Споделена история от Секс и интимност

!!! САМО ЗА МЪЖЕ !!! Хубаво лице или хубаво тяло?
Моля в темата да пишат САМО мъже и жените да не пишат те какво си мислят, че мъжете предпочитат!!!

Кое е по-важно за вас - хубавото лице или хубавото тяло? Какво момиче предпочитате за приятелка - с нормално - не дебело, но и нетренирано супер яко тяло на танцьорка и модел с перфектни форми на гърди, дупе и крака - може и с няколко килца в повече - но с привлекателно и нежно лице с хубави черти; или с недотам привлекателно, дори грозновато и несиметрично лице, но с тренирано тяло и хубава фигура? С кое от двете неща сте по-склонни да направите компромис, в случай че не са и двете неща хубави у жената? Досега правили ли сте такъв?

Знам, че и друг път е била повдигана темата, но винаги въпросът е бил задаван общо към всички и/или са пишели и жени те какво смятат, че на мъжете им е важно. Моля в тази тема да коментират само мъжете. :)))

Коментари

1-50 от 65

1.   И двете са важни. Трудно ми е да кажа, но ако трябва да правя компромис с едното, по-скоро бих избрал красиво лице и не толкова хубаво тяло.

Обаче има и друго, че понякога просто се влюбваш в жената и нямаш представа защо. Не е казано, че непременно трябва да е супер красива, че да се влюбиш. Достатъчно е да не е грозна, другото вече е въпрос на ценностна система, духовност, интелект, разбирания. Аз примерно никога не съм смятал жена си за топ красавица, но винаги съм знаел, че тя е точния за мен човек и ето, че сме заедно вече доста доста години и продължавам да я обичам и уважавам, както и тя мен. И смятам, че точно моделките не могат да и стъпят на малкия пръст, защото те нямат нейните качества, а и аз някак не мога да усетя, че жена, на която и е супер важно по цял ден да виси по фитнесите и салоните, е моя човек.

A между другото никога не ме е привличало изкуствено изваяно във фитнеса тяло, а естественото и женственото, на някои дори им отива да са леко закръглени.

2.   Тялото и лицето трябва да са ПОНОСИМИ. Много по-важното е какво има отвътре! Ум, душевност, степен на осъзнатост... съпричастност и т.н.
И задължително да няма феминистки и емнаципатски бръмбари в главата! (аропо - това е признак за длбока неосъзнатост, реваншизъм и комплексарщина).

3.   Имам приятел дето харесва слаби, сега приятелката му е по-едра от него, в лицето е добре. Така, че компромиси могат да се направят за нещо.

4.   За мен е по-важно лицето. В тяло може да отслабне, но ако в лице не е сладка или хубава, няма как да се обвържа с такова момиче. Иначе харесвам жени и момичета със слабо или нормално телосложение, аз самият съм с подобна фигура.

М22

5.   Ако избереш тялото значи я искаш само заради секса...Когато се влюбиш истински във момичето няма да да те интересуват тези неща ти просто я обичаш!

6.   Темата е *САМО ЗА МЪЖЕ*, но са отговорили *САМО ПИКЛЬОВЦИ* (освен номер 2).

7.   Лицето е в пъти по-важно от тялото.

8.   Тяло, защото младите дебелани са мега злобни.

9.   6, а да ти го лъзна между филиите да усетиш кой е мъж искаш ли?

10.   Лицето е първото нещо, което виждаш когато срещнеш един човек. Ако жената не ти е лицеприятна, каквото и красиво тяло да има, каквато и красива душа и прекрасен характер да има, няма да се получи освен за кратък период до като си отевеш на тялото и. Освен, което тялото подлежи на промяна, диета, спорт. Но, ако няма ония женствени черти на лицето, кръгло лице, малко носле, и тяло на гимнастичка шампионка да има, никакъв шанс няма да се класира при мен.

Чингис Хан

11.   Дебелото тяло е признак на мързел и нездравословен живот и куп други недостатъци , което е много лоша страна на характера.
Красотата от своя страна е доста субективно понятие. Често ми се е случвало да харесвам момиче , което друг не харесва и смята за грозна.
Случвало ми се е и да видя красива в лице ,ама надолу 100кг недостатъци , които няма как да пренебрегнеш.

