Споделена история от Секс и интимност

Било ли ви е гнус от секса в определени моменти
Здравейте,
Въпросът мисля, че е ясен, но все пак случвало ли ви се е да ви е било гнус от секса специално питам към жените и на какво смятате, че се дължи. Аз съм забелязала за себе си, че ме е гнус в определени моменти, например мога да се шегувам на темата, но не мога да си преставя да го правя, може би всичко е от това, че все ще не съм и реално не познавам чувството (въобше ако има нещо различно след него) Честно казаноне разбирам защо толкова се говори навсякъде за секс сякаш пари дават ако го правиш ... не е ли по-важно да се разбирате с човекът до теб?
и втория ми въпрос е свързан точно с този човек защо е толкова важно да си,, подхождаш" с някого. Чела съм доста неща тук и ми направиха впечатлеие именно тези отговори, че ако не ви върви в секса просто не сте един за друг и край
Ж 22

Коментари

1.   Както и да го погледнеш секса си е една голяма гнусотия,човешката душа няма нужда от подобни преживявания.Но.....всеки с нивото си.

2.   Гнус, да, веднъж. Първи път с ново гадже, а той така се потеше, че ми стаха неприятно. Добре, че свърши бързо. Повече не му се обадих.
А drug път си потънах от срам. С един пич, който много харесвах, правим анален секс, но на края като излезе и беше целия изцапан. Изчистих ги, изкъпахме се, но той повече не ме потърси.
ж34

3.   Като си девствена е нормално да мислиш така. После ще пееш друга песен.

4.   Първо - сексът не е за гнусливци.
Второ - сексът не е просто клатене и търкане на два епидермиса! Той има и енергийна, и духовна компоненти. Писалите по-горе са елементарни създания, които дори не са се докоснали до тези аспекти на секса. Предстои ти да откриеш един съвсем нов свят, една съвсем различна форма на общуване от познатите ти до сега, и моля те - не влизай във всичко това предубедена!
Нека го опиша така: представи си да обичаш толкова много някого, че да се опиташ да се слееш с него, да станете едно цяло, да се разтвориш в него и да престанете да съществувате като някакви отделни същности! Искате да премахнете всички граници помежду си. Всеки обожава другия толкова много че му е мила всяко негово дихание, дума, телесна течност, всяко парченце повърхност по тялото, му което иска да нацелува... Желанието да доставиш удоволствие на другия, докато ти самато получаваш огромно такова... Такива неща :)
Знам, че не можеш да си го представиш, още повече че не си преживявала дори бегли елементи от всичко това. Знам, че и повечето коментиращи тука никога не са правили истински секс, в пълния смисъл на тази дума, а само някакви жалки имитации, където има и гнус и отвращение, липса на всякаква обич, съпричастност с партньора и желание за единение с него... Техен си проблем!
НЕ БЪДИ ПРЕДУБЕДЕНА! Това е съветът ми към тебе. И знай - започнеш ли да правиш секс, НЯМА директно да се качиш на Еверест - ще минат години, през които ще развиваш своята сексуалност, както и тази на партньора ти, ще достигате до все по-дълбоки нива на единение и желание за сливане. Сексът е единение, откровение, пълно себеотдаване, сиване, пълна съзнателна и несъзнателна синхронизация с партньора, вникване в най-съкровените му желания, себеизразяване чрез разкриване на твоите такива...
От сърце ти пожелавам да постигнеш и изживееш всичко това!
Тогава всеки, които ти говори за гнус в секса, ще го гледаш като някакво изкопаемо, едноклетъчно, ще се чудиш да му се смееш ли или да плачеш...

5.   Номер 3 коментарът ти е като на средностатистически човек, който освен за секс за друго не мисли :) тъжна истина

6.   Ами ако го правя с някой, който не ме привлича, естествено, че ще ме е гнус. В другия случай, напротив. Ти не си срещнала все още мъж, който да те привлече силно, плюс че ти е непознато, затова те е гнус. Не се насилвай да спиш с някой само заради самия секс и няма да има такъв проблем.

