Споделена история от Секс и интимност

Мъже, признайте си: манипулирате ли ни чрез секс?
Прието е за жените да се твърди, че чрез секс манипулират мъжа, правят го послушен, доверчив и слаб, пречупват волята му и го управляват като марионетка. Не се наемам да коментирам това твърдение, за мен то, ако е вярно, по-скоро е несъзнателен опит на жената да използва в битката за психологическо надмощие най-силното си оръжие. По-интересна ми е обратната страна на медала - дали мъжете ни манипулират чрез секс? Дали умишлено ни правят зависими от удоволствието, което ни доставят? Това осъзнато действие ли е?
Скарахме се със съпруга ми преди седмица. Аз не му проговорих пет дни. Демонстративно спях в кабинета, както наричам стаичката баш под нагорещения покрив, в която работя. Тази вечер обаче си легнах в спалнята, защото там е прохладно. Мъжът ми влезе, съблече се и също си легна.
Аз съм се дръпнала максимално далеч в моята половина и се правя, че спя. Отвътре ми кипи, мразя го, искам развод и бих го убила с голи ръце. Трая си обаче и го чакам да заспи. По едно време... лееекичък гъдел по врата ми. Отдръпнах се още повече. После мнооого нежна целувка по тила ми...
Няма да описвам подробности, само ще кажа, че след половин час мърках доволно в прегръдките му и се кълнях, че го обичам повече от всичко на света. Той задряма, а мен ме прониза чувство на вина: от инат не бях готвила нищо една седмица и мъжът ми ядеше по кръчмите. "Бедничкото ми ангелче" - си помислих с много разкаяние и станах. И се започна: руло от тиквички и сметана за ордьовър, пиле със зеленчуци по китайски като основно, а за десерт шоколадова торта с маскарпоне и къпини. В момента кремът стяга в хладилника. Часът е 6 и 10 сутринта.
И... си зададох горния въпрос. Моля, мъже, признайте си!

Коментари

1.   Ами това е заложено в човешката природа. Не е до мъж или жена. И ние с моята се караме понякога, ама като си легнем и почнем да се прегръщаме и целуваме и други неща, бързо ни минава. Не винаги е точно манипулация, понякога съжаляваш за неща които си казал или направил и искаш да компенсираш с малко нежност. Знам ли. :)

2.   Казано простичко, ок сте, нормални сте, каквито трябва да бъдете. Това не е манипулиране, а нормално човешко общуване.
На жена ми, като се нацупи, такива не й минават - все едно е във война. Но това вече няма значение. Живейте в днес, утре идва много бързо.

4.   Ангелчето яло по кръчмите, а на теб не донесло. Или поне да те беше завело на вечеря.
Ама като го засърбяло, те ползвал.

5.   Колко сте лесни жените. Всичките ви действия под влиянието на емоции. Искала развод, ама от една целувка вече се кълняла, че го обича.
Елементарни отношения, единственото, което правят е да ти изцеждат силите и нервите.
Ебало му се е на човека, понеже 5 дни не е и просто си те е наебал.
А ти не се прави че не го манипулираш двойно повече. Всичко при вас е двмонстративно, за да ви забележат. Вечната жажда за внимание.
Явно му е през оная работа и ти си се върнала обратно.

6.   Уважаема, Вие сте будила

7.   От всякъде и заливат с готвено. Я дай рецепта за руслото?

8.   По принцип огромната част от мъжете никакви ги няма в леглото. Така, че трудно бих казал, че манипулират жените чрез секс.

9.   Само да ти кажа;Вие,жените,без кур не можете и за единия кур живеете !
Всичко друго са народни приказки и ярък феминистки бълвоч,вервай ми !

10.   От писанието на авторката разбрах , че тя е лесно манипулируема жена с кулинарни умения.

11.   Ама нали това и аз казвам, номер 6 - че жените сме будали. Бъркаме май секса с форми на близост от друг порядък. И затова вероятно толко лесно ни минава гневът, когато получим ласка. За нас тя е знак за обич, за прошка, за разкаяние. Докато за мъжа сексът си е секс, както твърди (макар и на ненужно вулгарен език), номер 5: скарани, сдобрени - на него му се иска. Но осъзнава, че може хем вълкът да е сит, хем агнето цяло и задоволяването на неговите нужди всъщност му връща благоразположението на обидената съпруга. Или - ако използваме друг фразеологизъм - с един изстрел два заека.