За мен "красотата " в лицето няма никакво значение. Тялото е винаги по важно ,освен това е нещо което човек може да промени в живота си. Лицето не и момичето не е виновно, че се родило така.

12.   Лицето, разбира се! Тялото е бонус. Искам да ме разберете, телосложението може да е невероятно хубаво, но ако в лицето не става просто няма как да се обвържем.

*иначе за предпочитане е и хубаво тяло.

15.   Аз съм жена, но си позволявам да пиша в тази тема специално и само ЗА ДА ПОЗДРАВЯ НОМЕР 9 за излючително уместната реплика към тотално малоумното изказване на 6.

16.   Избирам акъла. Ако може и да не е феминистка, да не ме тероризира психически и да направи жертва с кариерата си, за да ми отгледа децата. От там нататък - не ми пука чак толкова, само да се разбираме. Дали някоя виси само във фитнеса или има супер изваяното тяло или пък супер невинното и красиво личице, не ми пука. Може би ме интересуваше малко на 20, на 30 - никак.

17.   Познавам жени с уникални, изваяни тела и в лицето батко са като тиранозавър. Категорично предпочитам жена с красиво лице, това е първото нещо, което гледам и в нея. Ясно е,че не на всички жени им е дадено да са така, както и на мъжете, но лично аз това гледам.
Сега, ако е с красиво лице, но е 90 кг 1.56 пак не става. Някакъв баланс трябва да има.

18.   Първо се вижда лицето.
После надолу към циците, да не си ги е забравила в къщи!?
След това тялото, бедрата, задника....
А когато я съблечеш голичка, най-вече путката!!!
И ако е страстна, еблива и ненаситна на ебане-това е което ми харесва!

19.   По възможност и двете

20.   И двете. Дебелите или грозни жени са много заядливи и злобни.

21.   Лицето, но ако може и в тялото да не е малеби планина.

22.   Аз съм жена, която харесва жени, надявам се, че мога да споделя мнението си - лице със сигурност :)

23.   Еми гледай сега, то в днешно време - с целия този грим, козметика, и куп уреди и процедури, дето примитивният ми мъжки ми мозък не може да запомни, камо ли да проумее, а в някои случаи даже ме ужасява (какво си причинявате вие жените, не е истина - Маркиз дьо Сад ряпа да яде) - може ли въобще да има жена, която да е "с недотам привлекателно, дори грозновато и несиметрично лице"?

С грим и т.н. могат да се заличат почти всички нормални несъвършенства на едно лице - с изключение на обезобразени случаи или наследствени недъзи. Гледал съм клипчета в тубата, как някаква мадама, абе направо баси куклата (НЕ джукеста кифла, само да уточня), си маха грима... И под него, кво, кво... еми оказа се тулупка с увиснали бузи. Пълна трансформация, само че от красив лебед се превърна в грозното пате.

Така че... нека бъдем съвсем честни? Всяка уважаваща себе си жена би отишла на среща напудрена и накипрена, и въобще направила всичко по силите си да заличи грозноватостта или несиметричните аспекти на лицето си. Познавам жени, които го правят дори когато са си доста красиви и БЕЗ грим. Та, ако не съумее да го стори ДОРИ с там хилядите процедури, уреди, мазила, гелчета, прахчета и тем подобни, то това би ми подсказало, че е пълна крокозъбелка и ако се събудя до нея една сутрин и я зърна без грим, бих получил сърдечен удар.

Идеята ми е, че дали една жена е красива в лицето или не, това един мъж НЯМА как да го знае - и би го разбрал доста по-късно, поне според мен де, където вече чувствата са взели превес, а както е казал народа, "любовта е сляпа" и веднъж като се е появила, такива лицеви недостатъци могат лесно да бъдат пренебрегнати.

24.   Грозно лице не става. Нали по цял ден това ще гледаш. Тялото може да се подобри, но лицето не. Ако лицето е просто нищо особено, безинтересно, не е фатално. Но не-симпатично лице не можеш да компенсираш с тяло. Естествено, че и симпатично лице с някакъв грамаден гъз и къси крака или висящи цици пак не са вариант. Предложи вариант 3. Сигурно ще красиво лице и тяло, но циганка.

