Споделена история от Секс и интимност

Опасен ли е аналният секс без презерватив?
Здравейте,
Имам един въпрос, много съм чел ,че аналният секс без презерватив дори и при здрави партьори има огромен риск от заразяване с инфекции. Много обича аналният секс и жените много го обичат, но как да правя анален секс без презерватив и да съм сигурен, че няма да се заразя.

Винаги съм се питал по порно филмите като правят анален секс без презерватив с някаква специална клизма ли? Нека ако прочете въпроса някоя жена да ми отговори!

Коментари

1.   Опасно е, разбира се! Там има толкова много бактерии! И жените не си падат особено по аналния секс, защото не изпитват почти никакво удоволствие... Или поне аз и много мои приятелки и познати, не изпитваме нищо. :)

2.   Аз съм жена на 30г и си падам по аналния секс. Със съпруга ми го правим поне 2-3 пъти месечно. Никога не си правя клизма, но винаги слагаме кондом. В порно филмите доколкото съм запозната си правят по няколко промивки със антибиотици, които действат антибактериално и противовъзпалително. Там ако си забелязал доста се практикува т. нар. "от дупето в устата", или "от дупето във вагината", което си е страшно без да се взети мерки.

3.   Какви инфекции при здрави партньори? Бактерии има и по зеленчуците:))) Правил съм и правя анален секс и то без презерватив. Със сигурни партньори няма никаква опасност!!! И напротив, познавам и съм бил със страстни жени, които се кефят от аналния секс! М50+

4.   Опасен е, да. Там е голямо огнище на бактерии. Най-добре с презерватив и след това, ако продължиш вагинално го смени, защото така има риск за жената да пипне я цистит я нещо друго бактериално. И да, жените не изпитват удоволствие от аналния секс. Която каже, че изпитва - прави се на голямата мръсница и порнозвезда.
Една жена

5.   3, как може да си на 50 и да си толкова глупав. Според теб, всички бактерии в човешкия огранизъм са безопасни за всички останали части.
Не зная с подробности какво може да има, но нека ти дам един пример. Случайно да си чувал за цистит? Можеш да погледнеш как се казва бактерията, която го причиня и къде вирее. Прави си сметка, след като една жена може да се зарази така, въпреки че уретрата е по-далеч, какво остава за теб като си я пъхаш вътре? Вярно, че мъжете по-трудно се разболяват заради дългата уретра, но това беше просто един пример. Уретрата при жената може да се инфектира дори от бактерии във влагалището.
Изобщо мислех да не влизам в темата и не съм я чела, но простотата ме изумява.

6.   Ами моя дългогодишен опит го доказва! До сега съм ползвал презерватив, само със съмнителни случайни жени. С няколко жени съм правил анален секс, многократно, със смяна на вагинален и анален секс и нищо ми няма на мен и на партньорките. Ако отворите един учебник на студентите медици, ще се шашнете от хилядите болести, които могат да се хванат. Опасността за повечето болести описани в интернет са пресилени от фармацефтични компании и производители на презервативи!
За организъм със здрава имунна система рискът клони към нула. Подбирайте си партньорите и не убивайте удоволствието с презервативи! М50+

7.   Не питай старило, ами патило. Като изключим венерическите болести, всяка здрава имунна система би се преборила с тези бактерии. Много от писанията в интернет са за всяване на страх у хората и увеличаване на продажбите на лекарства и презервативи. Подбирайте си партньорите и няма страшно!

8.   Напълно подкрепям номер 5

9.   Ей, М50+, мисля че ти си този, който пресилва безопасността. Истината е, че наистина има доста бактерии, които са полезни на едно място в човешкия организъм, но са вредни, ако попаднат на друго.

В червата има доста бактерии, които помагат за обработването на храната, но ако се пренесат в половите органи, става инфецкия. Същото се отнася и за гъбичките, чиято естествена среда са червата и там не причиняват никакви проблеми, но попадайки в съседната дупка при жените, пламват жестоко...
Но то ти нали си здрав, няма страшно. Другите да му мислят! Защото твоят случай е един на 1000, а останалите си се тъпчат именно с хапчета, които според теб са промивка на мозъци на фармацефтичната мафия.

