Споделена история от Секс и интимност

Важно към мъжете
Здравейте,
Момче на 23г съм. Имам кратък и точен въпрос. Той е свързан с обрязването на пениса? Задължително ли е обрязването на всяко момче и има ли някакви последици, ако не си обрязван? Аз не съм обрязван и ме е много яд. Поинтересувах се в интернет и единственото, което намерих, е че обрязването става по религиозни причини и поради по-добра хигиена. Но мен ме е много страх? Ами ако имам проблеми в секса? Ами ако не мога да направя проникване? Въобще какво са ползите и най-вече недостатъците от това обрязване. Защото съм много стресиран и имам чувството,че нищо няма да направя в тоя живот
Благодаря Ви предварително за отговорите :)))

Коментари

1.   "и поради по-добра хигиена."

Глупости на търкалета. Колко му е да си откриеш главичката на пениса и да си я изтъркаш със сапун? Нищо работа.

Ако толко ти е притеснение за секса, ми прекарай няколко седмици с оголена глава на пениса в гащите и така се разхождай насам-натам. Да, в началото няма да е яко ама ще свикнеш.

Аз пък се кефя главата на пениса ми да е колкото се може по-чувствителна. И съм разговарял с достатъчно обрязани мъже, които са ми казвали абсолютно същото като: "и ме е много яд".

Работата е там, че веднъж като си обрязан, връщане назад НЯМА. Няма кой да ти залепи кожата обратно на пениса. Аамаааааа ако те е пък ТОЛКОВА яд, ми оди се обрежи бе?

2.   Това с "по-добрата хигиена" сме го коментирали много пъти, че са пълни глупости! За арабите, които живеят при 40-градусиво жеги, масово нямат достъп до течаща вода и се къпят веднъж седмично, може би наистина е "по-хигиенично", но за човек в 21-и век, който може да се мие и по 5 пъти на ден, ако иска, това "по-хигиенично" отива на кино... Достатъчно е веднъж или хайде - два пъти на ден да се плакнеш с чиста водичка, даже не със сапун, и ще си далеч по-хигиеничен от горепосочените араби.

"Задължително ли е обрязването на всяко момче и има ли някакви последици, ако не си обрязван?". А ти как мислиш? В България почти никой не е обрязан, освен помаците и останалите мюслита. Някой да си чувал да е имал някакви проблеми? Аз не! И друго ще ти кажа - ако трябваше да си обрязан, Господ щеше така да те създаде, а не да ти се налага да се режеш... В древността, там по времената на Нефертити, на децата са им стягали черепите, като са увивали около главите им здраво въже, и по този начин са ги деформирали да пораснат с удължени глави, защото така било по-"красиво" и по-"благородно", но от тази интервенция повечето са ставали идиотчета...

И какво толкова те е страх от обрязването? По света има и милиарди обрязани, и милиарди необрязани мъже. И двете групи си живеят чудесно! Е... сигурно си има някои разлики, но така или иначе, не можеш да си едновеременно и от двете групи, за да кажеш със сигурност кое е по-добре, и кое - не...

3.   Автора
Благодаря Ви за мненията. Въпросът е не толкова дали искам или не да бъда обрязан. Аз си знам,че след като не съм, значи така трябва да е. Но се притеснявам повече за това дали оказва влияние факта,че не съм обрязван. Защото си мисля, че ще ми е трудно да "чукам"(съжалявам за израза) , ако главичката ми не се е показала.

4.   Слушай младо момче как може на 23 г. да се тревожиш, че не си обрязан. Обрязването води началото си от евреите когато са напуснали Египет и са се скитали 40 г. из пустинята където рядко са намирали вода дори за пиене, а да не говорим за къпане. Затова Мойсей ги е карал да се обрязват защото при покрита главичка става възпаление от голямата горещина. Никъде в северните народи няма обрязване, освен ако и в тези държави живеят евреи, които продължават тази практика. Ако мъжете е трябвало да са обрязани Господ е щял да ни създаде обрязани. Не се тревожи, просто си мий члена един, два пъти през деня. Аз не съм обрязан и на никоя жена не й е направило впечатление, а съм правил секс с доста жени. Когато съм си в къщи след всяко уриниране си мия пениса. Ти също трябва да си създадеш навик често да си миеш пениса.