25.   Тялото е по-важно. Лесно е да и нахлузиш един хартиен плик на главата и да ебеш. Иначе трябва да я скриеш цялата и само на минети да караш. Второто ми се струва по-глупаво.

Но реално жена, която си поддържа тялото в топ-форма има много по-готино излъчване и е много по-секси от някоя кифла, която залага само на лигавата си муцка. Плюс това е по-вероятно да е стегната и добре организирана.

26.   Авторката до 23

Тук не говорим за грим, филтри и процедури, а за естествена красота. Нали на сутринта като се събудиш до нея, или сте под душа, или на море и т.н. ще я гледаш каквато е.

28.   Чисто физипески погледнато, бих избрал лицето. Ще добавя и други важни за мен неща - коса, зъби, нокти, облекло, които са не по-малко важни!

29.   По-скоро хубаво лице..

30.   Интересното е, че аналогичен въпрос може да се зададе и на жените - млад, с готино тяло и добре изглеждащ, или по-отпуснат, но с кинти мъж ? :)

Въпросът ти няма отговор. Важно е цялостното излъчване - или те грабва мацката, или не. Имало е и леко по-пълнички мацки, които са ме кефели(т.нар. бразилско дупе), имало е и леко грозновати в лице(примерно кофти нос или зъби), но с уникални тела, по които съм се заглеждал. Всяка привлича както може.

Предимството на тялото е, че ако е поддържано си личи от километри. Лицето винаги се оправя с грим, прическа и т.н. Поддържането на готино тяло е по-трудно и следователно много по-похвално - изисква внимателно хранене, спорт и т.н. Да се гримира може всяка от 13 години нагоре. Така, че ако трябва да избера едно от двете казвам ТЯЛО, не защото го предпочитам, а защото ще ми покаже много неща за мацката - че спортува, не е мързелива, готви и т.н.

31.   30, кинтите НЕ са част от външния вид на мъжа, така че въпросът ти не е аналогичен. Аз харесвам мъже с красиви лица и атлетично телосложение и да са високи над средния ръст. Два пъти съм се влюбвала в пълни мъже, които пък имаха много хубави лица и ми харесваха интелектуално. И двамата бяха алкохолици и страшни комплексари и ме счупиха много лошо с отношението си (не че всички пълни мъже са комплексари и алкохолици, просто подробност).

Авторката

32.   Н.18 страхотен си!

33.   Аз ще кажа, че за мен са важни и лицето и тялото ииии теснотата на междукрачието. Имал съм красиви момичета точно каквито ми харесват, но се оказаха много глупави. Бил съм с тях докато глупостта вече става непоносима. Имах и две момичета наистина с тясно междукрачие, но те пък показаха други дефекти на характера си, което за мен е тотално неприемливо. Аз съм съгласен с мнението на н.6, че само н.2 е показал истинско разбиране за каква жена привлича истинския мъж.
А н.9 вместо да каже какви жени му харесват е казал една голяма тъпотия и това се допуща да бъде публикувано.
Но н.15 поздравява н.9 за уместната реплика към тотално малоумното изказване на н.6. Авторке н. 6 се съгласява с мнението на номер 2 и толкова. А ти кажи какво не ти харесва в изказването на Номер.2. Всеки мъж който иска истински спътник в живота ще търси точно такава жена каквато е казал Номер 2. Май ти си от тези еманципирани феминистки за които той говори. Ами никой мъж не иска еманципирана жена феминистка за за съпруга. Каква майка и съпруга ще бъде тя.

34.   Номер 33 - няма такова нещо като тясно междукрачие, жената ти се струва много "тясна", когато си избързал да го вкараш и не си я възбудил достатъчно. Дори понякога се случва да сме възбудени, но да не можем да се овлажним. Та от там идва чувството, че е много тясна.

35.   То не е само до лицето, а и до самото излъчване на човека. Ако е с красиво лице, но празен поглед, то тогава как да се влюбиш в такъв човек? Колкото до телосложението - не смятам, че е от значение.

