Споделена история от Секс и интимност

Страх от раздяла
Момиче на 22 г. съм. Не съм правила секс. Привлечена съм от човек на моята възраст, но ме е страх да започна връзка. Не знам дали няма да ме зареже. Възпитана съм, че трябва да имам отношения със съпруга си. Знам, че звучи откачено, но това е положението. Бих се почувствала мръсна, ако с него не се получи нищо и ако тръгна с друг. Поне така мисля сега. Разкъсана съм между привличането и страха си...

Коментари

1.   Като мислиш така, стой и чакай първата брачна нощ. Гаранции в любовта няма. Никой не знае дали ще си с него занапред и дали ще се ожените. Женените с деца се развеждат, какво остава за гаджетата.

2.   Ами тогава 3маш връзка без секс и казваш, че искаш първа брачна нощ. Макар, че някой век живееш. Ти си за психиатър и терапия, живееш в някакви остарели идеали и не се радваш на живота. Защо? Живееш с идеали и принципи на баба ти още.

3.   Здравей! Аз съм жена на 23 и също не съм правила секс. Като споделя на някой мъж и казва, че едва ли не, не му се занимава или се оправдава с нещо друго. И аз като теб искам да бъда само със сериозен мъж! Не се давай лесно на никой. Изчакай да мине време с това момче и прецени добре, но първо му обясни ти какво търсиш и искаш! Бъди здрава, успех!

4.   Ако чакаш първо брак, а после секс ще си останеш девствена завинаги.

5.   Авторке и да си останеш девствена, няма лошо и без това повечето мъже не струват. Сега по същество, да не ти пука излизай, живей си живота.

6.   Мило момиче, преди години и аз бях в твоята ситуация. При мен беше въпрос на личен избор бях харесвана от доста момчета, но момента в който виждах, че те не харесват мен като човек а като парче месо ме обиждаше и нямаше и как да стане и дума. Ще прозвучи много идеализирано, но смятах, че първо човека трябва да държи на теб като човек и да те обича от тъп упоризъм бях готова и до брак да чакам но не и да си легна с някой който не ме вижда като човек. Всичко това беше тиняйжърския инат. Секс за пръв път правих година след като започнах сериозна връзка, с момичето се бяхме запознали в университета. Не приемай секса като задължение, че трябва до няква възраст всички да са. Не се притеснявай а момента в който правиш секс първия път може изобщо да не ти хареса да си твърде тясна или нещо друго, но с всеки следващ се питаш и защо поради не си искала довери се и на мъжа особено ако е опитен и е имал времето и търпението да те изчака (на пича никак няма да му е лесно хд). Успех

7.   На теория добре си научена. Но е много важно да осъзнаеш, че този "принцип" върви в комплект с ранен брак. До 22 кажи речи вече е трябвало да си омъжена, а не тепърва да оглеждаш отдалече кой колко е надежден. Едно време са се омъжвали девствени, НО и не е имало девствени на 22-23. Поради причини, че или са били вече омъжени или не са се сдържали и са си го вкарали. Затова не се стискай, а се пробвай, защото ти се отразява на психиката и някой ден може щастливият ти Единствен в даден момент да започне да го споменава като причина за всички проблеми.

8.   Интересно, аз съм мъж и мисля по същият начин.
Бих излизал с жена, която ми харесва месеци наред за да я опозная. Въобще не е задължително да правим секс.
Но за момента удрям на камък. Или не търся на правилното място или просто си нямам късмет...

9.   Разбирам да искаш да го опознаеш преди да правите секс. Даже обратното не ми допада хич. Аз даже казвам така: човек трябва да прави секс само с някой, с когото не би било твърде голяма катастрофа да се наложи да станат родители заедно. Защото противозачатъчните хич не са свръхнадеждни.

Това директно означава, че трябва да опознаеш добре човека преди да правиш секс с него. Някой друг месец-два-три опознаване минимум. С бившата ми приятелка излизахме приятелски в продължение на два месеца, тогава се опознахме доста, после като „станахме двойка“ правихме по-безобидни сексуални неща, като орален секс, dry humping и т. н. но вагинален секс правихме чак след ОЩЕ няколко месеца.

Но дори аз с тази си предпазлива философия мисля, че е прекалено ограничително да искаш да си абсолютно сигурна, че това ще ти е партньорът в живота и че няма да се разделите. Това ми е прекалено. И това дето казавш, че би се чувствала „мръсна“ хич не ми харесва. Да, чувствай се мръсна, ако спиш с измекяри, щото са те черпили пиене и са хвърляли салфетки. Но това, че си дала шанс на една потенциална връзка, че си опитала да създадеш връзка, не трябва да те кара да се чувстваш мръсна. А а нде опитваш е страх. Което меко казано не е добродетел.