7.   Не ме е гнус. О. О
Всъщност не мога да ти проследя мисълта. Ползвай препинателни знаци.

8.   Как да не дават пари ако го правиш хахаха, колко проститутки има, колко курволяк в Onlyfans, chaturbate, плеймейтките и т.н и т.н xDD

Всичко зависи от това с кого и как го правиш, явно си гледала някви извращения в интернет и си се отвратила, но в реалният живот нещата стоят по различен начин.

9.   Аха, ето защо младите не го правят. Тооолковя изветряне, толкова облъчени от глобализъм.

10.   Авторката

Номер 4 благодаря ти за коментрара и за това, че се опита да ми разясниш нещата по-добре наистина го оценявам. Никой не ми е говорил, че секса е гнусно нещо, а аз сама стигах до този извод и беше чисто моята първоначална реакция например в ситуации в които съм попадала и се е говорило за това доста свободно мога да кажа и не пак ъолкова гнусно, но се казва реалността (е, до колкото може да не бъде гнусно да слушаш от хора на твоите години). Наистина съм се опитвала да разбера цялостно това нещо питала съм прителки, които са доста по-холеми от мен именно от такава гледна точка, но пак не го разбирам. Гледала съм порно от онези дето са не професионалните така да ги кажа, не гнусните ми например от сорта на тийн, аматьорските ако мога да ги нарека така. От време на време го приемам като нещо, което е окей, а в други не мога да го приема и го смятам за гнусно. Както каза и ти друга форма на общуване е, но за мен това не е общуване

11.   Тя още е не е опитала нещо, но пък знае да философства за него. Абе какво става с тоя народ, само на мен ли ми се струва, че малко по малко стават тотално неадекватни дебили? ! Ваксините ли подействаха, какво ли стана...

12.   Авторката, към номер 4
Исках само са ти изпратя линк http://spodeli.net/4/story-161218.html
Ако може да отговориш и на този въпрос от тази тема, тя е ит преди няколко дни и мисля, че имаш доста ясна предценка и по нея :)

13.   Аз затова съм на ръчна

15.   Номер 5, да, мисля за секс. И какво? Свързвам го с удоволствие, а не с гнусно преживяване. Тъжно е някой да изкарва това като нещо ненормално и неморално. И да, авторката ще си промени мнението като намери подходящия човек за нея, с който ще открие, че половият акт носи наслада, а не негативни емоции.

16.   Море, ако те измандърса яко и путката ти потече като каца, друга песен ще запееш!
Като мацето от №2, дето забравило да го оближе, след като го е извадил!!!

17.   Да ти кажа, ставало ми гнусно още преди секса.
В ергенският ми период излизах с едно момиче, и всичко беше обещаващо докато не видях квартирата и.
Мале мила, критериите ми въобще не са аптекарски , и в казарма със събрани от къде ли не момчета съм бил, и студентско общежитие съм виждал, ама най- меката дума която бих използвал за да я опиша е "свинарник".
И така разбрах,че тя не е моя човек в живота:-)))

18.   Не.
ж - 34 г.

19.   авторката към 11
Не ме заливай със злоба де :) не съм казала, че няма да си променя мнението. а че към момента не го разбирам по начин по който едва ли не в обществото се приема и се говори за това във всяка секунда. Точно за това исках да потърся и мнение тук, а вие веднага хейтите ....
послепис - не съм се ваксинирала
Лек ден!

20.   12, авторке, номер 4 съм.

По тази тема:
Както са ти писали и по-нагоре - няма как по някакви външни гледки да разбереш какво е секса и що за общуване е. Това е все едно да гледаш наркотик - някакво гадно прахче, или хапче, изглеждащо нечисто, и по това да се опитваш да си представиш какво ще стане като го вземеш. Въобще за неща, които не си изпитвала не трябва зобщо да разсъждаваш, камо ли мнение да изказваш...

