Споделена история от Секс и интимност

Венерически болести от френска любов
Скоро ще се виждам с едно девойче, искам да ви попитам може ли да хвана някоя венерическа болест, ако ми направи свирка без презерватив, то ясно за секса, но за френската се интересувам дали да слагам или не

Коментари

1.   Колко и неприятно,аз лично съм хващал.Но въпреки това си заслужаваше,такаче мисли правилно

2.   Естествено, че може!!! При О*АЛЕН с*кс можеш да се запазиш с "ППИ" като ЧПВ, гениален херпес, заразен молуск, вирус Зика, Хепатит В и С, също така и дори макар и малко вероятно с ХИВ от вирусните, а от бактериалните мек шанкър, сифилис (луес), говорея (трипер) и хламидия от няколко типа.
При мануална манипулация много често срещано е пренасянето на кандида гъбички, а освен изброените вирусни такива по-горе и бактериалните като трипер, сифилис и като допълнение и хламидия, също така от използвано дилдо, пръсти, които да трият вулвата и/или да са във вагината, а след това при "здравата" да се използват обратно към нейните полови органи и/или най-лесно при директно триене на гениталите едни с други можеш да се запазиш с най-често срещаната чисто полова предавана инфекция (особено често срещана при дамите)- трихомоназа (трихомонас вагиналис)!!! Това е инфекция, която се предава най-вече при полово сношениение и при предаване чрез триене между гениталите на партньорите.
Това са примери при които здравата се заразява по не типичен полов път (не при полов контакт, полов акт) с полово предавана инфекция от носителката от нейните полови органи и/или кожа в близост до тях при триене или използване на някакъв предмет, който по-късно да попадне върху твоите генитали. Това са класическите "пасивни" начини на заразяване.
По обратен път, чрез устата на инфектираната могат да се пренасят гъбички на здравата при о*ален секс, когато те попаднат върху външните полови органи (вулва) или във вагината на здравата.
Не съм медицинско лице или гениколог, но тези неща ги зная. За мен е важно половото възпитание и претенцията от ППИ, начините на предаване. Изчел съм много по този въпрос, внимавал съм по време на лекционни занимания като ученик и съм надграждат след това. Надявам се да съм бил полезен.

3.   На практика можеш да хванеш при орален секс почти всяко полово преносимо заболяване със същата "успеваемост" както при вагинален секс. Моя позната наскоро ми се ожали ,че е пипнала херпес от направена свирка. Но това са рискове на "професията" :) Казвам го с ясното съзнание ,че съм пределно запознат и въпреки това не мога да си преставя свирка с презерватив

4.   Представи си, обаче, можеш да хванеш ковид и без да ти прави свирка. И без даже да разбереш от кой(я) в автобуса, дори по пътя... дори от ваксиниран(а)... даже дори да си ваксиниран. При това вероятността в момента е значително по-голяма от тази да ти оставят херпес...