Споделена история от Секс и интимност

Защо Spodeli.net не позволява публикуване на лични данни?
Здравейте!
Да, знам, ще кажете, че това не е сайт за запознанства, красотата е в това всичко да е анонимно и т.н. Съгласен съм, но имам предвид това, че някои хора споделят, а на други доста им допада характера, мисленето и желанията на автора и искат връзка с него. Понякога и той иска, но е невъзможно заради правилата. Нека поне биха могли да оставят телефон тези, които по собствено желание искат да се свържат с някого.
И да, темата е за тази категория, защото именно в нея доста хора си допадат, без да могат да се свържат. :)

Коментари

1.   Доколкото знам, едно време в предишния сайт spodeli.info някои потребители са злоупотребили с контактните данни на други и затова са решили да е напълно анонимен.

2.   Въпреки че е напълно анонимен сайт, има случаи, в които потребители споделят еднакви съдби, болки, притеснения, а нямат с кого да споделят. В тези случаи би било хубаво тези хора да успеят да се свържат един с друг. Но има ли желание, има и начин. :)

3.   Коментар 1 е прав. Аз съм от по-дъртите и си спомням spodeli.info каква пълна каша беше. Там нямаше ръчно одобрение на теми/коментари, та всяка втора история беше пълна с абсолютни гнусотии - инцест, зоофилия и т.н. Дори модераторите да ги триеха, пак се появяваха, че даже спамеха. Хаос отвсякъде.

А най-страшното беше че се бяха навъдили и педофили които се опитваха да подмамват деца. Мисля че точно заради такива изроди spodeli.info беше закрит и на негово място се появи spodeli.net.

Да не говорим, че някои тролове могат да си правят зли шеги с невинни жертви. "Аз съм Пенка, телефонът ми е 123456789 и искам да си вдигна бройката със сексуални партньори, обадете ми се" а истинската Пенка да е щастливо омъжена с две деца и въобще да не знае за този сайт. И няма как да търсиш отговорност от анонимния трол за причинения стрес...

4.   Е, тук все още има идиоти, които предлагат да се публиква без ръчно одобрение. Номер 3 е описал в какво се превръща подобен форум. Аз дори в новинарските сайтове виждам какво се случва в коментарите, а за форуми да не говорим. Става мазало. В момента цялата тая помия остава скрита, защото модераторите я поемат и за погледа на потребителя остава само най-лицеприятното.

5.   И в този сайт в началото са се публикували "координати" за връзка, но точно поради повсеместната злоупотреба е забранено. Между другото модераторите са толерантни и доста пъти са "си затваряли очите", когато някой, наистина в нужда, хитроумно оставя "следа".
Камизов

6.   Имало е моменти, в които ми се е искало сайтът да не е анонимен. Дете търси помощ - имам приятели в прокоратурата; жена в безизходица - мога да й предложа работа. И така нататък. Но с времето се убедих, че е по-добре нещата да си останат анонимни. По-полезно за потребителите е. Културните пластове в нашето общество са много и смесването им често дава драматични резултати.

7.   Сайтът си е добре така. Който иска да си публикува личните данни, адрес, телефон и пр. да го прави в други сайтове, има ги достатъчно. На своя отговорност и риск, разбира се. Модератори трябва да има, даже да са по-строги и да не допускат толкова хейтърски теми.

8.   АВТОР: Благодаря на всички Ви за отговорите! Мисля, че мнозинството ,,против" има право.
Спокоен живот на всички!

9.   Тази тема ме върна 12-13 години назад когато написах в една обява тук, че съм пасивен гей и дадох за връзка номера на един приятел. 2-3 години му звъняха след това :D

10.   В края на краищата има начини потребителите да се свържат, ако наистина желаят и ако са малко по-интелигентни и съобразителни.
Така се и отсяват по-посредствените - тези, които са склонни към злоупотреби, насилие или някакви задни мисли.

11.   И аз смятам, че е добре да се споделят контакти, но не и телефонни номера(това трябва да си е забранено), но скайпове и мейли не виждам какъв е проблема да се оставят.

12.   С всичко съм съгласен, но имейли - само имейли -трябва да могат да се разменят в сайта. В крайна сметка ние правим този сайт и ние носим печалбите от реклами на собствениците, значи Ние имаме право на глас, нали?

13.   12, слагаш подпис и готово. Ако мейла ти е в друга поща, нямаш проблем да си направиш същия и в абевето. А всеки може да си направи там отделен ("таен") само за кореспонденция тук. С малко повече разум може да се създаде такъв, че да се изписва еднозначно и с кирилица. Модераторите до колкото разбирам нямат много против това ;)

14.   Нищо не трябва да се публикува, това е моето мнение!

15.   Да, мейл в abv-то е идеално!
Примерно, ако се подписваш goran, това означава, че мейлът ти е goran@abv.bg и готово!

16.   Номер 15, добро хрумване.

За телефонните номера също споделям мнението на няколко човека по-горе, че е по-добре да не се публикуват, защото може да има злоупотреби и някой после да бъде обезпокояван безпричинно от познат зложелател.

- Кифлоприземител

17.   Коя част от анонимен сайт за споделяне не разбрахте, хора? Допаднали си били разни хора... малко ли са ви местата, където да си "допадате"?

18.   15, може да се подпише и "Горан". Всеки би трябвало да съобрази да го напише на латиница, при положение, че няма "неясни" букви/символи.

19.   Напълно подкрепям № 14. Ако сайтът е напълно анонимен, както са правилата, модераторите не трябва да допускат никакви псевдоними под мненията.

21.   19, каква е разликата между "анонимен" и с "псевдоним"? Единият няма име, другият е с неистинско име. Човек си има стил и често без да слага псевдоним за подпис (с който да потвърждава принципните си позиции), може да бъде разпознат като автор.
Не проумявам защо трябва да отричате нещо, което не ви влиза/пречи на работата!? Някой предпочита да каже на някого нещо не на всеослушание. Вие сте против? ! Защо? Обосновете се моля! Много пъти споделяйки нещо от личния си жизнен опит ми се е налагало да влизам в направо идиотски полемики с тролове. И вероятно толкова пъти съм се отказвал да напиша мнение поради голямата вероятност това да се случи.

22.   Нека модератор да напише отговор по темата.

23.   Наистина бихте могли да помогнете на някои хора, които пишат, че са си допаднали като начин на мислене, може би с e-mail в abv.bg или mail.bg

24.   Аз искам да благодаря на модераторите за това което правят всекидневно. Не е лека работата Ви и аз го оценявам.

Относно темата: аз НЕ съм съгласна. Просто няма как да разберете кой седи зад написаното на 100%. Може да е някой представящ се за друг за да се добере до хора които преминават през труден период и мога да се превърнат в лесна жертва. Помислете си добре.

25.   24, не мислиш ли, че не е редно ти да решаваш за някой пълнолетен кое е добро или лошо за него? ! Жертва на нещо може да стане всеки, във всеки момент. Някой пък може да получи подобаващ съвет или поне съчувствие в един малко по-личен разговор. Факт е, че тук точно съчувствие и коректен съвет се срещат по-скоро рядко, от колкото сарказъм и направо жлъч. Не виждам нищо лошо в това питащият да може да кореспондира само с някой, на когото смята, че може да се довери.
Не претендирам да се възстанови безусловно възможността да се оставя мейл, но какво ви пречи "подписа" не разбирам!?