Споделена история от Секс и интимност

Проблем с моята сексуалност
Здравейте всички. Искам да споделя моята история и как се чувствам. Първо искам да кажа, че в реалността съм мъжко момче и мъжкар и никой не би предположил, че се чувствам така. Като малък много харесвах момичетата, опитвах се да си намеря сериозно момиче, но преживях много отхвърляния и всичко ми се отразяваше. Имал само една приятелка, няколко години живяхме и бяхме заедно, бях щастлив с нея, тя ми беше 1-та и единствена, но ме напусна заради друг мъж.. Искам да ви кажа, че като малък бях малък покрай мен имаше много женски неща и дрехи, защото бях само с майка ми и сестра ми. И още на 15 години тайно пробвах да обувам прашките на сестра си и ми хареса. С времето порно и гледайки как мацките се кефят като ги "оправят" и те правят свирки започнах да си мисля какво ли изпитват и да ми се иска да съм като тях. Та, имал съм мисли за мъже и за пениси, но не съм направил нищо. В момента съм на 28, минаха 3 години, откакто бившата ме напусна. Бях тотално съсипан и разбит, но и се върнаха тези мисли в мен и искам да обясня как се чувствам и ако някой може да помогне със съвет или нещо.. Все още се заглеждам по жените, харесват ми и смятам, че са много по хубави от мъжете, но един вид не ме привличат сексуално, а просто оценявам красотата им и ми се иска да бях като тях, Мъжете от друга страна много ме привличат, най-вече заради пенисите и телата им и това, че ми се иска да съм като мацка и да правя това, което те правят.. Така се чувствам, че дори като съм по улицата, гледам готини мацки и просто ми се иска да съм като тях, нищо друго.. От една страна ми се иска да бях по женствен и да можех да бъда като мацка и да бъда с мъже, но от друга страна не искам да съм гей. Винаги съм искал да намеря истинската любов, да създам семейство и не знам какво да правя и мисля..

Коментари

1.   Приятелю, с теб съм. Не мога да повярвам колко хора имат сходен проблем, като някаква епидемия е станало. Не мога да разбера какво го причинява. Проблемът на 90% от хората като теб и мен със сходни привличания е описан от Фройд като "идентификация с майката". Детето решава, че е майка си, идентифицира се с нея. За да не влезе в инцест, кръвосмешение (дълбоко заложен код в нас, да не се съешаваме с роднини - бихме изпитали отвращение, т.н.) личността търси мъж, търси другото. Обикновено става при липсващ баща и поглъщаша любов на майката, не давайки въздух за личността на детето. (Но да обвиняваш друине за пробчемите си е садък анастетик!)

Ще бъда кратък, че никой няма време за губене! Какво съм открил, през работа с психотерапевти, лични истории, науни статии и собствен опит. От 14 до 30тте ми настоящи години се боря с това, не съм се предал още ; )

1. Порното отключва латентно заложени пробеми. И при мен беше същото, първо харесвах момиче, силно, после обаче с порното започнах да съм привлечен от момчета.

2. Сексуалността е процес. В пубертета се проявява като фотографски негатив заложеното ти от детството, в пубертета се показва какво се е получило. Не вярвам, че не може да се промени, но това откривам.

3. със спортуването и здравословните мъжки връзки е възможно да развиеш позитивна представа за себе си, че си мъж, да се идентифицираш с мъжкото вътрешно. При мен се получи, но не мога да намеря приятели с които да спортувам например, май не съм търсил достатъчно.

4. Не влизай в сексуални отношения докато не пробваш да се изправиш, вкусвайки "забранения плод" ще ни е трудно да се измъкнем от това усещане, както с наркотиците например, рано или късно ще те повлечат отново към себе си.

5. Не бягай от истината! Приеми проблемите си, какво проблематизираш в себе си. Приеми себе си, без да се вкопчваш, паникьосваш и т.н. . Само със спокоен ум може да очертаваш пътя си.

6. Не си хаби времето. След 2 години ще бъдеш малко по-стар от днес. Определи си време, примерно година, в която ще спреш тотано със порното, със погледите към момчета, със неуважението към себе си, към подсъзнанието си и потребностите му - ще прекъснеш вредната връзка със жените до себе си - докато пастеш ти е насъщно да бъдеш близо до майка си, да я обичаш, да поемаш от безусовната и помощ. На 28 години, всяка нейна помощ става бреме, става обида за твоята автономност. С голямо уважение, и твърдост и постави граници, които да не преминава. Изпитай нуждата да го направиш. Ако не изпитваш тази нужда - сближи се още повече с нея!! Гушки, тем подобни. В един момент тялото ти само ще се пазгневи и ще ти покаже как да си създадеш граници с нея, как да изпиташ нуждата от тях.

Кураж! Никой от нас не знае какво причинява тази епидемия от привлиания. Духът на времето ли - еманципацията на жената (която е ок и естествен процес!) - планетата ли, която е пренаселена, мозъчните тръстове, целящи депопулация? (Впрочем депопулацията предстои и без да има пъклен план, рязък спад на пората вещаят всички гоеми научни статистиески хъбове ) .

Последно, да. Открих, че нашата вяра може би е измислена, историески ясно може да се проседи кой го е сторил и с каква цел. Същевременно, подвизите на светиите и мъчениците остават, достиженията на културата ни стоят. Тоест, и да не е вярна религията в детайлите си, има морален закон на света, според който той работи. Не се останяй да се впуснеш прекалено във някоя религия. Когато човек изпадне в безисходица, подсъзнателно подхожда към религиите със прикрита користна цел - да бъде освободен от проблема си. Това може да е заблуда в някои случаи.

Поздрави,
facetious

2.   Така са започнали Евгени Минчев и Юксел Кадриев, нямяш грижи, дерзай!

3.   Хора, парното, филмите са нереалност. Спри се, смири се, ако щеш отиди на църква и осъзнайте, че Господ е създал мъжа и жената, а всичко останало е "продукция" за пари, много пари. И това работи защото вие го толерирате, гледате, вярвате. Личен избор!!! Разочаровал си, жената си е тръгнала, ами развижи си ума, осъзнай, че на света има милиарди жени и си се хванал, сякаш тази е единствената. Да идеализираш някого е грях! Четете, развивайте се и мислете!!!

4.   Не, порното може само да развие фантазията на някой, не да му отключи латентни проблеми. :) И към порното няма толкова тежка зависимост, чрез него се потискат други по-сериозни състояния, които биха били съкрушителни за един мъжки индивид и хората около него. Аз лично познавам хора на сухо, които не гледат порно и са проблемни в обществото - хулиганство, пиянство, вербална агресия, кражби и така.. Само някакви замъглени хора смятат, че порното изкривявало психиката. Нормалното порно си е ок.

5.   Причините за трансексуалността до ден днешен се изясняват от съвременната наука. Не зная какви статии е чел номер 1, но Фройд не съм чул да има теория за "идентификация с майката", може би бърка тази за Едиповия комплекс, която има съвсем различна концепция от тази, която имаме в твоя случай. Трябва да се отбележи, че теориите на Фройд отчасти са отречени от съвременната наука.

Авторе, от историята ти става ясно, че още в пубертета си имал подобни изживявания. Реално това не е някакъв проблем, ако ти не решиш, че е такъв. Бисексуални хора си има и ще продължава да си има, както и хомосексуални, както и транс. Времето ще покаже какъв е при теб случаят, но ми се струва безсмислено да се притесняваш за неща, които не зависят от теб. Просто прави каквото ти се прави и не залитай по псевдонаучни теории. Успех!