Споделена история от Секс и интимност

Защо жените просто не си признаят, че са стари
Понеже гледам, че напоследък пак се навъдиха бая теми, в които авторките цъкат с език как можело мъже да си падат по млади жени на 15-18, искам да попитам защо не си признаете, че просто се чувствате обидени и неоправдани, че вече сте изгубили младостта си и че не сте чак толкова предпочитани? А ми го извъртате как не било нормално, как такива мъже били инфантилни, ненормални, психопати, как само такива им връзвали.

Защо до сега една не се възмути, че мъж се заглежда по наборки на майка му и не го обвини, че има едипов комплекс? А напротив - извъртате го как такива жени били "зрели", как били по-по-най и как било нормално наборите на синовете им да си падат по тях.

И като кажеш, че просто младите ти харесват повече (всеки си има предпочитания) и веднага се почва едно спорене ама какво им имало на възрастните, ама защо сега не сме ги хаерсвали, ама как и младите щели да остареят.

Един потребител правилно каза, че щом е толкова яко да си стара жена, защо няма един крем за остаряване, а всичките са за подмладяване и всички ги ползвате, а в същото време ни обяснявате как е супер оферта да си със стара и младите не струват.

Да, сигурно има и млади момичета, които не чувстват привличане към по-възрастни мъже и съвсем резонно приемат това с отвращение, което мога да го разбера. Но въпроса ми е към по-"зрелите".

Коментари

51-76 от 76

54.   33 аз пък ти пожелавам Ти да стигнеш нивото на баба си с "уникално ниска пенсия около минимума" :)

55.   ОК, разбрах те - благодаря. Признавам, човек като стане на години, все нещо го боли и осъзнава какво е здравето. И аз гледам да не ям боклуци, но понякога душа давам за баничка с боза, пица и подобни. Да ходиш на риба е най-якото хоби. Жалко, че е главно мъжко.
Н 52

56.   54, за да бъда напълно честен ще кажа, че исках да напиша "уникално висока пенсия около минимума", но така се е получило:) Иначе аз нивото на баба ми няма как да постигна, просто не съм виждал такъв човек, честно. И не хиперболизирам. Наистина за повече от 30 години не съм чул лоша дума от нея, обида или пък хленчене за нещо, винаги е гледала много позитивно и философски на нещата. Предполагам, че е била някой доста извисен дух, поне що се отнася до кармичната йерархия. Но си признавам, че се опитвам да бъда по-добър от това, което съм, опитвам се да гледам над нещата и да бъда по-малко суетен и дребнав. Много е трудно, но се опитвам и споменът за баба ми ме кара да вярвам, че това е възможно. Тя винаги е казвала, че е благодарна за това, което има и аз като нея постоянно благодаря за това, което имам, та било то и прошарени коси или 2-3 излишни килограма, благодаря и за тях, защото това съм и аз и пълноценната самооценка и самопризнание ни прави щастливи с това, което сме.
Аз лично желая на всички да постигнат хармония със себе си и да се чувстват щастливи.
М, 43

57.   Такива са дъртите, бързо се комплексирани, не може вечно да сме млади и красиви.

58.   Авторе, оплюваш жените на 35, с гаджета на 20, но поне тези жени са сигурни, че гаджето им е с тях заради някакви техни качества, дори да не е заради красотата им, а не са с тях заради размера на портфейла.

59.   И ти си като тях - онези се дразнят, че са остарели, ти пък се дразниш, че мястото ти е до остарели. Харесвал млади... да, и младите казват същото за себе си! А крем за остаряване съществува - нарича се живот. Редовната му "употреба" те състарява и ато бонус е безплатен. Като заместващи продукти съществуват и "алкохол", "цигари", "дълго стоене на слънце". Всеки от трите води до ефекта "остаряване". :Д

