Споделена история от Секс и интимност

Аз съм жена и съм лесбийка
Здравейте, аз съм жена и съм лесбийка, не намирам нищо срамно и лошо в това, така се чувствам добре. Наскоро започнах нова работа и кръгът хора с които работя е доста ограничен в много отношения. Първо искам да ви попитам какво е вашето мнение относно хомосексуалната ориентация и вторият ми въпрос е смятате ли, че ако не се крия в новата си работа има възможност това да повлияе на развитието ми във въпросната фирма?

Коментари

1.   Щом си лизбийка и това ти харесва продължавай и да не те интересува! Но един съвет не го показвай на работното място.

2.   Здравей!
Хомосексуалността е природно заложена в човека и винаги е съществувала. Въпросът е, че доскоро хомо беше мръсна дума, която се споменаваше само тихичко и шепнешком. Но какво срамно може да има в природата на един човек?!!! Да не забравяме, че навремето древноримските императори сасе хвалели не само с женските си похождения...

За съжаление различното винаги е плашело много хора...Така е и с хомосексуалистите. Имам чувството, че хората повече отказват да ги разберат отколкото да не могат. Аз лично съм абсолютно хетеросексуална, което обаче не ми пречи да имам приятели с друга ориентация - не приемам че те са различни отмен или по-малко кадърни. Напротив!

Само че винаги има едно но. Това че аз приемам нещата така не означава че всеки споделя такова мислене. Все още според мен хората с друга ориентация са приемани трудно и с предразсъдъци. Жалко, но факт. Ако колегите ти са интелигентни хора то не би трябвало да имаш никакви грижи и задръжки. Но това е само ако наистина са разумни хора.

Другото, което може би е в твоя полза е че си жена. Не знам защо, но на жените хомосексуалисти се гледа с по-добро око отколкото на мъжете с такава ориентация.
От мен толкова.

Поздрав и горе главата - ти си си ти и всичко е в твои ръце!

3.   Здравей! Първо поздравления за това че си признаваш каква си и се приемаш такава. За това се иска голяма смелост. Щом като я имаш трябва да я проявиш и на работното място. Интелигентните хора разбират че на работнато място най-важен е професионализма. Разбира се много е вероятно е да срещнеш неразбиране но ти най-добре знаеш колко струваш.

4.   А аз харесвам мъже, но преди време бях привлечена от една жена и бях потресена, когато разбрах, че е лесбийка. Странно ми е, когато съм в нейно присъствие, но никоя друга не ме е привличала. И все пак мъжете са на почит при мен. А по темата - аз не виждам нищо срамно в това и моя колега, който е гей е може би най-уважавания в цялата фирма

5.   Хей поздравления, за това че си смела и си признаваш... аз още нямам сили да го направя и това ме изяжда от вътре. Съвет - бъди себе си, който те обича и уважава ще бъде винаги до теб.

6.   Не бързам с поздравленията, тъй като тук всички сме анонимни. Дали да показваш явно сексуалната си ориентация зависи от обкръжението ти, от мисленето на колегите ти и най-вече от шефа ти. Ако аз съм на негово място, няма проблеми - лягай с когото си искаш. Но бъди честна спрямо човека, с когото си! Ще ти кажа точно какво имам предвид.

Аз се разведох по вина на съпруга ми. Нямах обяснение за много неща в поведението му, бях изрядна с него и децата ни. Скоро научих, че е гей... и пъзелът се нареди. Лъгал ме е, използвал ме е единствено за прикритие. Сега го ненавиждам! Децата също разбраха, оказа се, че всички са знаели освен нас. И те го мразят, не искат да го виждат... Сега той няма обяснение за това, че го подминават като непознат. И всичко това е заради лъжите, гадно е човек да бъде лъган! Това е, каквото и да решиш да правиш, бъди честна и откровена.

7.   От авторката: Аз съм откровенна и открита пред семейството, приятелите си, но ме е страх да го покажа на работното си място защото веднъж вече бях оволнена само и едниствено заради сексуалната си ориентация.

8.   Не го показвай на работното място, за да си спестиш евентуални неприятности. Макар, че лично аз не разбирам кой и защо трябва да го е еня с кого си лягаш. За съжаление, обществото ни все още не е дорасло... и е пълно с идиоти.

9.   Без да искам да звучи диксриминативно и все пак е факт-ако майките и бащите ви бяха като вас, нямаше да ви има на този свят (така е, нали?).