36.   И двете! Но по-скоро предпочитам хубаво тяло! :)

37.   С риск братлетата да ме отлъчат - лицето е по-важно! Уточнявам: каквито и полови атлети да сме, все пак ще прекарам повече от времето си с нея, гледайки лицето ѝ, а не тялото ѝ. Съответно искам това, което виждам, да е красиво, приятно и да не ме напряга. Но разбирам и онези, които твърдят обратното - когато мислиш само за секс, не ти пука особено за лицето на човека, когото оправяш.

38.   Лице и тяло поне средна хубост, т.е. да е симпатяга, без осезаемо количество излишни мазнини (това зависи и от строежа на тялото и при всички е различно - на някои им отиват едни 5 кг отгоре) и задължително с жизнерадостна усмивка, благ нрав и поддържаща чистоплътността си, а не грозна и занемарена физически и духовно.

Няма какво да се лъжем - никой мъж не иска жена, от която да се срамува на улицата или която да го предизвиква да се замисля за обикновените жени наоколо, които са по-хубави от нея. Искате суровата истина, получавате я. Би било лицемерие някой мъж да твърди, че не му пука въобще за външния вид на жената.

А когато е гола, срамните ѝ устни и гърдите ѝ да са поне малко привлекателни на вид, пък дори и да не е като фотомодел в тялото. Просто да няма някакви големи отклонения от нормалното.

Случвало ми се е адски наточена мадама с убийствено тяло първоначално да ме спечели с добро първо впечатление и да се себедоказва като начетена и без кифленско поведение, но дни по-късно пък да ме отблъсне с това, че в леглото е мързелива и ѝ липсва живинка (само разтваря краката и чака мъжът да върши всичко). Също се оказа и неоценяваща малките жестове и неблагодарна в чисто човешки план, което е недопустимо. Такава себелюбива жена моментално я отписвам като способна да задържи вниманието ми.

Никога не съм подбирал жена според ръста ѝ. Бил съм с горе-долу еднакъв брой по-ниски от мен жени (около 160-165 см) и по-високи от мен жени (около 174-178 см). Само с една по-ниска съм бил (150 см), но като цяло много ниските жени, с които съм опитвал някакви отношения още от ученическите си години насам, винаги са били с много ниско самочувствие поради ръста си и са се целили в мъже над 180-190 см. Винаги ми е било в пъти по-лесно да имам поредици от срещи и връзки с жени над 160-165 см.

- Кифлоприземител

39.   Тялото е за гадже, лицето е за съпруга. Какво имам в предвид. Ако си млад ще имаш много приятелки и ще правиш секс, тогава момчетата гледат повече тялото, а вече лицето е когато си търсиш сериозна връзка ще гледаш съпругата ти всеки ден.

40.   Лице дупе продава.
М38

41.   До авторката, по повод коментар N31. Мъжете се делят на два вида, красиви и бедни.
Кинтите СА съществена част от външния вид на мъжа.

42.   Всички жени са красиви, зависи на колко литра алкохол си.....

43.   Лицето ѝ просто такова ѝ се е паднало, а тялото в огромна степен тя е избрала да го поддържа или не. Следователно лошото тяло не само, че то самото не е привлекателно, а и ти говори лошо и за характера ѝ. (Да, с уговорката, че в някои случаи има медицински проблеми, които я възпрепятстват, но да не се вкопчваме в адски редките изключения). Че няма воля да инвестира усилия в здравето си. Че за да отказва да отделя по 15 минути на ден за здравето си, явно има изкривени приоритети. Освен ако не работи по 16 часа на ден, но пак - редки изключения. Аз бих дръзнал дори да кажа, че човек, който не се поддържа физически в прилична форма, няма един критичен минимум уважение към себе си.

45.   Комплексно и двете. Ако лицето е хубаво, тялото лесно може да се подобри със спорт, особено ако човекът е млад, а партньор със спортни навици може да повлияе на другия в тази посока.
Сега съм на море. Тук има едно момиче с прекрасно спортно тяло, но в лицето е като кукумявка. Тялото в почти всички случаи със спорт се оправя, но лицето само с Пластичен хирург.

