Споделена история от Секс и интимност

Лош дъх
Здравейте,
преди няколко дни спах с едно момиче, на което много му мирише дъха. Готина е и в леглото си пасваме, обаче това не се издържа. Не знам как да и го кажа, не искам да я засегна. Ако някой се е сбклъсквал с такова нещо, нека пише!
Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Започни да разказваш как си си купил нови конци за зъби и си много доволен от тях, покажи й ги, но не харесваш водата си за уста и се чудиш каква да си купиш. Кажи, че кихаш от нея. Ако е умна, ще се сети.
Дъхът може да мирише от застояла храна между венците, от болни сливици с вечни налепи или от стомашни проблеми. Най-често е от храната, която се задържа между зъбите и венците и гние.

2.   Заведи я да ядете нещо пикантно и и кажи Хайде сега да си измием зъбите да не миришем. Купи плакс за уста Листерин. И някакви таблетки за гъбички в устата, да не би затова да мирише. Надявам се не е заради развалени зъби, хаха!

3.   Просто ѝ го казваш направо - с усмивка и с нежен тон. Или ѝ правиш подарък с "Listerine Nightly reset" (9 лева). До голяма степен премахва плаката по зъбите, лошия дъх, натрупванията на храна между зъбите...

Само няколко пъти годишно ми се е случвало да изляза навън, без да съм изплакнал устата си с тази течност. Вкъщи също я ползвам след хранене. Правя го заради себе си, за да ми е свежо на мен, а не заради други хора. Дори и да излизам сам на разходка, ми е по-приятно така. Естествено, и миенето на зъбите поне по 2 пъти дневно се подразбира от самосебе си, както и употребата на конци за зъби. Привечер е желателно да се ползва и душ за уста. Това са все елементарни неща за личната чистоплътност, които всеки нормален човек върши в ежедневието си.

- Кифлоприземител

4.   Аз съм се сблъскавал и беше адски гадно. Всичко беше супер, но тов не се издържаше. Спрях да се виждам с нея, даже не и дадох обяснения, не знаех как да го направя. Тогава бях около 20 годишен. Иначе интелигентна, готина, обаче това изтривашв всички хубави моменти.
Всеки има лоши моменти, ама ако е постоянно не си заслужава. Кучето ми имаше по приятен дъх, не се ебавам.
В последстивие разбрах, че е имала май заболяване, което нв е просто грип или настинка. И явно това е била причината. Сега знам, че има мъж, но пък доста е надебеляла от живота в чужбина, явно не може всичко да е ок.

5.   зъболекар има развалени зъби за правене

6.   Възможно е да има здравословен проблем или просто нужда от посещение при зъболекар Би могъл да й препоръчаш такъв.

7.   Болестта се казва Халитоза, нека да отиде на лекар. Може да е от всичко.

8.   Според мен, кажи ѝ го директно. В повечето случаи, причините за хронична халитоза, нямат нищо общо с миенето на зъбите, а се дължат на метаболитни нарушения и по-лошото е, че много от изследвванията дори не се правят в България и липсват специалисти, които могат да поставят диагноза.

9.   Доректно й го кажи и за да не се засегне й кажи, че и ти си имал преди и измисли някаква история и й кажи, че ще го махне, че не е голям проблем.
При моя приятел се оказа, че като прекалява със сиренето и хляба и има лош дъх. Мина на зеленчуци и дъха изчезна.
Същото беше и със сина ми, който консумираше мляко на всяко хранене.