Споделена история от Секс и интимност

Противозачатъчни
Здравейте.. От скоро започнах прием на противозачатъчни хапчета... След 3 от хапчетата ми дойде цикъла, като преди това ми беше преди 1 седмица... На някой случвало ли се е, и възможно ли е да е заради хапчетата?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   При прием за пръв път винаги се стартира взимането им от първия ден на цикъла, а ти явно просто си започнала да ги взимаш когато си си преценила. Не се прави така.
Да не говорим колко са вредни ама ти си знаеш защо ги взимаш.

2.   Май нещо си объркала схемата.
Първото хапче се взима в Деня В Който ти дойде цикъла! Идва ти на 02.06. сряда и ти взимаш първото хапче от опаковката на което пише сряда. На другия ден взимаш хапчето за четвъртък, после хапчето за петък... И така докато не ти свърши опаковката. Ако е с 28 хапчета следващият ти цикъл ще дойде докато пиеш последните хапчета, между 21 и 28. Ако твоите хапчета са 21, след като вземеш последното, правиш 1 седмица почивка и тогава ти идва цикъла. И започваш следващата опаковка точно след седмица без значение дали цикъла ти е спрял или не. Така, че това за 1 ден от цикъла=1 хапче важи само когато започваш да пиеш хапчета за първи път! После си 3 седмици с хапчета 1 почивка (ако си с 21 таблетки) или си ги пиеш непрекъснато (ако си с 28 хапчета).
А сега върви при лекарката да ти обясни как да влезеш в ритъм и в никакъв случай не прави необезопасен секс, че изобщо още не си защитена. А и по принцип, дори и да ги пиеш правилно, първият месец още нямаш 100% защита. И още нещо важно, гледай да не пропуска хапче и го взимай в един и същи час. Аз бях си сложила аларма на телефона да ми напомня.

3.   Противозачатъчни могат да се започнат на 1вия ден (тогава сте защитени от бременност) или 2-5 ден (трябва да се използват защитни мерки в следващите 7 дни). Кървене между менструациите може да се получи през първите месеци на употреба, не ти е дошъл цикълът! Четете ги малко тези листовки!