Но ще ти кажа едно, ако го нямаше интернет, където да се обменя информация, кои точно производители на лекарства ще ти кажат именно как се заразяваш с дадена болест - ще ти кажа: никой! Защото те пари от превенция не правят, правят от болни хора. Така че точно теб те подозирам за поредния агент на тези фамацефтични компании, които уж плюеш. Хайде, със здраве.

10.   Да, опасни са бактериите там. Повечето дами ще го потвърдят, дори да не са правили анален секс. Всяка от нас поне веднъж е имала цистит, той се причинява именно от тези бактерии. Жените имаме по-къс пикочен мехур и сесто се случва замърсяване с анални и други бактерии. Аз ако бях мъж, не бих рискувал - възпаление на пикочните пътища можете и вие да хванете. Питайте жените какво е!
Само с кондом!

11.   №2-вие сте изкрейзили от масово промиване на мъзъци... Как ще правиш секс със презерватив, със родният си съпруг? !? Хора стига сте разпространявали митове, идете на някой читав уролог или гинеколог и се консултирайте относно "големите опасности". Вероятността да се разболееш от смесване на анално-вагинално-орален секс, е същата, като да катастрофираш.. Никой обаче не се отказва от леката си кола.. М50+

12.   Здравейте,
Аз съм човека който добави тази история, прочетох някой от коментарите относно да се прави сакс без презерватив, че нямало страшно! Искам да сподела мой опит.

Преди две години една вечер почувствах много силно болка при уриниране болка с парене отидох по спешност в Пирогов след напарвени ми изследвания се оказа тежка инфекция на пикочните пътища която в последствие стана на цистит.

Три месеца стоях с болки ходил съм в 3 болници при незвам си колко уролоци изпих куп лекарства с то силни ката Аугументин които е на пеницелинова основа нищо не помага няма лечение се болки и парене при уринеране.

Накрая един уролог ми преписа един билков препарат Neorenl SR които е билков и е за цистит и уретрит и е предимно за жени. От него се излекувах! след доста ходене по мъките! И преди тази инфекция бях много потентен, след това като, че ли ми се намали ерекцията.

Чел съм, че такива инфекции скапвали половата система и дори може да доведът до импотенция. Така, че сами си правете изводите да ли секса без презерватив е толкова безопасен, дано да съм помотнал на някой с моята история!

13.   И какво ти каза уролога? Че цистита и уретрита са заразни болести?!?! Аз пък на младини имах такова възпаление на пикочната система, че три месеца пикаех кръв! Ама никой не ми каза че причината е жена... Е такива като теб плашат наивните интернет читатели! М50+

14.   Няма как и да са ти го казали преди 30 години, М50+ Медицината се развива все пак. Просто миналия век не са я знаели тази подробност. А и кой тогава (изключая теб) е практикувал анален и вагинален секс един след друг в тази последователност? Тази мода навлезе в началото на това хилядолетие, а не в средата на миналото :DDD

15.   М50+ незнам нищо по темата но моля да ми обясниш словосъчетанието ви под №11 "със родният си съпруг" Какво е родният съпруг.

16.   Tук е форум, в който се обменят мнения и се спори, но като чета коментарите има доста обидни квалификации и нетърпимост към чуждото мнение по разглежданите въпроси. Ако една жена не изпитва удоволствие от аналния секс, това не се отнася за всички жени. Бил съм с жени, които получават оргазъм при анален секс и го желаят. Правил съм го и със и без презерватив (със сигурна партньорка) и нищо не е последвало за здравето ми, но отчитам, че наистина има риск от инфекции и наистина е желателно да се прави с презерватив. Но всеки сам решава за себе си и не се стремя да налагам моето мнение. Ползвам лубрикант с антибактериално действие, когато го правя без презерватив. Всеки може да си поръча от някой онлайн секс магазин (сигурно ще се намери някой, който да каже, че съм агент на някой секс магазин).
Ще завърша с това: В американските форуми някой пита и всеки, който знае нещо по въпроса му отговаря. В руските форуми някой пита и му отговарят с въпроса "Кой пита". В българските форуми някой пита и всички се надпреварват да му доказват колко е прост. /един мъж/

17.   15, ха-ха-ха, много ме разсмя, бях го пропуснала това с „родния съпруг“ - може би има предвит тук жената баща си или пък е родена с мъжа си, което е също кръвосмешение. Това си е направо за нова тема.

