Споделена история от Секс и интимност

Без аз да съм съгласна
Здравейте.... Толкова съм объркана, и имам нужда от съвет, а няма от кого да го поискам... Когато с бившия ми приятел бяхме заедно, една вечер той искаше да го направим, а аз не бях готова още за това и му казах, че не се чувствам готова и той започна да ме обижда, да ми казва, че му нямам доверие и че при някой друг щяло да стане гафа, аз наистина се обидих от това, което ми каза, но въпреки всичко се опитах да говоря с него и да му обясня, но той си знаеше неговото и въпреки моето несъгласие, го "направихме". Беше ми за първи път, и болката беше неописуема, имаше адски много кръв и кървях няколко дни след това. После цялата треперех и не можех да се помръдна, а той просто си обу гащите, стана и мерака му беше минал... След една седмица случката се повтори, а аз от страх към него не знаех какво да направя... Не знаех как да предотвратя случващото се и ме беше страх какво ще стане.... Сега изпитвам огромна вина, че е станало и въпреки времето, което мина, тази вина и спомена за болката са в главата ми всеки ден. Какво да си мисля? ... Какво да правя?

Коментари

2.   Ужас... Още от това, че си била във връзка (полу)човек, който те обижда.

Психотерапевт. Има причини да си търпяла човек, който те обижда. Да е въобще мислимо това да се случи. И да се повтори! И психотерапевт ще ти помогне да ги разбереш тези причини, тези подривни модели на поведение, и да ги преодолееш, да ги коригираш. Успех:)

Ако страдаш от примитивния българския комплекс „макак така психотерапевт, това е за луди“, можеш да започнеш с The School of Life, дори само с техния youtube канал.

<3

3.   Този трябва да го осъдиш! Той те е изнасилил, това не е мъж, това не е нищо. Ако имаш някакви доказателства, просто го осъди, утре може да изнасили друга! Ако ли пък не... намери здравички приятели да го пребият, ако трябва плати на такива. Не се чувствай виновна, и ужасно е че първият ти път, е бил с такъв човек. Вероятно ще бъдеш нападната, от двама тук, които много обичат "феминистки". Но не се предавай, сподели на близки хора, и дано намерите решение.

4.   На колко си години, звучиш ми като непълнолетна! Не си затваряй устата, говори докато можеш. Ако си малка, ще ти помогне някой, а оня ще бъде наказан. Не си виновна ти, виновен е той. Не е нормално, да продължават след като си им казал, че не искаш..

6.   Защо си му дала като те обижда? Щом не искаш скъпа, това на сила не става. Тоя простак толкова ли не е виждал путка, та да те насилва.