Споделена история от Секс и интимност

Секс и бременност
Здравейте, как разнообразявате интимния си живот по време на бременността? Какъв секс правите, а ако ви е забранен същия към какви други методи прибягвате?

Коментари

3.   Трябваше да се пазя, и много рядко правихме секс. И за по-сигурно, само анален.
Ж36г

5.   Правих секс през цялата бременност, дори в ноща преди раждането се забавлявахме - никой не ми го е забранявал, въпреки че от началото на петия месец, имах чести силни, болезнени контракции. Възбудата от секса отпускаше коремните мускули и ме болеше по-слабо. Важното е само да се поддържа висока хигиена, за да не се вкарат бактерии и гадости.
Не знам, каква е тази тенденция, бременната жена да се третира като болна и да се смята, че не може/не бива да прави това или онова. Предвид, че няма усложнения при бременността.
Ако все пак самото вагинално проникване е неприятно за бременната, може да се разнобрази с орални ласки и петинг.

6.   Сексът по никакъв начин не пречи на бремеността. Даже помага, защото сближава майката и бащата, което е важно за емоционалното състояние на жената. Естествено, ако на някого не му се прави секс, не трябва да бъде принуджаван, но от медицинска гледна точка няма никакъв проблем.
Разбира се, има и изключения, ако бремеността е рискова например, но за това трябва да се консултираш с лекар.

Сексът може да бъде опасен за бремеността, когато се наближи датата за раждане, но, когато това стане, майката едвам едвам ще може да ходи и надали ще ѝ се прави секс така или иначе.

Така че, не се притеснявайте да правите секс по време на бременост.

7.   Забраниха ми секс по време на бременността на жената. Добре че има стари приятелки. Кумата също се оказа отзивчива жена.

8.   Ебете си се. С жена ми се ебахме като луди. Никакъв проблем през бременностите. Даже си я фиствах преди ражданията за да и се разшири путката преди ражданията. Никакъв проблем, докторите ни казаха, че сексът даже се препоръчва...а за бактерии и пр. Приподата си е помислила, като бременната жена си има специална тапа...да не говорим за плацентата.