Нещата само до секс ли опират-нали един ден трябва да живееш с някого, да изградиш нещо, нима животът е само това, което се случва в леглото?
И какво може да даде една жена на друга жена-опора ли, сила ли, дете ли? Какво?
Криене, срам и некачествен секс.

Не ви разбирам. Жал ми е за вас.
И не съм съгласна с така наречените генетични заложби-по-скоро въпрос на мода.

10.   (към номер 9) На теб номер девет не ти ли се е случвало да се влюбиш в неподходящия човек? Ако е така защо съдиш... и какво значи да ти жал за такива хора с друга ориентация. Жалкото е, че мъжете в нашето общество са ограничени емоционално и ако могат да задоволят една жена физически, то те не могат да я задоволят душевно.

Това е факт и ти го знаеш. Там е работата, че когато една жена бъде с друга жена в интимни отношения по една или друга причина....няма връщане назад. Несравнимо е! Само тези които за запознати с тези чувства могат да ме разберат за какво говоря. А пък това че секса бил непълноценен хахахах да имаш да вземаш! Мога да се съглася единствено за децата! Там си права ...трябва мъж... или поне част от него!

12.   Към № 9 - това си чиста проба злоба твоето, как можеш да съдиш нещо, което не разбираш, тесногръдието ти е пълно и жалко, остави всеки да си живее живота и не бъди съдник утре и теб да не те съдят.

13.   Номер девет, като не разбираш - ами не се меси в работи, които не са ти наясно. Най-добрата ми приятелка е отраснала в семейство на лесбийки. И биологичната й майка, и другата са страшно готини хора и са я възпитали прекрасно. Живеем в 21 век, мила, не знам дали си чувала за донори на сперма и така нататъка. 'Ако родителите ти бяха такива нямаше да те има'. Хахаха. Наистина ми е жал за теб, става ми много мъчно като видя хора като теб. А и си толкова зле, че сама си противоречиш. Първо питаш дали всичко е секс, после казваш, че е некачествен. Ха. Хаха. Ами мила, не всичко е секс. Не знам дали си чувала за думичката ЛЮБОВ. Защото аз се влюбвам в човека, не в пениса му о.0

'Нали един ден трябва да живееш с някого, да изградиш нещо, нима животът е само това, което се случва в леглото?' Ами да. И ако се влюбя в жена и тя ме обича нищо не ми пречи да живея с нея и да изградя нещо. И да, щя ми дава и опора и сила, и двете. И още много неща. Защо според теб може да получаваш опора и сила само от човек с пенис???

Аз не се крия. Не ме е срам.
И да, горда съм, че съм лесбийка.
Имам страхотна работа, гаджето ми ми е колежка, заплатата и е доста добра, а всички знаят за връзката ни и въпреки това ни приемат като нормални хора, даже ни се радват. И секса - ахаха, ще имаш да вземаш.

Така че по-добре си замълчи, вместо да се изказваш неподготвена.

От къде на къде някой като теб ще ми казва в кого да се влюбвам и че съм влюбена само защото е въпрос на мода.
Я си въри при твоя мъж и не се меси където не ти е работа.

14.   От автора към номер 9 : Искам да те попитам, не допускаш ли, че е вероятно да не се влюбя (извинете ме за вулгарните изрази) не в путка или пенис??? По - логично е да се влюбиш в човека, а не в пола му или половите му органи.. Една жена може да ми даде същата подкрепа и опора, че даже и по-силна от тази която може да ми даде един мъж.. Нямам нищо против мъжете, по-голямата част от приятелите ми са мъже, но просто не ме привличат в този аспект. И не можеш да твърдиш дали секса е качествен или не при положение, че не си опитвала. Не се крия зад маски, живея такава каквато съм, истинска, и не ме интересуват наложените граници и НЯМА да се свирам в тях.. А замисляла ли си се какви са предимствата да жиееш с жена? Когато си в..така да го наречем кофти дните в месеца, мъжът ти ще те разбере ли така както друга жена? Съмнявам се.. Все пак всеки прави избор сам за себе си, аз не те съдя за това какво си завираш между краката и ского си лягаш нито давам оценки на секса с мъж, защото просто не ме влече.. така че, миличка, не съди и ти! Айде със здраве...

