Споделена история от Секс и интимност

Спада ли желанието за секс с възрастта?
Здравейте,
Жена съм на 40 г. Както е видно от заглавието, липсва ми желание за каквато и да е интимност. Всъщност аз и като млада не съм била особенно сексуална, но последните години въобще не ми се занинава с това. Предпочитам да се наспя, да чета книга, да гледам филм...
Въпроса ми е към другите жени на средна възраст, а именно: " Намалява ли желанието с годините? Имате ли енергия за секс или го правите за да "угодите" на партньора си?"

Коментари

1-50 от 69

1.   То си е индивидуално, но като цяло съм забелязал, че на мъжете желанието им достига пик на около 20-30 и започва леко да пада след 40 и особено след 50-60. Докато при жените сякаш с възрастта обикновено се покачва желанието обратно на мъжете. Даже след 30 и особено след 40 както си трябва им идва апетита на повечето. На около 20 много жени имат по-слабо желание.

3.   На мъжете , може да им спада , моят мъж е към твоята възраст и не виждам желание .

4.   И двамата с жената сме вече над 40. Не съм забелязал някаква кой знае каква промяна.

5.   № 3 e права,на мъжете им спада и не щат,но на жените им се ебе на всяка възраст,стига да има с кого,с яка и дебела тояга и докато са живи !

6.   ПРИ ЖЕНА МИ СПАДНА СЛЕД 40,ПРИ МЕН СЕ УВЕЛИЧИ В ПЪТИ ИМАМ ЖЕЛАНИЕ ВСЕКИ ДЕН . М43.
Получи се голямо разминаване .

7.   При мен не спада.
Възможно е да ти се случва от преумора, недоспиване или от много стрес.
Жена - 47 г.

8.   Може би е индивидуално, но при мен също липсва. Обяснявам си го с това, че си имам други главоболия на главата- проблемен тийнейджър, битовизми, качих килограми...

9.   Нищо вече не същото - при мен главоломно нагоре, при него - главоломно надолу :-((( Гоним 50те и за мен специално е мъка голяма:-(((

10.   6 и как постигате разбирателство в това отношение ?

13.   Мъж на 45. При мен се увеличава. Карам втори пубертет:)

14.   До 6 И при мен е така М44 и жена 44 голямо разминаване се получава. Винаги съм бил по сексуален. Жената не толкова сега и менопаузата и нещата са доста зле.

15.   Жена съм, на почти 48 и до ден днешен желанието ми за секс не е спаднало, даже напротив, напоследък все повече ми се иска.

16.   Спада я...На 40 повечето жени вече не им се прави. Гледа да се наспи, че е уморена и ще става за работа или нещо я боли абе ТРАГЕДИЯ! По интересно и е да чете книга или да си рови в телефона! За мъжете съм сигурен, че не спада много!

17.   Всичко спада с възраста.

18.   Аз също съм на 40 и да ти кажа желанието ми не се влияе от възрастта, а по-скоро от външни фактори като стрес, проблеми и т.н. Няма как да съм в настроение кога през деня съм имала проблеми на работа, от банката са ми счупили телефона да ми обясня6ват, че закъснявам с вноската, дъщеря ми се е прибрала ядосана от училище, а не иска да ми сподели нищо, майка ми се е обадила 3 пъти да се жалва, че е вдигнала кръвно и накрая след работа до 10 часа вечерта съм готвила, чистила и оправяла, защо иначе няма как да наваксам с домакинството.

19.   Някъде около 50-тат ни годишнина , нещата при нас се обърнаха . При мен желанието за секс започна да намалява , а жена ми в момента се побърква от такова желание ...

М54

20.   За жена не би трябвало да има спад. При жена ми е обратно с възрастта, сега е на 49 г. и се увеличи либидото. Не мога да и смогвам вече, но с език и пръсти се справям. Оная работа като минах 50 почна бързо да омеква. При мъжа е така, с възрастта му пада мерака да се лумбуросва.

