Споделена история от Секс и интимност

!!! САМО ЗА МЪЖЕ !!! Хубаво лице или хубаво тяло?
Моля в темата да пишат САМО мъже и жените да не пишат те какво си мислят, че мъжете предпочитат!!!

Кое е по-важно за вас - хубавото лице или хубавото тяло? Какво момиче предпочитате за приятелка - с нормално - не дебело, но и нетренирано супер яко тяло на танцьорка и модел с перфектни форми на гърди, дупе и крака - може и с няколко килца в повече - но с привлекателно и нежно лице с хубави черти; или с недотам привлекателно, дори грозновато и несиметрично лице, но с тренирано тяло и хубава фигура? С кое от двете неща сте по-склонни да направите компромис, в случай че не са и двете неща хубави у жената? Досега правили ли сте такъв?

Знам, че и друг път е била повдигана темата, но винаги въпросът е бил задаван общо към всички и/или са пишели и жени те какво смятат, че на мъжете им е важно. Моля в тази тема да коментират само мъжете. :)))

Коментари

51-65 от 65

56.   Номер 52, много добро мнение от твоя страна! Чест ти прави, че си наясно със себе си, не си затваряш очите за фактите и влагаш старание да си по-добра, а не да си търсиш оправдания. Това буди симпатии и силно променя и начинът, по който те възприемат хората около теб.
Само с едно не съм съгласен и това е относно твърдението ти, че мъжете непременно харесвали върховни моделки и не било важно за тях каква е жената като личност. Напротив! И преди съм го писал (в мнение 38 горе, но и в други теми), и сега ще повторя, че много мъже харесват нормални жени симпатяги в лице и с благо отношение, пък ако ще и да имат няколко кг излишно тегло. Има дори мъже, които обожават жени с по-широк ханш и въобще не харесват някакви прекалено слаби и вглъбени във външния си вид жени. Даже онзи ден в една друга тема писах за мой приятел с ръст 190 см, слаба фигура и бирено коремче, който си пада по видимо едри жени и за него мацките със стройно тяло са "грозни" (негови думи) и не иска да е с жена без по-така налято месце. Харесва жени 170 см/70-75 кг, съответно и сега има такава до себе си, а не 45 кг с мокри дрехи.

- Кифлоприземител

57.   Хубавите жени са за мъже без въображение !

59.   До 52,

сама си подписваш присъдата с неадекватното „но аз не съм луда да му повярвам, че ме харесва“. Какво искаш да стане? Как да ти се помогне при това положение? Звучиш като че целта ти не е да си намриш човек, а да имаш основания да се оплакваш.

Също, нещо, което може и да не осъзнаваш напълно. Разни мъже харесват разни видове жени. Дори само като физика. Много мъже харесват големи задници и бедра. Дори един и същи мъж си променя вкуса с времето. На мен например преди четири години не ми харесваше жена да е атлетична, да поимва мускули. А от година-две насам адски ме кефи.

Това какво харесваме мъжете, което си написала, отчасти не е така, а отчасти няма значение. Аз например в последната половин година се запознах с три девойки и с трите след около месец (без секс) реших да не се занимавам, като само при една от тези три причината беше, че не я намирах достатъчно физически привлекателна. Другите две имаха чудесна физика и бяха доста привлекателни, а dealbreaker-ите бяха, най-общо казано (недостатъчно) интелект, емоционална интелигентност и ценности, сходни на моите.

Не забравяй, че идеята не е да се харесваш на всички мъже, даже не на повечето мъже. Идеята е да се харесаш на един, който да ти хареса и на теб.

