Споделена история от Секс и интимност

Нямам цикъл след ескапел
Здравейте,историята е следната
На 24.11 ми дойде последният цикъл,на 29ти правих секс за първи път,на следващия ден пих ескапел, защото не използвахме предпазни средства. 7 дни след това имах кървене,нещо като цикъл. Изпитвах ужасни болки,но мина. След около 2 седмици направих тест,но беше отрицателен. Цикълът трябваше да ми дойде около 24.12,но сега след 13 дни,все още не е дошъл. За всеки случай направих повторен тест,отново отрицателен. Имам болки в корема сякаш всеки миг ще ми дойде. Притеснена съм,защото съм нова в тези неща,моля за съвет, обяснение или каквото сметнете за полезно. Ще ви бъда изключително благодарна! Според вас има ли някакъв шанс да бъда бременна (момчето не свърши в мен,също,на 16 съм.).
Да посетя ли гинеколог или просто да чакам? Вие имате ли подобен опит и нормално ли е това закъснение? Според мен е изключено да съм бременна,но въпреки това се притеснявам изключително много и го мисля постоянно.
Лека вечер!

Коментари

1.   Чакай докато родиш и тогава потърси помощ, за кръстник на детето, ОК???

2.   Спокойно не си бременна. Не е имало нужда да пиеш ескапел особено като секса е бил малко дни след цикъла и той не е свършил в теб. Малка си и си избързала с ескапела който ти е объркал малко цикъла. За твое спокойствие си прави тестове 1/2 пъти в седмицата и като все са отрицателни ще се успокоиш и ще ти дойде. Хормоните ти са се шашнали от ескапела и затова сега е малко хаос. Всичко е наред!

3.   Според мен мила не е било нужно да приеш ескапел щом не е свършил в теб и е сигурен. Ескапел е много вредно лекарство за хормоните но зависи от самият организма на човека как ще го приеме. самата аз съм на 16 и съм го приемала 2 пъти, защото не бяхме сигурни дали не се е опуснал малко в мен. На мен след приема му първият път ми дойде на датата която трябваше да ми дойде, ма второто хабче беше ми подранило с 2 дена. Но следващият месец ми закъсня с 2 дена така че всичко е на хормони. Не се притеснявай ще се оправиш! Изчакай ако не отиди на Генеколог и сподели проблема си.