21.   До тези, на които им е спаднало тотално желанието за секс: не бихте ли разрешили, направо - насърчили, половинката си да го направи с друг? Нали все пак я обичате и разбирате, че той/тя има истинска нужда от това? Кое ви възпира повече: страха, че ще ви изостави съвсем или егото, "обидата" от това, че вие не можете...?

22.   Мъж на 58 съм и желанието за всякакъв вид секс ме побърква. На жена ми (51) й трябват поне 1 час за да я възбудя и пак е суха, трудно влизам в нея, още по-трудно се движа вътре. Остава ми поне удоволствието от устата й и това, че там мога да правя всичко там, както и с големите й гърди. Но това не стига, определено. Мастурбирам с нейна помощ. Иска ми се някое младо и много влажно момиче.... Съжалявам за откровението, но е точно така

23.   Така да обясня на невежите защо на някой жени след 40 им скача либидото.Има си биологично обяснение.Понеже наближава менопауза и тялото на жената я тласка да прави колкото може повече секс като за последно т.е. последни шансове да се размножи преди да е пресъхнала и да свърши купона. Надявам се да сте разбрали съвсем просто го обясних.

24.   То някъде след 30 навършени мъжете се кротват. Жените пък тогава най-много им налитат.

25.   Н. 22 колко гнусно само, не те ли е срам, бе...хем дърт, хем женен, момиче му сеприщяло - на дърт гъз, зелен бъз

26.   При мен спада. Преди мастурбирах всеки ден, а от две-три години насам вече ми се иска все по-рядко. Мастурбирам веднъж на две седмици, на 37 съм, мъж.

27.   Специално към мъжете над 50години имам един съвет....редовни профилактични прегледи при уролог... На тази възраст простата се уголемява и съответно потентноста и либидото намаляват.... Бях на преглед за пръв път преди нялошкп месеца, имах уголемена простата, прдписаха ми хранителни добавки на билкова основа и стана чудо..... Нормално уриниране и жената каза, че съм като младеж..... Проблеми със секса никакви булката (50 годишна) едвам ме удържа

28.   Номер 23, не наричай околните "невежи"! Сам си такъв!
Мъж (вече на 51), щастливо женен със сексуално отзивчива съпруга. имам опит и преди, и сега. Ясно е, че хората сме различни. При мен, от малък сексът винаги е бил от главните ми приоритети. И до ден днешен, като видя жена, я разглеждам като такава. Как изглежда гола, какво желае и т.н. Съпругата (48) в началото не всичко приемаше, сега сама ги жалае. Никога не съм си представял семеен живот без секса, какъвто го харесвам.С възрастта, според мен, нещата с променят малко. Изключвам индивидуалните случаи, като стрес, конфликт с партьора и т.н.Човек не се променя толкова много, просто става житейски по богат. При нас секса става все по-хубав и отдаден. Да, наблюдават се малки проблеми, като намаляване на овлажняването и т.н. Лесно поправими :) На въпроса на авторката: Не желанието при мен и моята жена не спада. Желаем си го така, както в последните 20-30 години. Даже бих казал, че желанието расте, но възмножностите намаляват.
Съвет: не се обвързвайте с неподходящи сексуални партньори!

29.   26 веднъж на две седмици сериозно ли? Бате ти си взел дал значи!

30.   По въпроса на авторката ами нормално е да не искаш.Сексуалното желание е с цел репродукция а не случайно! А ти на 40г закъде ще се размножаваш така, че е напълно нормално филма и почивката да са ти по-интересни. Жалко за мъжа, който е с теб!

32.   Мъж на 50.

При жените спада. При мъжете е почти същото- много високо.
Аз на няколко пъти щях да се развеждам по тази причина. Веднъж ме държа 3 месеца на сухо.

33.   Чувал съм следната хипотеза (не е научно доказано):
Жените спират секса на по- възрастните мъже с цел да умрат по- бързо.
Нещо като регулационен механизъм в природата.
Мъж който получава редовен секс живее 5- 10 години повече.
Жените когато са на възраст нямат нямат нужда от секс. Мъжете (и при мен е така) без секс изпадат в депресии които пък предизвиква други заболявания.
Човешкия мозък не е еволюирал много през последните няколко хиляди години. В миналото мъж над 50 години не е бил ценен и е трябвало да освободи ресурси за по- младите от него.
Днес не е така но подсъзнанието е формирано много, много отдавна.