60.   59, пич, какви присъди, каква помощ?! Не съм искала помощ, нито се оплаквам. Сайтът се казва "Сподели", ако не знаеш и аз си споделям наблюденията.
И не, няма как да повярвам, че приятелят ми ме харесва, нито вярвам на твоите писания. Не съдя по писания и думи, а по действия. Че външният вид е най- важното нещо за мъжа и нищо друго не е поне еднакво важно с него, цял живот го виждам във вашите постъпки и с коментари тук няма да ме разубедиш.
Мъж да харесва жена с дебели баджаци? Хм, не е изключено. Виждала съм мъже да се свалят на грозни и дебели жени, но това са винаги онези жени с к*рвенско излъчване. Има ли го това, на дебелата й е простено. Същото важи и за слабите и елегантни жени, които са харесвани - те също имат нещо к*рвенско в себе си, а излъчването е част от външния вид. Иначе, знам хубави и поддържани жени, които нямат нищо к*рвенско и рядко някой ги отразява, но все пак е по- добре от средните и грозноватите жени със скучно и милозидно излъчване, без к*рвенски нотки. На мен също са ми казвали, че не само няма нищо к*рвенско в мен, ами имало нещо миловидно и невинно и дрън- дрън та пляс. Да, ама невинното не е привлекателно за мъжете (може би за някое изключение, което по- скоро подчертава главния факт). :D

61.   Този въпрос бих го разделил на две части: каква жена ме привлича чисто сексуално и в каква жена се влюбвам. Сексуално ме привлича жена, която "пръска феромони", която флиртува, осъзнава женската си сила и знае как да я прилага. Ако това е изпълнено, на мен почва да ми се иска от нея, вън от значение дали е слаба или има килца, дали е цицеста или не. В каква се влюбвам? Божа работа. Аз се влюбвам "очи в очи", само от поглед, получи ли се (досега два пъти в живота ми с разлика 10 години между тях), та получи ли се, останалият свят престава да съществува, почваш да се държиш и говориш като управляван от висша сила. Какви са ѝ гърдите, дупето, цялото телосложение - каквито ти се паднат, там друга сила е направила избора. При мен специално двете ми големи любови бяха с абсолютно различно телосложение, първата беше спортистка 45 кг, едновременно крехка и силна, втората - пухкавелка. И с двете ми е било вълшебно.

62.   Номер 60, вече няколко мъже в темата изказаха личното си мнение, че при тях няма един тип идеал за жена и всъщност много от мъжете нагаждат вкуса си с течение на времето и когато обикнат една жена, тя става техния идеал за жена и си я харесват такава, каквато е. Именно поради тази причина и повечето мъже не са все с един и същи тип жени, а в различни години можеш да ги видиш с жени с всевъзможни по цвят коси и очи, ниски или високи на ръст, слаби или с някое килце отгоре, с големи или малки гърди, с големи или плоски дупета, с чипи или по-големи носове, със сочни или тънки устни и т.н. Това, че една малка част от мъжете непременно държат на големи гърди, бразилски дупета и тънки талии, е просто изключение от общото правило. Нещо като при това как масата жени непременно търсят атлетичен и висок мъж, макар че много от същите жени въобще не са в добра форма, но с разликата, че при жените това с гоненето на мъжкия идеал е мнозинство, а не изключение.
А и ти съдиш по мъжете, с които си била, но е добре не само да чуем мъжката дума по темата, а и да се огледаш в обществото колко разнообразни жени им редом до мъжете.

Ето ти, например, две коренно различни като телосложение жени, с които много мъже с удоволствие биха били, макар че едната е почти без гърди, а другата едва удържа сланинките в панталона си.
https://youtu.be/0faOHCII9J8
https://youtu.be/gmW2pe2NT4o

Виж и например певицата Шакира, която още от млада има проблеми с бричове, но не ѝ пука. Дженифър Лопес също има по-изявени бричове, но и тя ги прикрива умело. А половината негърки са с много едри бедра и прасци, че и масивни ханшове и с малки гърди, но не правят рама от това. Дори напротив - всичките до една наблягат на тези си дадености и ги тикат в близък план пред камерите.

