Споделена история от Секс и интимност

Въпрос към мъжете
Една приятелка ми каза, че мъжете губят интерес ако една жена им прави комплименти и има топло отношение към тях, каза ми да се държа студено и да не показвам любов или интерес.
Обаче така не върви вече 3 години следвам съвета й и нещата с никой не можаха да стигнат до никъде и вече започвам да си мисля, че е заради моето отношение към тях.
Последния пример за това са отношенията ми с едно момче, което се държа много добре с мен, не ми е говорил за секс дори защото бяхме в самото начало, но всякаш вече е загубил интерес защото аз не му показвам, че изпитвам същата симпатия към него.

Вие какво отношение предпочитате, жените да ви правят комплименти, да показват любовта си или да са студени и да се държат дистанцирано?

Коментари

1.   Тази твоя приятелка сигурно е много самотна, дори когато си има приятел и никога не е получавала оргазъм.

Ти не слушай никого и бъди себе си. Дай си сърцето , а каквото ще да става. Само тогава ще бъдеш ЧОВЕК , който е способен да обича.

М40

2.   Има хора всякакви. Некъв нахалник би ти се нахвърлил още по-ожесточено, друг по-прибран, би се отдръпнал. Въпросът единствено е ТИ кой харесваш, и защо.

3.   Ами то е близко до акъла.
Ти как искаш да се държат с теб.
Толкова ли си тъпа?

4.   Авторката.

Номер 1, да искам да дам сърцето си, но искам и да съм сигурна че искат сърцето ми, а не само сещате се кое...

Номер 2, случвало ми се е това с нахалника, но след като показах чувства той се отказа, явно има такива които искат жената само докато я спечелят, за него страдах доста време...
Точно заради това съм толкова внимателна с тези неща.

Номер 3, какво ме нападаш и обиждаш, нали все повтаряте, че лесните жени са жалки, че никой не ги иска за сериозна връзка и все такива работи? Аз вече не мога да ви разбера какво искате и угодия няма.
Ако си показвам симпатиите съм лесна, ама ако не ги показвам съм била тъпа щото никой не искал да се държат студено с него.
Точно заради това следвах съвета на приятелката ми, защото според нея ако един мъж наистина ме иска няма да се откаже толкова лесно и така поне няма да бъда използвана и захвърлена ако иска само секс...

Много съм объркана как да действам, точно заради това написах историята и чакам още мнения на мъже и моля без обиди, просто си кажете мнението дали комплиментите ви привличат или по-скоро отблъскват и какъв вид комплименти са подходящи в началото на отношенията, само такива за външния вид и човека като личност или друг вид по-лични комплименти с намек за чувства?

5.   Ако едно момче се държи топло с теб и те обича изглежда нелогично да се държиш с него по този начин.

6.   Във всяко нещо трябва да има мярка. Ако се държиш като обсебена, напълно зависима от него, угодничиш и не показваш никакво самоуважение, няма да имаш успех. Ако се правиш на ледена кралица и се дуеш излишно- същия резултат.

7.   Дръж се естествено и всички ще те обичат.

8.   Номер 1 е абсолютно прав.
Бъди себе си. Дръж се с хората така, както искаш да се държат с теб.
И не разбирам какво лошо има в това да се говори за секс.

М49

9.   Много странни разсъждения... Естествено, че харесвам мило отношение, комплименти и показване на любовта.
Аз съм галантен с жените и ми е приятно и те да са такива с мен! Каква студенина, какви 5 лева?! Тази твоя приятелка ме разби. Хладина, когато не ми пука, тогава!
М, 33 г.

10.   Не си разбрала трябва да се държиш загадъчно да си мила внимателна и леко недостъпна.

11.   В днешно време на мъжете не им харесва да ги "отблъскваш".. ако някой продължава да ти се натиска, значи е откачен. На никой нормален човек не му харесва да го отблъскваш, пък той да те "преследва" и това е без значение пола...ако случайно на някого му харесва най-вероятно е луд/а агресор/ка.
Не я слушай приятелката ти :D

12.   Глупости, и мъжете сме хора и имаме чувства, приятно ни е да ни показват че ни обичат и т.н. Това със студеното държане не е добра идея. По-скоро до такава степен трябва да "запалиш" мъжа, че да лудне по теб :D

13.   Ако някоя се държи с мен по описания начин такава майна ще й тегля, че ще излети с 200.

14.   И аз съм напълно съгласен, че студената тактика е абсолютно губеща. Аз лично не се занимавам там, където се чувства студено и безсмислено да си губя времето. Приятелката ти и вие жените често не схващате периодите на едни отношения - това, което си написала, че "ако един мъж наистина ме иска няма да се откаже толкова лесно" е за по-нататък...не в началото. В началото трябва да се харесате, трябва да пламне нещо и чак тогава може да дъжри единия на другия, че да не се отказва, че на знам си какви романтични представи със щипка ранено женско его...Как да пламне нещо от студено държание...никога. Не знам как ги раждате тия идеи. Добре поне, че има някакво сравнение между очакването и реалността, че да се сетиш, че може и да не работи и да дойдеш да питаш, че да тио кажем колко е глупаво.

15.   14 - От къде черпят идеите? От турските сериали, холивудските романтични бози и розовите романчета.

17.   Естествено е, че "лъже"!!! Колкото по-хладно се държиш, колкото си по-дръпната, колкото повече се правиш на "студена като лед", толкова е и по-малка вероятността да си намериш хубав мъж за каквото и да е било (дори и ако искаш само с*кс, а да не говорим и за връзка). Има и изключения, но те по-скоро са изключения от правилото. Ако не си ро природа такъв човек, толкова по-лошо е това и за теб самата. Прави си изводите

18.   Абе, студено топло... Като я набарам и я натисна в ъгъла ще я питам аз какви женски тактики и простотии ще ми играе.

20.   Щом питаш мъжете за мнението им, значи си много зле. С мъжът трябва да си играеш - днес да си най-любящата на света, утре пък въобще да не се сещаш за тях. Объркай ги, побъркай ги и ще ти лазят в краката. Падат си по игричките и драмата. Любимата ти дума трябва да е "НЕ".

Нина

21.   Дръж се както ти идва отвътре, мъжете също харесват да ги желаят.

23.   Питай дали имат презервативи и нещата ще потръгнат. Или пък си бъркай в сутиена и намествайки циците сподели, че са ти много чуствителни зърната.

24.   Като мъж едно ще ти кажа - всеки мъж иска да чука лесна и съответно опитна жена. Но нито един що годе свестен мъж не иска такава жена за сериозна връзка или за жена. Ти си прецени каква искаш да си. А опит може да добиеш и с любимият човек. Е, и с малко четене ;)