60.   Темата ми доскуча някъде към средата. Все едно и също. Интересно би било да поразсъждаваме над това оглупяваме ли след 40 и как? Защото трябва да си много глупав, за да сравняваш хората по признак възраст, т.е. по качество, което не зависи от тях. Дискусията е също толкова безсмислена както, ако спорехме дали русите или тъмнокосите хора са по-красиви.
На 20 години всички имаме едни преимущества, на 50 - съвсем други. Когато бях на 35 години изведнъж, съвсем спонтанно, реших да направя огромна цветна градина на вилата. Захванах се с невероятен ентусиазъм, представях си след 10 години, когато растенията пораснат, каква красота, какво чудо ще е и колко щастлива ще съм сред този цветен рай. Времето минаваше, засаждах, изкоренявах, премествах, харчех луди пари за хобито си и ето - на 45-ия си рожден ден осъмнах сред мечтата си. И не се зарадвах!
Докато играждах арки, прокарвах пътечки, поръчвах растения, плевях, поливах, косях.... животът си е минавал. Развела съм се отдавна, срещнала съм нов мъж, сменила съм професията си, боледувала съм, губила съм близки... Вече ми е по-трудно да поддържам един декар растения, тежи ми, уморявам се. Сега бих предпочела една скомна полянка с лесни за отглеждане иглолистни и това е.
Защо ви разказвам това? Защото мнозина от нас, вместо да се наслаждават на днешния ден и да бъдат щастливи с човека до себе си, се концентрират върху това "какво би било ако". Ако бях на 20, на 30, на 40... Ако жена ми беше на 20, на 30, на 40... Ако имахме пари, ако имахме кола, ако имахме работа... а дните отминават.
Но аз си научих урока. Вече не правя грешката да залагам на бъдещето. Живее се днес. Днес се обича, днес се работи, днес се радваш на онова, което имаш. Това е и единственият начин да се чувстваш добре на всяка възраст. Естествено, че не изглеждам като на 20, но на кой му пука! Не ме и интересува колко мъже припадат по мен - онзи, когото аз обичам, ме харесва такава, каквато съм: жив човек със своите качества и недостатъци.

61.   58, с тях са от едипов комплекс, не заради качества.

62.   54 Парите са нужни но не са най важното в живота. Ако досега не
сте го разбрали няма и да го разберете. Педофилията не приемам, колкото и да ме уверявате. Ако секса е основната Ви цел в живота
проблема си е Ваш. Има толкова много смислени неща които човек да прави в живота и в семейството си. Отговорните и умните хора се грижат за здравето и външния си вид без да се вманиачават, развиват се в професията си и тези препирни за секс с деца, защото секс с 13-15 годишни е секс с деца, дори ги отвращава.
Пиша за нормалните хора.

63.   Не ми става ясно какви са тия "жени" на 15-18 годишна възраст? Минавам често покрай едно училище в квартала ми, пред него постоянно има момичета, който пафкат. Не ми харесват, деца са за мен (аз съм на 36). Впрочем, една мацка на 22 от моя блок дълго ми харесваше, но само се възползва от интереса ми към нея, за да ми се подиграе. Е, няма що! Сега вече не искам и да я виждам. Каква ми е ползата от младостта й щом като е нахална и глупава. В същото време има и една семейна жена над 40, която много ми харесва - елегантна, спортува. Е, няма да я свалям, но бих предпочел нея пред онази млада хлапачка.

64.   Подкрепям н.33,н.52 и н.60 .Н.33 направо ме докосна, истинско и
човешко и мъдро е това което казваш. Аз например сега на 44г се чувствам много по-добре ,отколкото като бях на 20г. Въпрос на самочувствие , но не мога без мъжко внимание. Да се кротна като мои познати и да говоря само за туршии,памперси, болести.
Не че не правя туршии, но обичам и мръсните вицове,самоиронията,мъжете и секса. Трябва да се предизвикваш ,да научаваш нови неща, да подхранваш женската си енергия,но да не убиваш и мъжката енергия ,която всяка жена носи. На мен лично такива хора са ми интересни, случващи нещата ,озаряващи,помагащи.

65.   Подкрепям н. 33, н. 52 и н. 60. Н. 33 направо ме докосна, истинско и
човешко и мъдро е това което казваш. Аз например сега на 44г се чувствам много по-добре, отколкото като бях на 20г. Въпрос на самочувствие, но не мога без мъжко внимание. Да се кротна като мои познати и да говоря само за туршии, памперси, болести.
Не че не правя туршии, но обичам и мръсните вицове, самоиронията, мъжете и секса. Трябва да се предизвикваш, да научаваш нови неща, да подхранваш женската си енергия, но да не убиваш и мъжката енергия, която всяка жена носи. На мен лично такива хора са ми интересни, случващи нещата, озаряващи, помагащи.