Ето и пример как една жена с тяло с тънка талия, за каквото повечето жени само могат да си мечтаят, рязко може да изглежда отблъскващо за много мъже, само защото има беден речник, тъп начин на мислене, нервни тикове и очакване, че всичко ѝ се полага наготово и "заслужава"! Тази не я спасява нито тялото, нито гримът, нито изкуствените вежди и мигли. Само тя си знае през колко кревата е минала и каква е общата дължина на пишките, които е лапала, но за сериозни отношения е крайно нежелан и некачествен материал! От нея не може да се очакват безценни личностни качества, като: доверие, взаимност, грижовност, вярност. Тя е свикнала на съвсем друг начин на живот и отдавна е изтървано положението при нея, колкото и да се напъва насила да бъде друга.
https://youtu.be/4oWsB74oUU4

Затова и приеми с доверие думите на мъжете, когато ти казват, че отношението ти като жена е от изключително голямо значение за това доколко ще те харесват. Далеч не всички мъже са повърхностни като обичайните играчи и те държат жената да е блага, уравновесена, да умее да оценява малките жестове от страна на мъжа, да не създава излишни драми и да допринася за общите им отношения. Разбира се, и мъжът следва да е същият.

- Кифлоприземител

63.   Лицето е маска, козметично папие- маше и илюзия. Тялото е форма, отношение, представителство и храм на духа и същността на жената. Облечена в мека, ароматна и на места епилирана кожа с усещането за свежест и сатенен "гланц". Тяло с правилни и стегнати овални форми- естествени и без външни намеси. Мисля, че разбрахте предпочитанията ми.

64.   60 (52), като казах „не може да ти се помогне“ не е защото съм възприел поста ти като търсене на помощ. То за да търси помощ човек трябва да допусне, че може би и той има пръст в работата, а не че просто целия свят му е крив.

Цинизмът може и да минава в очите на бая (окаян) народ за бунтарско и яко отношение, но всъщност е жалка картинка на безсилен човек, който може единствено да бяга от отговорност. Баджаците ти в определена степен са ген, но това си го научила от някъде, от средата в която си расла. Най-вероятно от родителите ти, може и приятелската ти среда да е такава. Киселяци ли са родителите ти? Мърморят ли по цял ден как някой друг е виновен за всичко?

Отново - ако целта ти е да те харесвАТ (ей така масово, масата, стадото), много тъжно. Аз не искам да те лъжа, че масата не са повърхностни боклуци. Такива са. Аз се опитвам да те открехна, че може да не се целиш към тази безсмислица масата да ти се кефи, а да се целиш към качествени хора, с които да се харесвате взаимно. Животът не е толкова дълъг и нямаш време да опознаеш добре дори десетима кандидати. По-близо е до 5 дори. А в крайна сметка ти трябва един. А не три милиона.

Още две неща за баджаците.
- Първо, днес написах в интернет „best legs in porn" и четвъртият резултат се казва „Top 20: Pornstars with Sexiest, Thick Thighs (2021)". THICK!!!! Thick означава дебел, плътен. Има критична маса хора, които това харесват и търсят. Ето скрийншот от търсенето, качено на image hosting сайт https://postimg.cc/VSXZJwZC Аз лично, да не мислиш, че те будалкам и ти рисувам всичко розово, хич не харесвам чак такива, които биха могли да се нарекат "thick". Но преди десетина години харесвах доста доста по-тънки, отколкото харесвам сега. Тогава общо взето казвах, че колкото по-кльощав е човек, толкова по-готино. Но тогава бях тъп зелен гимназист.
- Ако не отделяш средно по поне 20 минути на ден в активни физически тренировки, е нелепо да се оплакваш от баджаците си. Заканата ти за фитнеса е супер. Ако го направиш наиситна част от живота си, а не „ей сега ще се скъсам няколко седмици“, ще си супер.

И накрая най-важното - защо няма да повярваш на приятеля си? За да не загубиш една тема, по която да изкарваш света крив?

65.   60, жена съм, но трябва да ти кажа, че разсъждаваш изключително повърхностно и ограничено (казвам ти го добронамерено, а не за да те обидя) и имаш някакви сериозни бръмбари в главата. Съветвам те да смениш обкръжението и даже ако щеш, нещата, които следваш и четеш в интернет, защото с тези си разсъждения не само буквално се ОСЪЖДАШ да си вечно нещастна, но и ще си съсипеш всяка връзка с мъж. Нещата, които пишеш, не само са неправилно, но и са грозни. Една жена за теб може да е "грозна и дебела", но за друг е красива. Пак казвам - коренно трябва да си промениш средата и начина на мислене, иначе ти ще страдаш, не друг.

