Споделена история от Секс и интимност

Интимен въпрос.
Въпросът ми е и към жените и към мъжете. Бръсна си интимните части със самобръсначка, но кожата изсъхва. Бръсна се през 4-5 дни. При вас получава ли се това изсушаване? Мажете ли се с нещо за овлажняване на кожата? Колко често се бръснете там долу?

Коментари

1.   Спрях да правя такива джендърии точно поради многобройните недостатъци - изсушаване, боцкане, зачерваване,подкожни пъпки, инфекции, редовна нужда от бръснене...

Съветвам те (не казваш дали си мъж или жена) да спреш да се бръснеш, а най-много да подскасяваш на 1 месец примерно с ножица или машинка за подстригване, ако толкова ти пречат космите!

2.   Аз се бръсна със самообръсначка почти всеки ден, защото космите ми "избиват" супер бързо. Да има нещо като изсушаване, и се мажа с крем. Също така понякога ми излизат и пъпчици, първоначално си помислих че самата ми съобрасначка не е чиста и си купих нова, но пак имам пъпчици. Предполагам че натискам прекалено силно и за това.

4.   Хей, здравейте! Първо да кажа: момиче съм, все още тийнейджърка. Аз лично се отказах от самобръсначката. Само веднъж съм се обезкосмявала в тази специфична зона със самобръсначка и честно да си призная, повече няма да си го позволя. Не само, че косъмът се променя, става по-дебел и с по-голям корен, но и не ми беше удобно да ползвам бръснач. В едни невероятни пози трябваше да заставам, а и си ме беше страх да не би да се порежа. Преди само постригвах косъмчетата с помощта на тример и ножица, но вече започнах да ходя и на кола маска. Да, боли си и то бая, но си заслужава! Веднъж в
месеца, след цикъла, ми е напълно достатъчно. Единственото, което ме притеснява при колата, е появата на пъпчици след това. :С Някой, ако знае нещо, отворена съм към съвети.

Та.. какво мога да кажа аз, относно вашият проблем:
1. Преди да започнете да се обезкосмявате, ексфолирайте зоната внимателно, за да премахнете мъртвата кожа. Освен това препоръчвам да се къпете с топла вода, а самото бръснене да остане по към края, за да се отворят хубаво клетките.
2. След процедурата козметичната ме маже с лосион, но след като се прибера, а и след всяка баня, аз ползвам бебешко олио, за да хидратирам добре интима.
3. Следете съдържанието, а и като цяло каква пяна за бръснене използвате. Също така сменяйте бръсначката редовно, за да предотвратите развитието на гъбички и т.н.

5.   Не се бръсни, а иди на кола маска.

6.   Ще повърна.
Който върви срещу Природата, рано или късно си плаща подобаващо цената.
А не сте ли се замисляли, че след като Майката Природа е решила там да е окосмено, значи не е случайно и има полза а не вреда за здравето ви.
Някой хора ги мързи да се мият и поддържат лична хигиена и си мислят че с едно бръснене ще минат метър, е да но не е така.

7.   Ако си жена, кола маска или лазерна епилация. Ако лазерна - остави малко материал отгоре за прическа ако в даден момент решиш. Там се бръсне по-лесно.

Ако си мъж - не се излагай. Подстригвай но не бръсни. Топките само може да бръснеш.

8.   Естествено е най добре на това място

10.   До 7
Да бе да! Супер срамно и болезнено е това с коломаската. Не всички жени са мазохисти.

11.   Мъж на 52г. Семеен. С жената се разбрахме, че и на нея и омръзнало да се бръсне. Когато аз искам и то наи вече да я лижа ще ми дава аз да я бръсна. Иначе караме така. Но поне веднъж в месеца ме подсеща. Хаиде да ме по лижеш.

12.   Само с машинка. Оставя 1мм от косъма. С бръсначка веднъж се порязах като 18-19 годишен, стана брутална инфекция, сума време пих лекарства, после от антибиотиците се появиха гъбички....беше един пълен ужас. Това пък гъбичките колко трудно се лекуват и как миришат, не е истина просто.
Пробвал съм и крем за обезкосмяване. Има ефект, но все пак предпочитам машинката.

13.   Мажи се с вазелин, а ако попадне и по-назад ще те улесни много повече!

14.   Не се занимавай с глупости.

15.   До 11
"Но поне веднъж в месеца ме подсеща. Хайде да ме полижеш".
А ти подсещаш ли я. Хайде да ми посвириш преди да започнем истинската игра.