35.   Жената като я удари менопаузата, направо полудя. Иска секс през вечер. Не се оплаквам, защото аз винаги съм бил с по-голямо либидо от нея.
М 46

36.   До 30 от авторката
Може да не си на ясно, но голям процент от 40 годишните жени все още могат да раждат ;))
Това дали ИСКАТ да раждат е друг въпрос, обаче ако опре до физиология те все още могат.

37.   Н.28 ти си мъж мечта. Аз съм ж.45 и съм с много високо либидо. Съпругът обаче не, живеем като брат и сестра и за мене голяма мъка. Последният секс февруари беше много трагичен, вече не знам, иска ли ,може ли. Друга жена ли има...Но няма голяма полза,аз съм в депресия и се мъча.

38.   До 37
Ти си жена мечта.
Аз съм мъж на 50г и от време на време ми се налага да заплашвам жена си с развод за да прави секс.
За пръв път чувам жена на средна възраст да иска секс.

39.   38, мечти, реклами... Направо се вземете.

40.   Трудна работа. Вече сме взети. Турболенции на тази възраст не водят до нищо добро. Времето назад не се връща.

41.   Викаш, ако беше млад, щеше да ѝ удариш два ташака.

42.   Моята на 40г супер яка мадама, всички точат лиги по нея! Обаче уви хич не и се ебе вече! Караме на ръкопашен бой кво да се прави...

43.   Мъж на 38 съм, жена ми е на 39. Няма никва промяна. Ебем си се редовно и си ни е гот. Даже при жена ми, която догодина прави 40 сякаш има увеличено желание. При мен винаги е било силно. По-сексуален съм бил само между 17 и 25 години, когато можех почти постоянно :)

44.   Уви аз пък съм жена на 32 и имам голямо желание. Често мастурбирам.. Желание от приятеля ми за забавление в леглото з сега няма.

45.   Няма жена която да не иска секс . Наблюденията ми са дори и от жени на 68-70 години. Има мъже които не могат да го предложат на жената по такъв начин че тя да приеме.

46.   Желанието за секс се увеличава дори (жена съм и много други жени потвърждават същото) често спада желанието към партньора обаче.
Причини: ами много и различни могат да бъдат, от недостатъчна хигиена до липса на грижа за към "искрите".
А много често жените разбират за изневяра и премълчават или ако мъжът излъже, те и не се опитват да доказват, но секта с него приключва.

47.   М на 49 думи нищо не е избягало! Разцрпвам! Стига от отсреща да знаят какво да правят не да седят като дърво!

48.   И на моята жена и замря желанието за секс а сме само на 33г.Имаме две деца заедно сме от 7 години.Преди правехме секс всеки ден по 4 или повече пъти и ме желаеше яко.А сега ми дава колкото да ми угоди а на мен ми се чука постоянно хуя ми е все на кокал.Направо не издържам!

49.   Мъж съм на 65 год. Моето мнение е, че при всеки индивид е различно и сексуалната активност зависи от много неща, най вече от психиката. Аз цял живот съм по активната страна и винаги ми се е налагало да и се моля и да и угаждам. Женени сме вече от 40 год. и не помня нито един път досега тя да ме помоли да правим секс. Допреди две години го правехме един път седмично, а сега на около 10 дена и то не по моя вина, ако мога така да се изразя. Ако зависи от мен продължаваме както преди, но тя все си мисли, че секса за мъжа е подарък от жената и трябва да го заслужи. Не знам как е при другите жени, но при нас е така, и като не и угодиш оставаш на сухо докато не стане на нейното.

50.   Подозирам че коментарите от жени които уж искат секс пък мъжете им не искат ги пишат хора които просто си правят ташак.