66.   Номер 60, млада си още, дори дете, говориш за учебна година, значи си ученичка. Не е толкова дълъг животът ти, а мъжете около теб са момчета все още. В гимназията и в началото на 20-те години е така, повечето момчета искат трофеи, изглеждащи по общоприетите стандарти, хормоните си казват думата. С времето вкусът и приоритетите се променят, не всичко е свалки. Ако изложеното в мнението ти беше вярно, жените щяха да са масово самотни, а това не е така, огледай се в по-възрастните около теб. Имаш комплекс, който от една страна е нормален за пубертета, тогава всичко е драма, но ти го задълбочаваш сама допълнително и след някоя и друга година това ще си проличи съвсем. Щом си толкова сигурна, че гаджето не те харесва, какво правиш ти с него, от сега ли ще правиш компромиси със себе си?

67.   Най-важното за мен като мъж е една жена дали е ДОСТАТЪЧНО привлекателна за мен и моите лични вкусове - това включва лицето, тялото но и най-вече излъчването на лицето. След това интуитивно усещане за нивото ѝ на емоционална интелигентност, характер, темперамент и т.н. Определено не си представям как дебела жена би ме привляква с красиво лице - в повечето случаи и то е подпухнало малко или много. Не ги съдя - просто не са за мен - но това е моят отговор на въпроса.

Има един момент, който е описван на различни места, но много малко жени си дават сметка, че е вярно, затова и написах "ДОСТАТЪЧНО": При положение, че става въпрос за сериозна и задълбочена връзка а не за чукане или да си sugar daddy, то ако една жена е твърде привлекателна в тяло, всъщност е малко отблъскващо. Обяснението е, че тя ще ти задава твърде висока топка за собствената ти форма и физически усилия. Не казвам дали това е хубаво или не, а че го има като феномен, вкл. в моето възприятие.

Поздрави

68.   66, какво дете, човек? ! Жена на 23 съм. Почвам университет... Останалото няма да го коментирам, понеже се отнася за тийн годините ми и беше ужас, а и също че няма значение дали един мъж (момче) е на 15, 35 или 55, повечето просто си искат трофейна жена. Природа, какво да правиш....

65, сменяла съм среди и училища, специалности, живяла съм в различни градове... Мъжете са си мъже. Искат си красиви жени и не минаваш ли за хубава според тях или поне да си малко дашна, ако не си стереотипно красива, че да компенсираш, значи в техните очи не ставаш. Много рядко някой мъж ще хареса жена на първо място заради личността й. Не мисля, че разсъждавам повърхностно. Тези неща са ставали пред очите ми години наред, случвали са се и на мен. В момента сме пред раздяла с приятелят ми за неща, които нямат нищо общо с външния вид. Ако не се сдобрим, дълго време няма да допусна мъж да себе си. Цял живот съм оскърбявана от противоположния пол, като в повечето случаи е било без причина. Честно казано, без изобщо да целя да обида мъжете, ще кажа, че те за мен са просто едни зверове. Да ме извиняват, защото наистина не ми е целта да ги обидя. Не казвам, че всички са такива, но един много голям процент стават ултра з@дтици, когато пред тях стои жена, която не отговаря на вкусовете им. Някак си не могат да приемат, че жените не сме направени по калъп, нито сме длъжни да се контим за тях (както и те за нас).