66.   Аз съм на 32 и се чувствам супер! Има и 18 годишни баби, така че не е до възраст дали ставаш или не! Живея в Германия и смятам, че тук хората си правят кефа на всяка възраст. Не съм виждала мъже да обсъждат, че някоя жена била стара. Един път във фирмата, където работя дойде техник да оправя кафемашината. Казах му, че сигурно ако пак се развали ще купим нова. Той подхвърли: ,, Жената не се заменя с нова дори да остарее''.

67.   Преди 3 години имах възожност да сравня.
Започнах с една съседка студентка на 21г, а малко след това ми се отвори възможност с една възрастна колежка на 53г, но стегната, бивша спортистка и доста чаровна.
Всяка си имаше своите очарования. Така и не можах да се отделя от никоя и почти година правех секс и с двете.
М39

68.   Авторе, прав си. Младото си е по-хубаво. Но както се отнася за жените, така и за мъжете. И ние, жените имаме вкус и предпочитания и така, както вие си падате по млади жени, така и нас ни привличат младите мъже. Тъй че ние не се сърдим, ако и вие не се сърдите, че предпочитаме млади! :)

Жена

70.   Боже, какви тъпотии. Всички хора остаряват и накрая умират. Не разбирам каква е драмата на автора и на другите. Всеки може да харесва каквото си иска... защо трябва да се вменяват глупости?

71.   Абе такива "дърти" жени има, слагат 20 годишните в малкото си джобче. Моята фризьорка е на 43, ама лъсната, та лъсната. Гледам ги и някакви 14 годишни пикли вирнали цигарите и бирите и си мислят, че са УАУ. Боядисали коси, намазали мутри и гледат лошо. :D Ама вътрешно ми е кеф, де. Толкова са тъпички че не осъзнават, че на 20 -23 ще изглеждат 30 . Ето пресен пример - онова 12 годишно лапе, което пита как да се научи да пуши. А аз на 33, която никога не съм пушила, пия 2-3 пъти в годината, нося съвсем лек грим и не се боядисвам още минавам за 24 годишна. Та само след няколко годинки никой няма да иска 18 годишна с 15 секс партньора. Естествено, ще има и изключения. Но те няма да искат дърти шкембести чички. :D

72.   Аз пък за нищо на света не искам да се връщам в 20-те си години. С гордост мога да кажа, че сега на 33 изглеждам по-добре от тогава. Като си гледам снимките просто си мисля, че не съм била у ред. Да не говорим, че не знаех кой път да хвана във всяко отношение. Периодът между 19-23 беше най-лошия в живота ми. После постепенно и заради средата в която попаднах и заради финансовите възможности, стилът ми се подобряваше. И искам винаги да изглеждам така както сега. Ако можех да спра времето бих го спряла сега, а не на 20.

73.   Стара съм, признавам. Никога не съм се опитвала да мина за по- млада от колкото съм. Вярно, наследила съм много добра генетика и се налага да поправям грешна преценка за възрастта ми, обикновено зяпват невярващи и дори понякога мислят, че се шегувам.
Грим почти не си слагам- понякога молив, спирала и червило. Никакви фон дьотени и подобни.
Обличам се в ежедневието си спортно елегантно, съобразено с възрастта и фигурата ми.
И питам: кога досадниците ще спрат да досаждат на старите вече жени? !
Дори с мъжът ми, караме си колелета, спира той за малко да пие вода, аз си продължавам и в момента, в който съм напреднала няколко метра пред него, изведнъж като изпод земята изкачат някакви явно всеядни, щом налитат като мухи на старата вече жена. Ами спрете се!
Старите вече жени искаме спокойно да си се движим в живота, без на всяка втора крачка да се налага да отбиваме нежелано внимание!

74.   Защо мъжете просто не си признаят, че са им малки?

75.   Знам жени на по 35- 40, по които мъжете се мъкнат като кученца, без да слагат много грим и без да носят к*рвенски дрешки и то по- млади и по- възрастни от тях. Едно си говорите мъжете, друго правите. Годините не за пренебрегване, но една жена ако е красива и поддържана, то тя ще има мъжко внимание и след 30- годишна възраст, че и след 40. Красивото е красиво.
А това с кремовете е такава глупост. Мъж да ми говори за козметика е като жена да ми говори за коли - рядко ще се каже нещо смислено. Естествено, че ще се ползват такива кремове. Никоя нормална жена не иска на 25 да заприлича на чехъл. Живеем в стрес, замърсен въздух, фалшива храна, мръсна вода. Всичко това състарява преждевременно и двата пола, така че човек трябва да се поддържа, за да изглежда добре и на 30, 40, 50 и доколкото се може по- късно.