12.   Ние не манипулираме. Особено не го правим както вие нас. Вие се чувствате слаби , не ние. Слабите хора манипулират , защото се чувстват безсилни. Силните говорят честно открито и не се лъжат
Просто на човека му се е доебало , а ти си забравила че и на тебе ти липсва секса. Жените , които манипулират чрез секс никога са нямали хубав такъв. Ти просто си късметлийка мъжа ти да те чука хубаво ,така че секса при вас да е лекарство.
Другите жени , да му мислят. Не знам в какъв

13.   На мен ми е кеф да правя секс точно с моя човек.
Няма никаква манипулация, от ничия страна.
Намираш мъж да те побърква във всяко едно отношение и му даваш всичко от себе си, радвате се един на друг и нищо друго няма значение!
Той знае какво неземно удоволствие ми доставя и е винаги готов!
Аз знам колко е сексуален и не го оставям на мира.
С него съм открита, няма игрички, няма номерца.
Знаем се. Казвала съм като много ми се иска и ме е питал как го искам. Той ми е всичко.
Само като го погледна и настръхвам, така добре ме знае, че чак тръпки ме побиват. Но никога не е злоупотребил.

14.   Нормални отношения. Няма връзка без караници. Секса оправя доста неща, но е хубаво и да се изговорят.
Вероятно и той ще ти отговори по подобен начин в подходящия момент.

До 4 - върви нахрани котките и си сипи вино, че явно няма кой да те топли освен алкохола.

15.   Ако мъжа не лъже и манипулира, ще бие чекии, а и жените не обичат истината, а сладките приказки и да я лъжат. Шопа го е казал: жената требе да се лаже. Ако не я лажеш, она че оди при друг да я лаже.

16.   14 от 4
Ами смешно е как го съжалява. Ял по кръчмите, ама му се досвидяло да я заведе. Доста по-голям ефект щеше да има, ако я бе поканал на вечеря, ама нали трябва да се охарчи. Ей тва е любовта за някои жени- опънал я , а тя доволна. И готви ли , готви цяла вечер, без да и дойде на акъла, че ангелчето е скръндза, който не я води на вечеря.Защото да се надърви е по-лесно и евтинко. Тънко се е минал, а жената е будала.

17.   Евала на поста на 13!
Дай Боже всекиму такава жена !

18.   Това е като вица за ония, който искал да убие жена си, щото не шетала и решил да я умори от секс. На сутринта става, всичко ошетано, на печката вкусна гозба, вика "Кво стана бе, жена?", "Като ти се държиш човешки, и аз ще се държа човешки"

19.   Еее докога ще се делим на мъже и жени."Голямото надцакване"..няма що, като вървите в една посока,имате семейство,преодолявате неща заедно,дори и да се карате от време на време,все едно нямата нужда от секс,ласка?!!! Яко удря Егото всички независимо от пола,когато почнат да ми говорят как опитват да манипулират най- близките си.Потрес! Опитал партньора на авторката,да се сближи с нея.Супер,получило се е.Да си говорят повече,да са наясно защо се карат и защо не...и все така готино да им се получава секса,при сдобряване :)!

20.   "Ами смешно е как го съжалява. Ял по кръчмите, ама му се досвидяло да я заведе. Доста по-голям ефект щеше да има, ако я бе поканал на вечеря, ама нали трябва да се охарчи".

Виж сега, аз не съм опряла дотам, че да стоя гладна, ако мъжът ми не ме покани на вечеря. Нито пък очаквам някой да ме "заведе" някъде, не съм куче. Да "ядеш по кръчмите" за нас не е някакъв лукс, от който в случая съм лишена, а негатив от това да нямаш време. И като цяло, разказах по-скоро позитивна история - скарали сме се, сдобрили сме се, което ми е дало повод да се замисля дали пък мъжете не използват женската потребност от близост за уталожване на конфликтите. Ето, номер 18 обърна нещата на майтап и аз също се посмях.
Авторката

21.   хахахахах наебал я и станала да му готви - АЛФАААА! :D

22.   20 от 16
Въпросът не е , че ще умреш от глад, важно е отношението. Една вечеря навън може да не е страхотен лукс, но важно е уважението. Караш се с някой и той си излиза самичък да плюска и не му дреме ти какво ядеш. На много места предлагат да си вземеш порцион за вкъщи, можеше поне това да стори от кумова срама .Ял, но се сетил и за теб и ти поръчал. Пък можеше и да поръча храна от някъде за двама и да ти направи вечеря като извинение. Поне една китка да се бе отсрамил да ти купи, не са милиони.
Това, което бедното ангелче е направил не струва и стотинка, нито се е озорил с нещо. Просто зажаднял за секс и това е. Усилията , които ти си хвърлила за готвене на манджи и десерти , многократно надхвърлят неговите. Даже не си и заслужават единия секс. Не е позитивна случна, а тъжна.

23.   От написаното дотук разбрах, че кура оправя всички грешки и недоразумения, а поставен навътре в правилното място прави чудеса!!!

25.   За какво използване говорим. Това се нарича оправяне. Т. е мъжът извършва реонтна работа. То не става с приказки.