46.   Напълно споделям написаното от номер 43. Не зная защо му лепят единички, след като е написал самата истина. Поддръжката или липсата на такава за нашето тяло не просто говори, а направо крещи доколко някоя жена способна да уважава себе си (важи и за мъжете също). Как подобен човек да уважава теб, ако се отнася немарливо към собственото си тяло и здраве!?

- Кифлоприземител

47.   43 и 46 - Това, че не приличаш на топ модел и нямаш хубаво тяло не означава, че не се грижиш за тялото си. Аз 50 килограма няма как да бъда, освен ако не се скъса от глад дълго продължително време (правила съм го, и после с месеци не можех да си върна цикъла и други неща). Храня се чисто и здравословно с изцяло домашно приготвена от мен храна - най-вече зеленчуци - не ям захар и джънк фуудс изобщо - и всеки ден извървявам много километри пеша, правя упражнения - пъргава, бърза и енергична съм. Алкохол вече пия много рядко и после винаги следват дни на прочистване. Но все съм 60 - 60 и нещо. Не мога да бъда фиданка, нямам и амбиции да бъда. И какво, ако ме видиш, че не съм с прекрасна фигура, ще заключиш че съм немарлива и не се грижа за себе си? А колко слаби момичета познавам, които изобщо не тренират и се тъпчат постоянно с боклуци... За тях какъв извод ще си извадиш - че имат много добро и уважително отношение към себе си, защото са 50 килограма, нищо че набиват дюнери всеки ден и не се помръдват?!

48.   Ако има хубава и еблива путка,то тя е само за мен,другото не е важно !!!

49.   Ей не се научихте, че хората гласуват със звездичките ЗА. Но този път Кифльо е идеално прав и направо затвори темата.

50.   Номер 47, обърни особено внимание на първия абзац от моето мнение с номер 38. Той гласи следното (подсилвам с големи букви частите, които са ключови тук):

"Лице и тяло поне средна хубост, т.е. да е симпатяга, без осезаемо количество излишни мазнини (това зависи и ОТ СТРОЕЖА НА ТЯЛОТО и при всички е различно - НА НЯКОИ ЖЕНИ ИМ ОТИВАТ ЕДНИ 5 КГ ОТГОРЕ) и задължително с жизнерадостна усмивка, благ нрав и поддържаща чистоплътността си, а не грозна и ЗАНЕМАРЕНА физически и духовно."

60 кг за жена може да стоят добре, в зависимост колко си висока (при ръст 150 см или надолу това тегло попада в категорията "наднормено", но от 160 см нагоре си е съвсем нормално). И пак повтарям - зависи как стоят тези килограми на всеки отделен човек. Миналата година една позната не вярваше, че съм 99 кг тогава (бях напълнял след травма и обездвижване 1 месец на легло), тъй като тя е с горе-долу подобен ръст като моя, но е 60 кг и въпреки това беше по-широка от мен в тялото. И това са около 30 кг разлика, но просто при нея има повече обемна сланинка и грам упражнения не прави, а при мен някой и друг мускул (не, че съм анаболна батка, просто правя някакви съвсем обикновени упражнения, лицеви опори и тичане за тонус). Мускулите са по-стегнати и тежат 2,5 пъти повече от сланина със същия обем. Затова и понякога е трудно да се каже кой колко тежи, тъй като много неща оказват влияние.

Относно словосъчетанието "занемарена физически", което бях писал тогава, то се отнася за случаите, в които буквално си личи как някоя жена е занемарена и това значи явно наднормена. Не с няколко кг, а с няколко десетки килограма повече за ръста си.

