Споделена история от Секс и интимност

Обрязване, секса след това
Здравейте!
На 22 години съм и колкото и да не ми се искаше поради здравословни причини се наложи да бъда обрязан.. Минаха около 20 дни от операцията, раните заздравяха няма отоци, подувания и т. н, общо взето на външен вид съм почти възстановен.. само че питането ми е към хора които са минали през това как са се върнали към секса или самозадоволяването, защото започваш да си чувстваш члена по съвсем различен начин(поне при мен е така) има ли ли сте някакви проблеми к как се справихте?

Коментари

1.   Чикията не е това, което е била. Ще бъдеш леко шокиран, но само отначало. При секса почти няма да забележиш разлика. При френската - удоволствието е значително по-слабо. Но "горе главата" - нищо фатално лошо не се е случило. Сега визията му трябва да е значително по-добра. Хигиената е по-добра. В някакъв смисъл би трябвало да издържаш повече.

2.   Обрязване = осакатяване! Точка!
(все едно да си отрежеш носа или ушите...)

3.   1, хигиената няма как да е по-добра, ако се миеш всяка сутрин и вечер. Освен това - да ти текат секретите и пикнята по гащите, без да има какво да ги спира, едва ли е най-хигиеничното нещо на света...

4.   Братле аз бях обрязан като теб преди няколко години, поради здравословни причини. Доктора ми каза, че до 30 дни след операцията не бива да правя нищо, така и стана изчаках си 30 дни и след това се върнах към секса. Промяната която усетих е че тогава ми стана много по чувствителен. Ако го правех без презерватив, можех да свърша за няколко секунди. Или пък като ми правят френска. Това в началото. Чувствителността беше уникална. С презерватив си издържах както обичайното. С течение на времето се нормализираха нещата. За чекиите - разбрах че не мога вече както преди, а си взех лубрикант, без който просто няма как да стане.
Въобще не съжалявам, че се подложих на това. Сега наистина е по-хигиенично. Преди не можех да си го забеля докрай от болка и естествено хигиената не еше на такова ниво.

5.   N2, сравнението ти е некоректно. Ако имаш възпален апандесит (недай си Боже спукан), няма ли да разрешиш да ти го отрежат?
N3, изобщо не е достатъчно миенето сутрин и вечер при някои (като мен). На други им няма нищо и цяла седмица да не си го мият. Имам специфична чувствителна кожа (там) и много често получавах възпаление.
Секрети по бельото... Ами да - то не е ли точно за това? Ти виждаш проблем в това, че бебета се изхождат в памперсите? Нали предимството им е точно в това - да държат секретите далеч от кожата. Препуциумът прави точно обратното!
Да не говорим, за момчетата с фимоза...
N4, и с повечко сапун става ;)... Но в последствие си става и без "смазка" - с къси фрикции само на ствола.
В кръга на майтапа - идва ми да помоля някой необрязан да му направя чикия, колкото да си спомни ръката ми :)))...

6.   Момчета, ако имате секрети от пениса различен от спермата при еякулация, то задължително се консултирайте с лекар, може да става дума за полова инфекция. Колкото обрязването аз го направин заради невъзможноста на главичката да излезе и съм много щастлив. секса се подобрява значително, а преди да го направя, ме болеше след секс,гадна чувствителност. Сега издържам колкото аз реша. партньорката ми изплезва език докато свърша, но се кефи.