Споделена история от Секс и интимност

Без секс 2 3 месеца
Здравейте! Оказа се че с приятеля ми имаме човешки папилома вирус и кондиломи и сега се лекуване, но на него са му казали че не трябва да правим никакъв секс. Притеснена съм освен за самите кондиломи и как да ги спрем да избиват, ами и от това че връзката ни може да пропадне. Във връзка от разстояние сме, виждаме се на 5 6 дни за по два дена и винаги правим много секс, а сега се страхувам заради липсата да не загубим връзката ни. Той ми каза, че може колкото трябва, аз съм му първата приятелка, заедно сме от почти година, но аз се тревожи. Аз също не съм свикнала така. Просто много се притеснявам за всичко.

Коментари

1.   Ейй, голяма драма! В колко сайта ще си я пуснеш и по-важното, какво да направи аудиторията за вашите кондиломи?

2.   Аудиторията няма какво да направи, просто исках да чуя мнения и съвети ако някой е преминал през подобна ситуация как се е справил.

3.   Ти на него си му първата. А той на теб, първи ли ти е?

4.   Не не ми е първи, имала съм връзка преди него. Но не виждам къде е значението. Ако можех да избирам щях да чакам той да ми е първи, но уви.

5.   А връзката ви на секса ли се крепи? За тези два дни не си ли говорите, не се ли разхождате, на кино, на бар не ходите ли? Тъкмо идеален повод да видите като не може да правите секс дали тръпката ще е същата.

6.   А може ли да мастурбирате? Ако да, тогава какъв е проблемът да се задоволявате ръчно взаимно, а не всеки - себе си.

Номер 3, при тези кондиломи този въпрос май е излишен :)

7.   Един от двамата (поне) със сигурност секси и на друго място

8.   Номер 7. Дори нямам идея откъде се е пръкнал вируса. Убедена съм, че той ми е верен. Това е първото. Второто - аз винаги съм ползвала презерватив. Понякога се сямообвинямам и започвам да се чувствам като торба с болести, а съм била с момчета по малко от пръстите на едната ми ръка. А и се чудя след като винаги съм ползвала презерватив как може да се аз. Ние с него правим секс от почти година вече винаги е било без презерватив. Появи се преди два месеца това чудо. Знам, че вируса може да е в тялото години и да не се прояви. Така, че не знам откъде ни е дошло. За секса той е по-независим от мен, все пак както се казва от мен се е учил. Но това не значи, че ще хукна да търся друг. Секса с любим човек няма замяна. Въпроса е, че подобна трудност на пътя ни ме плаши, как ще изчезне, ще преминем ли заедно през това, ще ме подкрепя ли той какво аз него. Въртят ми се такива мисли не е толкова самия секс. Връзката ми е по-важна. Освен това самото преборва с вируса зависи и от късмета с лекаря, защото не всеки си разбира от работата. Затова написах темата, ако някой е преминал през подобно нещо да сподели и да се окуража по някакъв начин.

10.   Просто се задоволявайте с ръка повече.. под душа. Хем водата ще изчиства. Ама без свирки, лизане и проникване.

Иначе не би трябвало 2-3 месеца без секс да са проблем за сериозна връзка.

11.   Аз 7 м. съм без секс,пък какво?По го.емия проблем са ви кондиломите,излекувайте се ,заеби го секса временно.

12.   Папиломите се разнасят при допир с образованието, буквално допир. Дали си правила секс с презерватив със заразен партньор няма значение, ако е имал образование на видимо място и ти си го пипнала или той се е допрял до теб с него, със сигурност си го лепнала. HPV може също случайно да засегне кожата в съседните области, които не са защитени от кондома. Обикновено се преодолява спонтанно в рамките на 1 година, но ако избие, значи реално не си успяла. За самия вирус няма лечение, това ще си го носите цял живот. Така че е желателно да не се докосвате по места с папиломи, като не се изчистите хубаво, за да може да не се самозаразявате отново и отново. Малко странно, че вирусът се е проявил толкова късно, ако е дошъл от бивш твой партньор. Наистина ли си сигурна в приятеля си. Има лекарства, които подпомагат избиването на брадавиците, самите брадавици се обработват също. Процесът обаче може да продължи доста време.

13.   Аз съм преминала през това с един бивш. Той се зарази с кондиломи незнайно откъде, но не ми е изневерявал. Даже е питал лекаря дали може аз да съм го заразила, въпреки че нямам и той е казал, че теоретично в възможно. Но и аз не съм изневерявала, така че нямахме представа каква е причината. Не правихме секс, докато той не се излекува и не е било такъв проблем. Запълвахме си времето по други начини.

14.   Teмата ти е насочена към безсексието, най-вече.
Не виждам, какъв магически съвет може някой да ти даде. Да се притесняваш е нормално, както при всяка болест. Какво ще стане е божа работа. Вирусът е завинаги във вас и трябва да го управлявате, за да не ви разболява. Прочети медицински статии. За вирусите е от голямо значение имунната система. За това, си намерете компетентен лекар. Не знам от къде сте. Ако сте от София,мога да ви насоча къде да ходите.

15.   Кондиломата е психосоматика. Някой от вас, а може и двамата да сте носили тази предразположеност и да сте я развили.
Док торите няма да могат да ви помогнат да излекувате трайно. В най-добрия случай ще отмине временно. А ако имате лошия късмет да подтиснат акндиломата трайно, гответе се за депресии и после да ви сложат на антидепресанти.
Търсете алтернативна медицина.

16.   Лагате един срещу друг. Ти масторбира, а той онанирам. Ния с моя често го правим. Ж53

17.   Папилома вирус всички имат по няколко щама, но при повечето хора имунната система не позволява да се проявят симптоми.

За жените има ваксина, не знам ако вече го носиш дали е удачно. При мъжете е очевидно, трябва да изгорят брадавиците. Лечение друго няма.

Трябва да се храниш добре, да спиш добре и т.н.

Презервативите не пазят добре от това. Освен това 100 процента си го правила и без. Не вярвам и ти да си му първата или кръшка. Не се правете на светена вода...

18.   Не стига ли че го заразила, ами и подкрепа търси.
Нагли та чак безоки!
Очи нямаш миличкаа, и чест и достойнство за пет пари!

21.   От авторката:
Благодаря на отделилите време да прочетат и анализират историята ми както и за съветите за лечение и задоволяване по друг начин. Номер 13 ми доказа, че не е задължително да се изневерява, за да хванеш това. Макар понякога да се чудя с часове как се появи това. Четох мнения на доктори и други засегнати от вируса, които дори казват че не правили секс са хванали кондиломи. Вируса знам, че остава завинаги в тялото и това ме притеснява. За жените е по опасно, развива се понякога рак в зависимост от щама.. Надявам се да го преборим поне до там, че просто да не се проявява, макар и да е в нас. Номер 18 - коментара ти и 2 стотинки не струва за мен, дано си се почувствал по-добре като даде мнение, което по никакъв начин не помага на никой. Номер 17 не се правим на светена вода, правила съм без презерватив с първия ми приятел с който бях 3 години. И съм сигурна, че не е бил болен, защото тогава боледувах постоянно от настинка, бях с много по слаба имунна система и нямах нищо. Правила съм си изследвания, цитонамазки и нищо. Нямам идея какво се случи. Четох също, че има заразяване, което не е задължително да е по полов път, може от заразен предмет дори. Надявам се да не оправдавам приятеля си напразно, защото ако го е направил заради един секс и двамата ще страдаме цял живот.