По другата тема (http://spodeli.net/4/story-161218.html):
Съвместният живот е като двамата да градят една къща - каквато си я направят, в такава ще живеят! Ако единият прави сечено на другия (съзнателно или не) - нищо няма да излезе.
Признаци? Ами по това как ще потръгнат нещата - ако не говорите един и същ език, ако всеки път се получават разминавания, недоразумения, и след това се налагат безкрайни обяснения, ако се дразните един на друг (без да правите нищо, за да дразните другия), значи нещата ще станат трудно...
Без да си паснете сексуално обаче нещата няма да станат никак... Така че изобщо не подценявай секса, камо ли да се гнусиш от него предварително! В края на краищата мъж и жена се събират, за да създадат деца, а това, засега, става единствено чрез секс.
Какво друго да ти кажа... "Подходящият" е този, който има намерение да строи къщата заедно с тебе. Двамата по време на връзката и съвместния ви живот доста ще се промените, като промяната включва и нагаждане един към друг. Пак казвам - първото условие да харесваш някого е той да не те дразни. Второто е да си пасвате сексуално. Това са основни неща, без които не може, но има и по-дълбоки - по-глобални... Като например: ако с въпросния човек ви свързва дългогодишно приятелство, взаимни симпатии, взаимно уважение, ако имате подобно светоусещане, виждания и намерения за живота, общи планове - това е една много добра и стабилна предпоставка за дълга и сериозна връзка/партньорство!
Иначе "пеперудите", така или иначе, си отиват за 2-3 години, хайде 5 да са, и ако САМО това ви е свървало (а иначе сте някакви несъвместими), тогава става много лошо!
Всъщност това е природният капан - да се влюбиш в някого за време достатъчно, за да направите дете. За въпроизводството на вида само това е важно! НО, човешките деца не са като котешките - да ги отбиеш и да ги оставиш. Изграждането на един пълноценен човек трае най-малко 20-25 години. През което време родителите трябва да са заедно, да са едно семейство. Балансът на мъжката и женската енергия вкъщи трябва да е перфектен, иначе стават джендъри, лесбоси, малоумни и какви ли не нещастни и неуравновесени създания...

Това е - ПАРТНЬОРСТВОТО на първо място. Търси човек, който иска да ГРАДИ заедно с теб, и с когото гледате в една посока! След това - дразненето/харесването, секса, и всичко останало.

Но не търси универсална рецепта или някакви учебникарски признаци - всичко е относително, използвай интуицията си, учи се и преценявай в движение. Някой път всичко изглежда, като че ще стане, обаче все не става и не става... В един момент на човек му писва и го зарязва. Друг път изглежда като че нищо няма да излезе, обаче криво-ляво се сучва, а накрая става просто страхотно! Има изненади, има грешки, няма универсална формула. Това е!

21.   А може ли да говорим за групички от моменти, за да обхване по-точно моя случай?

22.   авторката до 21 - може,да

23.   Гнус, не точно, но мразя грибия секс. Обичам нежния секс. Като е внимателно и с чувство, и аналния ми харесва. Дори много!
Ж42

26.   Много хубав въпрос. Искам да благодаря на н. 4, толкова смислено, интелигентно изказване. Проникновено, положително
и полезно. Вслушайте се в това мнение. Аз съм ж. 44, която откри своята женственост и сексуалност чак на 38г. и то не със
съпругът ми. Цял живот трябва да благодаря на този мъж.
Сексуална жена съм, но за съжаление мъжът ми не е. Или поне с мен не е. И сега стоя по цели години без секс, което най-вероятно
ще ме разболее, физически или психически.
Намерете си партньор с който си пасвате сексуално, и се молете да не се промените с времето. Сексът нищо не може да го замести. Той е лекарство и за тялото и за душата.