51.   М44 Ж40 Не спада,само ми трябва да помириша използваните прашки на жена ми и да и оближа некъпаната путка и съм готов. А след като ми направи писинг се побъркваме от секс,предимно анален. Жена ми също използва всяка възможност да го налапа и така. Забавлявайте се,всичко е въпрос на съвпадение с партньора.

52.   Н-28 за теб може да сън мъж-мечта, но за авторката ще бъда мъж-кошмар.
Огромна разлика се получава.Н-39 може би се шегува, но според мен
това е най-правилното решение. При условие, че хората желаят да си
запазят семействата, разбира се. Няма как един от партньорите
днес да реши, че ще става вегетариабец/веган и да очаква същото.
Компромисът който авторката може да направи, е да позволи
на мъжът си да се "храни" с Н-28 например от време на време.
Сеттих се за един виц от д-р Ненков по Дарик радио:
Как жена вегетарианец/веган прави свирка на мъжът си
при условие, че не желае месо в устата си?
Не дочаках отговора, но се досещам :)
Преди време попаднах на анкета по форумите:
Колко често правите секс:
1. Много често - 2-3 пъти на ден;
2. Често - 2-3 пъти на седмица;
3. Рядко - 2-3 пъти на месец;
4. Много рядко - 2-3 пъти на година;
5. Въобще не правя.
Много е тъжно, да не кажа драматично, когато съжителстват хора
с желания около първите две и последните две позиции.
Аз и жена се придържаме към т. 2, за някои е малко,
за други е много, ние толкова можем :) А и знаете как е,
деца, работа и тоя луд живот покрай нас.
И както казах по горе, не спада желанието при нас с годините,
а секса става все по хубав и разнообразен.
Имам комшийка, гони 60-те, хубав човек е, но мъжът й май
е приключил с тези неща. Жената страда, не мога да я разбера,
само иска да сподели или желае нещо.
Лично аз имам много познати за които зная, че страдат много
от липсата на секс. Това се вижда и по форумите. Въобще
не става въпрос за възрастта, много млади двойки се оказват
в същата безизходна ситуация. Според мен, още в началото
двойките трябва да имат разбирателство по горната анкета.
А ако някой от тях във времете си промени мирогледа,
да разреши на партньора си, да утолява апетита си другаде
от време на време.
М 51

53.   М48
Поне 2 пъти седмично със съпругата, но принципно ми се е.е постоянно!Съпругата е на 40, но изглежда на 25!
Не знам дали има значение, но и аз съм много младолик, тренирам поне 3пъти седмично и се храня много здравословно.
На съпугата също и се прави доста, но заради децата не винаги може на момента.
Преди години на около 30 бях качил килограми и секса беше станал трагедия.
В началото на пландемията бях досто стресиран и тогава напълно ми изчезна желанието, но когато се отърсих от стреса и започнах да тренирам се оправих.

54.   Жена ми се наигра с няколко любовника и на 40 години каза, че повече няма да правим секс. Дори ми каза да си намеря любовница. Намерих си и двамата бяхме очаровани от секса. С времето, простатата ма мъжът се уголемява и желанието за секс намалява. Рекламите за хапчета са смешни. Скъпи са, но ефектът им е само да уталожи болката на простатата. Забравете за всички глупости от рекламите! Ти продължаваш да харесваш жените, но желанието става все по-рядко. Яд те е и искаш всичко да си е както преди, но самолетът се вдига все по-рядко. Гадно е, защото ти си все същият. Ментално, ти си на 20 години, но физически, си на доста повече. А мъж на 30 години да не желае секс, е трагично.

55.   До номер 25 от т.н. " дърт гъз". Не знам какво и откъде си, но всеки нормален мъж би искал да изчука и се накефи понякога от жена с голямо желание за секс на каквато и да е възраст. Това се случва предимно с по-млади жени, но има, както се вижда от този чат, и много зрели жени жени, които с удвовоствие биха правили секс с непознат за да бъдат задоволени. Желанието за секс е различно при хората. Аз лично харесвам жените, възрастта няма значение. Желанието и всеотдадеността в секса са важни.

1-50 от 69