно, че никой не изневерява и не си носи "спомен" от предишен партньор, чак тогава махаме презервативите и търсим други варианти за предпазване от нежелана бременност. Да чукам на дърво, на 39 съм досега проблеми не съм имала, нито пък съм правила аборт. Обаче здравето ми и това на партньора ми винаги е на първо място.

20.   Няма презерватив = няма секс.

21.   Разбира се, че презерватива е задължителен! Само ако сте в постоянна и сериозна връзка/брак е ок без. Аз съм женен, но понякога, когато жена ми е в период на овулация, слагам кондом. Така и на нея и на мен ни е спокойно и не се налага да го вадя в последния момент. Рядко ползвам, максимум 1-2 пъти в месеца, дори и по-рядко. Имам 2 деца, засега не планирам трето.

Впрочем, тия дето разправят, че с презерватив нищо не усещали в 90% от случаите са малки тънкопишковци. Когато изпълниш хубаво жената с дебелия си чеп, няма как да не ти е гот, независимо от презерватива. Но малките тънички пишлета имат нужда от по-силно усещане, въпреки, че по-силно усещане от това да си ввътре в жената, не се сещам.

22.   С презерватив и на двете места. (ж41)