На 16 мога да кажа, че аз ако бях мъж, не бих го правил без кондом анално - просто има бактерии, които могат да ти докарат цистит. Аз обожавам аналния секс, но за съжаление съм още прекалено тясна и мъжът ми не обича, защото го боляло.
Не вярвах, че може да има оргазъм при анален секс, но го преживях - без стимулиране на клитор и т. н. Действително - никога не казвай никога, но аз си мислех едно време, че дори вагинален оргазъм не мога да изпитам, но ето - научих се да свършвам и при анално проникване. Чудесно е!

18.   Вчера правих анален секс с жена (30г.), която изпита оргазъм от това. Същата беше неразположена (затова правихме и анален секс). Притеснението ми е, че бях без презерватив. Познавам добре жената и двамата сме клинично здрави. Не си е правила клизма преди това. Има ли някаква опасност за заразяване?

20.   Опасен е само със случайни партньори!

21.   Опасен е! Хванах "чревна среда" в пикочните канали и се стигна до инфекция на простатата от това.

23.   Хора аз искам да ви кажа какво ми се случи преди 5 дни: бях клинично здрава-абсолютно чиста, моя приятел също, и правихме и анален и вагинален секс без презирватив, след 2 дни получих такава остра инфекция-всички типични симптоми за гъбички, направо ужасно болезнено!!! Хайде сега Вие жени си направете извод дали е безопасно да правите първо анално и после вагинално било то със или без кондом, предвид това какво може да се пренесе във влагалището!!! А за мъжете не знам, ако е без кондом!

24.   23, извинявай, но ти сама си си виновна - от анален секс към вагинален?
Освен това гъбички могат да станат от какво ли не.
Анален секс се прави ВИНАГИ с кондом, после се махка кондома и не се ползва същия кондом за вагинален секс!
Освен това след това се подмива човек, но и както казах - гъбички могат да са ти станали от какво ли не. Те си живеят свободно и си живеят и във вагината ти, но ако ти е отслабнал имунитетът се разболяваш - най-вече ако недоспиваш, стрес, храниш се направилно, ПУШИШ, пиеш алк

25.   Да, аз дадох 300 лева за лекарства след такива приключение. В ануса има "чревна среда", която не трябва да влиза в пикочната ти и полова система. Иначе става лошо. Да не говорим за риска от други болести като СПИН.

26.   Иииии, вие сте много алчни! Свирка, анален, че и вагинален! Като Алф, от всичко по много! Ми една чикия за десерт не направихте ли! Неграмотен народ, брей!

27.   Аз съм правил анален от спечелен бас с доста хубавка мадама. Ако загубех, щях да и платя 1000 лв., но спечелих. И тя си удържа на баса, но без нищо повече. Бяз целувки, без френска, без вагинален, дори съвсем на тъмно, да не я видя гола. Беше разширила малко с пръст и беше се намазала. Задължително с презерватив и докато започвахме не спираше да демонстрира колко и е неприяртно. Но само малко след началото я усетих, че се възбуди и поиска да махна презерватива, че усещането било по-силно за нея. Така, че понякога и жените искат без презерватив.

28.   Никога след анален не правя вагинален. Това е правило което не нарушавам. Иначе да, без презерватив го правим от много години, но със съпруга ми никога не сме имали проблеми. Клизмата е задължителна и не я коментирам.
Ж - 43 год.

29.   Това е индивидуално. За нас с мъжа ми е безопасен. Но за други може да не е.