5.   Не е задължително естествено, прави се по религиозни причини, ако имаш фимоза или по желание. Предимствата - не събираш смегма (което не е проблем ако се миеш редовно), както и главичката ти губи чувствителност и издържаш повече по време на секс. Това е.

6.   Пълни глупости е схващането, че чрез обрязването се постига по-голяма чистоплътност! Напротив - оголената главичка се протрива от постоянното триене с плана на бельото и по този начин хем става по-малко чувствителна, хем много по-голяма е вероятността да се нарани и зарази.

- Кифлоприземител

8.   Виж сега , аз също съм се чудил -необрязън съм и така ще си остана .Как постъпих аз ? Няколко дни , не помня точно колко ...си заголвах главичката и така я държах постоянно . Това не толкова лесно колкото звучи , защото кожичката се връща на мястото си и трябва да се повтори упражнението.Бях упорит и постоянен , дори нощем . Направих това за да видя усещането и дали ще ми е по-добре така .За всеки е субективно , но тогава реших , че ще си остана така ,както Бог ни е създал.

9.   "така или иначе, не можеш да си едновеременно и от двете групи, за да кажеш със сигурност кое е по-добре, и кое - не" (от N6)
Можеш - като се обрежеш на по-късна възраст (като мен и не само... ). При липса на показания не го препоръчвам. При наличие на такива - няма място за колебание. На всички "знайковци", че е достатъчно "да дръпнеш кожата и да измиеш", ще кажа, че не винаги е точно толкова просто!
"Не трябва да се маха след като Господ ни е създал така". Верно ли? И вие не бихте се решили да ви оперират (премахнат) възпаления апандисит? Сливиците? Зъба с гангрена? Да не продължавам...
Не ми звучи добре религиозното обрязване на деца. Но какво от това? Аз съм почти атеист и не ми звучи разумно изобщо да си сляпо вярващ в днешно време. Но това си е само мое мнение и не го натрапвам на никого!
А поставилият темата май е с фимоза? Първо да каже на колко години е. Второ - има ли проблем със забелването на главичката?

10.   Автора

Много ви благодаря за мненията. Това значи много за мен. :))
Излиза, че всичко е напред само трябва да си мия редовно пениса :) Успокоихте ме :)

11.   Понеже гледам, че никой не ти е отговорил - няма да имаш проблеми да правиш секс ако си необрязан, дори напротив.
При мен поне кожата на върха е много чувствителна и ако я отрежа ще се почуствам като инвалид.

12.   До номер 11

Благодаря ти много за отговора. Надявам се и аз да нямам проблеми. Но като че ли и аз не искам да я махам тази кожичка. Някак си не ми е удобно и комфортно, ако главичката е отгоре и се вижда. :)

13.   Пак е автора :))
До номер 9
На 23 години съм. И ме нямам проблем с заголване на главичката.
Но я вадя цялата само когато НЕ съм възбуден. При възбудено състояние и вдървяване на пениса, не мога да в изкарам и покажа отвън. Страх ме е да дръпна кожата....

14.   Обрязването не става само по религиозни причини. Доколкото знам в Щатите 70% от мъжете биват обрязвани още във болницата. Ама нали са си Еврейска държава , нищо чудно.

Както каза някой тук - щом Господ е решил да те създаде така , значи е имало защо..

15.   Според мен си си точно с фимоза. За секс - мяркал съм клипчета, където го правят. Какво толкова те бърка да посетиш уролог и да узнаеш дали наистина имаш проблем? ! Той няма да ти опре пистолет в главата и да ти направи операцията веднага. Тук ще прочетеш всякакви философии, за съжаление - не от компетентни или поне потърпевши. Лично аз се обрязах на значително по-късна възраст заради специфичен (не особено типичен) проблем. И не се оплаквам.

16.   До 9. Апандецит? Ти нормален ли си? Кожата на главичката НЕ Е заболяване!

17.   Освен ако не си с фимоза или нещо подобно, което ти възпрепятства подържането на лична хигиена или полов акт, не виждам кой нормален би се подложил на скалпел/лазер и шевове точно там? Ако имаш съмнение, отивай на уролог, няма нищо срамно. Бъди и сигурен, че изборът ти няма да повлияе социалния статус. Ако се чувстваш неуспял вземи да се занимваш с нещо - я спорт, я хоби. Само не ставай баща само да си готин, че такива говеда се навъдиха прекалено много в последно време...