Споделена история от Секс и интимност

Може ли момиче да зарази момиче
Здравейте!Искам да попитам нещо,но не ми се подигравайте.Аз съм бисексуално момиче,но досега не съм правила секс с момиче,но искам да правя.Ако момичето случайно има някаква болест може ли да ме зарази и мен?При мъжете знам,че може защото е вътре в мен,но при момичетата не го разбирам.

Коментари

1.   Да, може. Ако е ХИВ позитивна и имате открита рана някъде по пръстите може да те зарази без да разберете. Винаги трябва да се пазиш за други полово предавани болести, като най-често това са срамни въшки, трипер, гъбички и др. По правило болести се предават в случай на размяна на телесни течности, особено ако правите трибадизъм (справка уикипедия, че няма как да го напиша по друг начин, за да не ми блокират коментара)

2.   Естествено, че може!!! При О*АЛЕН с*кс можеш да се запазиш с "ППИ" като ЧПВ, гениален херпес, заразен молуск, вирус Зика, Хепатит В и С, също така и дори макар и малко вероятно с ХИВ от вирусните, а от бактериалните мек шанкър, сифилис (луес), говорея (трипер) и хламидия от няколко типа.
При мануална манипулация много често срещано е пренасянето на кандида гъбички, а освен изброените вирусни такива по-горе и бактериалните като трипер, сифилис и като допълнение и хламидия, също така от използвано дилдо, пръсти, които да трият вулвата и/или да са във вагината, а след това при "здравата" да се използват обратно към нейните полови органи и/или най-лесно при директно триене на гениталите едни с други можеш да се запазиш с най-често срещаната чисто полова предавана инфекция (особено често срещана при дамите)- трихомоназа (трихомонас вагиналис)!!! Това е инфекция, която се предава най-вече при полово сношениение и при предаване чрез триене между гениталите на партньорите.
Това са примери при които здравата се заразява по не типичен полов път (не при полов контакт, полов акт) с полово предавана инфекция от носителката от нейните полови органи и/или кожа в близост до тях при триене или използване на някакъв предмет, който по-късно да попадне върху твоите генитали. Това са класическите "пасивни" начини на заразяване.
По обратен път, чрез устата на инфектираната могат да се пренасят гъбички на здравата при о*ален секс, когато те попаднат върху външните полови органи (вулва) или във вагината на здравата.
Не съм медицинско лице или гениколог, но тези неща ги зная. За мен е важно половото възпитание и претенцията от ППИ, начините на предаване. Изчел съм много по този въпрос, внимавал съм по време на лекционни занимания като ученик и съм надграждат след това. Надявам се да съм бил полезен.

3.   Да, може. Най-доброто, кеото можеш да правиш е, да си подбираш внимателно партньорите и да си правите редовни тестове.

4.   Предаването става при взаимодействието на течности и кръв от телата на партньорите. Разбира се, че е възможно. Ако я оближеш примерно или си пуснете по един език. Дано няма такива неща, разбира се. Тия еднополови извращения за мен са си такива и няма как да ги приема, но задаваш конкретен въпрос, получаваш конкретен отговор. Щом ви харесва. Между другото ТЕОРЕТИЧНО е възможно дори жената да забременее през УСТАТА, колкото и абсурдно да звучи. Има 7 такива случая в света, 4 в Китай, 2 в Индия и 1 в Канада.

5.   Отговорът е ДА. Ти ще бъдеш в контакт с вагиналните ѝ секрети, тя - с твоите. Всички правила за сексуална хигиена важат с пълна сила, освен че няма как да забременеете.

6.   Разбира се , че може. Всички секрети, които се отделят от влагалището са заразни, ако жената е заразена с гъбички, бактерии или вирусни заболявания, предавани по полов път като хепатит B,C,HIV.
С HIV можеш да се заразиш и от лещи за очи, които някои заразен е пробвал.

7.   Да,човешки папиломен вирус се предава контакт кожа с кожа. Ако не се хване на време ,ще ти докара рак ,така че нека жената си направи скрининг .