Black Sabbath

76.   Привличането на младите мъже към възрастните жени не е заради бръчките, а заради опитността и най-вече зрелостта в поведението им. Както и защото изглежда забранено. Нещо, което не могат да намерят в младите момичета. Освен това женичка с бръчки създава емоционален ефект в младото момче като на изтормозена от житейски грижи жена и вероятно лишена от внимание както и от ласки жена, което му създава симпатия към нея по-силна от към младите момичета отвращаващи момчето с егото и незрялото си поведение и надменността си. Само хора с комплекс могат да нарекат тово влечение на младите момчета към възрастни жени като едипов комплекс. Не забравяйте, че Макрон избра да се ожени за майката на младата красива блондинка, която блондинка искаше да е с него, което направо я накара да не знае къде се намира, защото мислеше, че Макрон и е в кърпа вързан само защото е млада и красива. Не всичко опира до младост и външен вид. Това разбира се само и единствено за интелигентни мъже, не за първосигнални примитиви. А това младо момиче с възрастен мъж заслужава и буди само и единствено презрение, отвращение и чувство на пълно недоразумение като женски индивид. Аз никога при никакви обстоятелства не бих имал връзка с жена ако знам, че е имала такава афера. Индикира за пълна ненадеждност и не искам детето ми да наследи такъв ген. Казвам всичко това от опитът на мъж бил младо момче.

77.   №7 е много прав, това е самата истина. Българското стадо е много тъпо и консуматорските глупости за 30 години го развалиха съвсем.
Старите ценности са много по-стойностни от мъж с много пари, силикон, и пр. простотии. Но за всичко са виновни САЩ! Докато съществува тази Империя на злото и пошлостта, така ще е!

78.   Определено тъпото и изтрещяло поколение родено след "димукрацията" тук си показа пълната духовна нищета и простотитя. Абе улави тъпаци, утре и вие ще остареете, тогава какво ще правите!?
Дъртакът с пари си намира младо курве, така е било то от памти века. Дебелият портфейл напълно замества твърдия хуй.
Що се отнася да жените, има страхотни жени на 60 г. и жалки 2030 годишни грозотии. Профедсията ми е такава (лекар), че събличам и преглеждам жени и имам много наблюдения върху женската анатомия която никак не ми е безразлична.
Аз си харасвам моята секси 50-годишна жена, за мен тя е най-красива и най-секси и такава ще е и на 60 години, да е жива и здрава!

79.   Най-добре е да няма голяма разлика във възрастта между двамата. До 5 години за мен си е нормална разлика. Аз съм на 30 и съм излизал с жени както на 24-25, така и на 35-36. Ако е на 18, ще е твърде малка вече за мен, ако е на 40 и нагоре, ще е твърде голяма за мен.

80.   Що не питаш това Брижит Макрон, дето принцът с 25 години по-млад от нея и с визия на манекен тогава избра нея пред всяка друга млада жена или момиче и и обеща, че ще се ожени за нея каквото и да се случи и то още като беше ученик в средното училище, където тя му беше учителка, а сега живеят в Елисейският дворец? Ти възрастните жени не ги мисли, поддържани ли са с тях е каймакът от младите мъже. Виж само партньорите на Мадона и ще ти се проясни картинката. Възрастните жени нямат от какво да се възмущават, най-малко от това, че възрастни мъже харесвали непълнолетни моиченца. Само дърти мъже си падат по непълнолетни момиченца, като то е просто за забавление, за да се почувстват млади и жизнени покрай тях и нищо сериозно. Младите, красивите и интелигентните мъже харесват възрастните поддържани жени. С млада могат да имат отношения само заради създаване на деца, понеже не става с възрастна, но откъм любов възрастната предпочитат пред младата, привличат се по-силно към нея и я уважават повече. Проумейте го най-после. Само тук на всеки ъгъл има тема за това пусната от млади мъже, която го потвърждава.

51-76 от 76