За тези по-младите жени и момичета, които нагъват дюнери и въпреки това си стоят слаби, съм писал многократно из темите тук и то не в добрия смисъл, тъй като това им нехайство след години обикновено им изиграва много лош номер - и със здравето, и с внезапно натрупване на тлъстини, и с ускорено остаряване и погрозняване. А всички знаят, че най-лошо приемат промените в тази посока именни хубавите и стройни жени, защото са свикнали от малки всички да им обръщат внимание и при навършване на 30-35 години усещат как вече нещата са коренно различни и никой не ги бръсне за слива. Познавал съм десетки такива жени и съм виждал промяната при тях и като фигура, и като сгромолясало се самочувствие, когато от нехайство, мързел и самонадеяност се самопрецакват с цигари, алкохол, лоша храна и липса на движение.
Една дори още на 24-25 години надебеля с няколко десетки килограма само за една година и от стройна мацка за чудо и приказ се превърна в бабанка с едри бедра и прасци, тройна гуша, увиснали гърди и многобройни паласки. Но тя сама си го причини, защото никой не я е карал да налита целодневно по пасти, шейкове, калорични напитки и дюнери. Докато беше на 23, това всеядство не ѝ се отразяваше изобщо, защото имаше бърза обмяна на веществата. Далеч преди да стигне до кулминацията на тази "пълна промяна" мъжете рязко спряха да я търсят, а накрая и приятелките ѝ - все още стройни и спортуващи - се отлъчиха от нея. А тя не слушаше нито техните съвети и предупреждения, нито моите.

- Кифлоприземител

51.   От 43 до 47.

Звучиш супер. Аз не съм сложил границата на „топ модел“. Даже няма граница - има много степени. И крайната степен на „топ модел“ също не е добра, защото пък говори, че човек се е зальохал прекалено много, като че ли това е най-важното нещо. Говори, че е комплексар, най-вече.

А на въпроса ти за тези дето нагъват дюнери, не се помръдват, но са 50 кила какъв извод си вадя. Това, че има изключения, не означава, че няма тенденция. Аз описах тенденция.

52.   Мъжете искат топ красавици - фини, изящни в лице и тяло. Всичките. Това, че някой ти говори как за него визията няма значение и гледал душата, е пълна глупост, защото със сигурност би изневерил на не особено красивата си, но добра и свястна приятелката, ако му се сложи топ модел. Сега, знаем ви мъжете какви сте. Може и да има някое изключение, но то подчертава правилото.
А аз какво да направя, че съм с по- едро тяло? ! Не съм дебела, 59 килограма съм на 1. 63. Имам средни и поне стегнати гърди и талия, но краката ми са леш - леко криви и с едри бедра, които цял живот НЕНАВИЖДАМ!!!! И то предвид, че съм се занимавала с балет и народни танци. В лицето ставам, може би очите ми са най- хубавото нещо, тъй като са с бадемова форма и имам дълги и гъсти мигли. Останалото не нещо кой знае какво - прав нос, който, за съжаление, е леко камбест и средни устни. Имам и хубава коса, която беше още по- хубава преди. Това не го казвам, за да се хваля, тъй като няма с какво, а просто давам пример.
Грижа се за себе си, ходя на козметик, подбирам си козметиката, често ползвам билки за коса и лице, приемам пчелни продукти, които до голяма степен ми спряха желанието за сладко (това е от скоро). В края на 2020 тежах 68 кила, но ето, че смъкнах. Внимавам какво ям, движа се много. В началото на учебната година яко ще се забия във фитнеса, за да се помъча да махна поне още 3- 5килограма и поне да се опитам да разкарам едрите си противни бедра, както и да се постегна малко. Не съм увиснала, но има какво да се подобрява по мен. Според всички изглеждам добре, даже съм хубава, но реалността ми показва, че явно съм леко грозновата, тъй като рядко някой ме забелязва, дори като излизам с рокли. Е, аз имам ли вина, освен за качените килограми, с които си реших проблема поне в някаква степен и продължавам да мъча нещата? ! Аз каква вина имам, че не съм фина статуетка? ! И пак казвам, не е от килограмите, просто съм с тяло на мезоморф. Явно трябва да се метна от някъде, според мъжете.
Имам приятел, който твърди, че ме харесва, но аз да не съм луда да му повярвам. То само като излезеш на улицата, виждаш 100 пъти по- красиви жени от мен. Ами, явно трябва да се примиря със себе си. Каквото мога, ще подобря, но от гените си човек трудно може да избяга (а родителите ми са добре изглеждащи и все още харесвани, макар и близо до 50- те! Майка ми на младини събираше погледите! Не знам откъде съм го намазала тоя невзрачен фейс и това едро тяло, честно! ).

53.   Абе живей те, хапвайте умерено каквото ви се яде, но и движение трябва.

54.   Предпочитам да е тип Моника Белучи.

Чингис Хан

1-50 от 65