15.   Пише ти хетеросексуален мъж:
За вторият ти въпрос - съвета ми е не афиширай на работното си място сексуалната си ориентация, отиваш на работа да изкарваш пари, а не да си търсиш гадже; ако се разбере - чудо голямо, но наистина не се опитвай да подчертаващ сексуалните си предпочитания, хората се отнасят с подозрение към различното и това което не им е типично. Така ще си спестиш - мъжете да се опитват да искат да спят с теб, защото искат да опитат нещо различно, а жените да се чудят дали няма да искаш да ги сваляш (и особено- защо не искаш да ги сваляш); и в двата случая си спестяваш досадни недоразумения и проблеми в отношенията с хора, които ти се налага да виждаш всеки ден - освен ако всички не са широко скроени хора, но аз такова работно място не съм виждал.

За първия въпрос - бившо гадже, с която и сега сме много добри приятели, е бисексуална. Сега е женена и има две чудесни хлапета. Ако мъже не те привличат няма лошо, просто си дай ясен отговор дали те привличат само жени или и мъже. Живота си е твой.

16.   Аз съм БИсексуална и адски много ми харесва. Не крий от никой ориентацията си. Аз не съм го крила и не съм загубила приятелите си. Но ще е добре наистина да не го показваш на работното място...! :)

17.   Абе хора кажете може лй лез да бъде й със мъж й със жена

18.   Възприемам лесбийките и даже им се възхищавам , но гейовете категорично не!
Не споделяй нищо на работното си място!

19.   Mи не е добре отвращение си квот да си говорим ся

20.   Никога не съм била с жена но много искам да пробвам самата аз усещам че го любопитно ми е, но искам да го направа с жена която знае как да гон направи

21.   Аз също съм. Не виждам нищо лошо в това,напротив...

22.   И аз съм лесбиийка. Не мисля, че има нещо лошо в това. Даже напротив ! :)

23.   И аз съм лесбийка,няма нищо лошо в това! :)

24.   И аз съм лесбийка :)

25.   и аз съм лесбийка и кво от тва.на вас някой даржи ли ви сметка с кого си лягате ????? стига сте ни нападали.тва че не спим с маже не значи че сме изванземни ебати !!

26.   И аз съм лесбийка, с приятелката ми ще си направим дете (дано да е момче) Само се чудя като порасне на кого ще вика татко!?В училище няма ли да му се подиграват...това как ще се отрази на психиката му? :S А като го възпитават 2 жени няма ли и то да се изнежи? O_o 100 на 100, то няма нищо нередно в това да си обратен и да правиш жалки опити да създадеш семейство... ама май си липсва
здравия мъжки х*й!? :D:D:D

27.   аз съм Би даже повече клоня към хетеро била съм само с 1 жена но 5 години , обожавам мъжете в леглото , но до там за любов и емоционални чувства не мога да говоря и затова съм на никъде ,все в мисли за лондон и за нея :'(

28.   аз съм би момиче съм харесвам си момчета то ме влекат и момичета...и така не виждам и аз нищо лошо в това да си лесбийка бисексуален и.т.н....дори на мен си ми харесва да съм такава....

29.   Бъди себе си !Никога не позволявай на страха или на другите да ти съсипят изградения живот ! Какво от това,че някой друг е различен и има различни вкусове? Но това е какво да се прави, наситеното ни с консервативно мислене общество, скоро няма да се промени. Това,че си лесбийка не те прави по-некомпетентна във всякакви етически отношения от останалите.Всъщност в днешния свят съществуват ли думичките етика и морал - НЕ ! Поздравявам те за това,че си признаваш каква си пред другите ! АЗ лично,не бих го направила ! И може да Ви прозвучи малко като реклама,но както е казал Тупак - " Само Бог може да ме съди ! " ....

31.   kak

32.   представям си да ме разберат в работата, че съм лесбийка. Те ще го коментират сигурно, докато са живи... не споделяй на работното място! Простотията е повсеместа навсякъде в българия. има пълно неразбиране по въпроса и се говорят абсолютни небивалици!

34.   номер 9 - точно така е!

35.   има един филм за лесбийки казва се да целунеш джесика някоя си забравих ама го напиши ще ти излезе и сама ще отговориш на въпроса си за това дали ще попречи на работата ти това или не... А в това мислч че няма нищо лошо всеки е свободен да решава какъв иска да бъде щом си избрала този път върви го и гледай смао напред не позво;явай на никой да те съди... Успех:)