Споделена история от Секс и интимност

Женски оргазъм vs. Мъжки оргазъм
Според вас кой е по-якия оргазъм, мъжкия или женския.
За мен женския води с много пред мъжкия...
1. Времетраене - по мои наблюдения разликата не е в проценти а в пъти. Най-малко два пъти по дълъг е женския.
2. Интензивност - като страничен наблюдател женския изглежда доста по-интензивен, включващ конвулсии, забелване на очите...
3. Възможност за повтаряне, потретване...
4. Различни видове - чували сме за вагинален, клиторен, анален , комбиниран...
5. Възможност за симулиране - не, че за мен е някакво предимство, но за жените, които го правят - явно е такова.
Правя си тези изводи, както от личен опит, така и от аматьорските клипове, които съм гледал.
Мисля си, че с по-якия си оргазъм, жените са компенсирани за месечния си цикъл.
Ще са ми интересни вашите мнения.
М41

Коментари

1.   На този въпрос най-добре могат да отговорят хора със сменен пол.

3.   Жена съм, но това, което си го изброил далеч не е така, поне при мен. Не мисля, че има някаква колосална разлика между двата оргазма.
1- При мен лично е кратък. Не е да кажем 1 минута, или нешо такова. Най-нормално няколко секунди. 2-3-4.
2. Конвулсии при мен лично няма. Просто ми е хубаво, не изпадам в някакви такива състояния.
3. За повтаряне и потретване да, но не са като първия оргазъм. Което има голямо значение, и се стига доста по-трудно.
4. Аз лично съм изпитвала само клиторен. Анален секс не правя.
5. Никога не съм правила подобна глупост и не виждам смисъл, честно казано. Като не можеш - не можеш. Не е нужно да се преструваш, да викаш и да правиш филми.

4.   100% е така.

5.   Жените са в пъти по привелигеровани от мъжете. Могат да свързват по многократно и пак зависи от женита. Бил съм с жена която свършва доста бързо и започва да се изтощава като това води до по краткотраен секс.

6.   На мен лично като мъж, мъжкият оргазъм ми наподобява на избухване на тапа от шампанско, което е дълго разклащано преди това. Идва момент, когато колкото и да ми е гот да извършвам движения в жената, колкото и да искам това да продължава още и още, просто не мога да удържа и изригвам. Непосредствено преди да гръмна, нараства възбудата и удоволствието, а движенията и тласъците ми стават още по интензивни и дълбоки. При самото избухване вътре в жената имам чувството, че искам да вляза целия в нея. Ако свършвам отвън е по-различно, но пак е силно, ако го извадя в последния момент. Удоволствието при оргазъм е неописуемо и несравнимо с нищо друго. Аз като мъж ( предполагам и другите мъже ще потвърдят за себе си) губя почва под краката си при оргазъм, забелвам очи, понякога губя съзнание за секунди. Оргазмът ми продължава между 5 и 10 секунди, като реално започва 2-3 секунди преди семеизпразване. Най-силен е, когато съм хем силно възбуден, хем съм успял да задържа сравнително дълго. Тогава и количеството сперма е повече, съответно и оргазмът е по-дълъг и по-силен. След оргазъм се усещам празен, но изключително спокоен и блажено уморен. Често ми се доспива, особено ако е вечерен секс (а то реално вече е само такъв).

За женския оргазъм не мога да говоря кой знае колко, освен от външни наблюдения, тъй като съм мъж. Знам, че продължава по-дълго от мъжкия, някъде средно около 20 секунди. Доста ми прилича на кипнало мляко в тенджерата, което дълго е стояло на котлона, подгрявано е и постепенно е увеличавало температурата и обема си, докато започне да излиза от тенджерата и да се разлива от всички страни на котлона, стичайки се по стените на тенджерата. Също ми прилича на препълнен язовир от проливен дъжд, който се излива дълго време и когато язовира се пълни още и още, накрая се къса язовирната стена и водата неудържимо се разлива във всички посоки. Но все пак за женския оргазъм не мога да говоря. Интересно ми е жените как го описват. Знам, че продължава по-дълго от мъжкия, някъде средно около 20 секунди.

7.   Абе колкото жени, толкова и варианти.
Списъка е идеализиран, повечето жени не ги могат тия неща.
Да не говорим че има голям процент жени, които изобщо не могат да имат оргазъм, че и такива дето секса изобщо не ги влече.
Реалността не е толкова секси.
Според мен, повечето жени имат нормален сравнително кратък оргазъм и нямат сили за втори, камо ли за повече.

8.   Аз свършвам на 5-тата минута. Като времетраене ми е около 10 секунди. Втория ми оргазъм е около 20 мин след първия.
Ж. 29

9.   На жените им е по-хубаво, но заслужава ли си неудобството при месечния цикъл, както и рисковете (включително за живота) при бремеността? В природата има баланс, всяко нещо си има цена.
Сексът е хубав с човека, когото обичаш. :)