64, не знам къде цинизмите минават за "бунтарско и яко" и къде не. Ако обичаш, не ми проектирай "бунтарско" поведение, което съществува само в главата ти, понеже бунтът изобщо не ми е цел, както и не се пробвай да анализираш, каквото и да е било, като ми задаваш въпроси от сорта на "мърморят ли родителите ти? ", защото си далеч от реалността. Не, не мърморят. Думата "баджаци" я използвам от омраза към краката си. Звучи грубо и мисля, че идеално пасва на тях. Нямам спомен откъде съм я чула, но съм била на 11- 12. За мое огромно съжаление, си прав, че донякъде са ген. Аз ще направя всичко възможно да подобря физическото си състояние, но явно трябва да се примиря, че цял живот ще ми стоят като подарени.
Относно тренировките: и преди съм ходила на фитнес, бягала съм в парка, бивша танцьорка съм (народни и исторически танци и балет - хореография; не помня дали вече не го споменах тук), плюс това ходя с часове. Така смъкнах 10 кила от зимата, а многочасовото ходене го практикувам от доста години. Физическото натоварване и дългото ходене изобщо не са ми непознати и благодарение на тях не станах 70 кила през годините, понеже много обичах да ям (макар, че като качих, беше в рамките на седмица и бях на 12, а тогава едва ядях, затова го отдавам някак си на възрастта; големият апетит дойде после).
Това с порното дори ми е неприятно да го коментирам. Не съм порно актриса. Порно актрисите, дори и с дебели бедра, все пак излъчват сексапил, а вероятно повечето харесвани и търсени, са някакви бразилки или латиноамериканки. Тяхната структура е такава и едни едри бедра наистина ги правят секси, докато аз, бидейки европейка, приличам на буренце. Рядко на бяла женя отиват едри бедра и повечето сме като пехливанки. А и вече в друга тема един пич ме нарече дебела, заради килограмите спрямо височината ми. 59 на 1. 63, ако че съм горната граница на нормалното. Бедрата ми в най- дебелата си част бяха 58 см. последно като се мерих. Напълно е възможно да съм смъкнала още, защото някои мои дрехи вече висят, но там, където живея в момента, няма кантар или метър.

69.   Винаги гледам първо устните и очите. Представям си как ми го е налапала и ме гледа в очите. Ако се надървя, значи това е жена за мен.
М43

70.   67, едно е да искаш жената да те привлича и да ти харесва външно (всеки това търси), и съвсем друго да твърдиш, че всеки мъж искал красавица от корица на списание или нещо подобно. Както някой по-горе каза, за мъжът е важно жената да е ДОСТАТЪЧНО привлекателна, затова има толкова момичета, които са хубавки, сладки или просто обикновени и са обвързани. А и различните мъже харесват различни жени. Тялото е инструментът, който оргазмира - много е важно излъчването ти. Никой няма да те хареса САМО заради личността ти, именно защото човек е съвкупност от много неща, а не само една гола визия. Явно мъжете (някви т*панари по-скоро) са те комплексирали и ти се е изкривила представата за нещата - мислиш си, че всеки иска топ красавица и нищо по-малко. Моля те, опитай да поработиш над тия неща, не си права.

71.   Номер 68, не става ясно как точно изглеждаш, защото само по ръст и килограми не може да се добие представа за излъчването, но от написаното от теб досега в темата мисля, че полагаш немалко грижи да се поддържаш. Което е добре, защото има и доста жени, които са привидно слаби, но не поради грижи за себе си, а защото имат бърза обмяна на веществата и докато са все още млади, безразборното ядене на вредни храни и пиене на вредни напитки не им се отразява външно. Но вътрешно определено са крайно зле и с върволица от болести, които ще избият и външност до няколко години. Тяхното е като ръждата под привидно лъскавата боя на неподдържаните коли.

Ти си жена и страдаш от това, че не си заглеждана като красивите и стройни жени, но самият факт, че все пак си жена, ти дава огромно предимство. Бих могъл да дам пример с повечето нормални мъже, които не са харесвани от жените НЕ поради причини, че са грозни, бедни или нещо друго "лошо", а просто защото не се вместват в съвременните завишени представи на жените за това какво трябва да представлява "мъжът-мечта". Затова и всеки мъж, който не се доближава до тези представи, за мнозина жени е веднагически вкарван в категорията "грозен е" или "не става" (ако няма съответното покритие с яко кинти, жилище, кола, условия на живот).

- Кифлоприземител

51-65 от 65