Споделена история от Секс и интимност

Самозадоволяване
Здравейте на 22 години съм, мъж имах проблем 2020 година с самозадоволяването.
Работех като охрана около 6, 7 месеца по 12 часа на ден с нощни смени и т.н.
Проблемът беше тъй като бях сам на смяна и нямаше какво до правя през повечето време мастурбирах за 12 часа аз правех около 20 чекии, което е много, чувствах умора, не ме беше добре, имах огромно умора, и слабост в краката.
След това 2021 година започнах да спортувам, пак се самозадоволявах, но по малко (3 пъти дневно).
Мина време и научих за антимастурбирането и реших да се подложат на това видях много добри промени.
Започнах да спортувам вдигам тежести, бягам и т.н.
и в момента съм на антимастурбиране до тук съм издържал 17 дена, трудно беше имах мокри сънища и т.н.
Да попитам дали това което съм направил 2020 година всеки ден, и вечер по 20 чекии или повече може да са, дали пречи на резултатите ми сега в спорта.

Моля без хейт, знам че за 12 часа около 20 чекии е много и ненормално, и лошо и то всеки ден.

И дали сега е задължително да не се самозадоволявам за доста дълъг период от време.

Моля коментирайте, и без обиди и т.н знам че е ненормално, Благодаря предварително!

Коментари

1.   Как до не са много, не си ли чувал зярмлядежите, които са се докарали до инфаркт от прекалено много мастурбация? В даоизма, както и във всички изтони религии, в семето си е твоята живителна сила, която ако прахосваш безразсъдно си докарваш болести. Дори Фройд говори за сублимацията на нереализираната сексуална енергия в творчество, да не говорим за християнството, където грехът е буквално против тялото ти и силите му. Аргументът, че ако не маструбираш е зле отпада, понеже тялото ти само се чисти когато има нужда. Ти просто си се пристрастил. Започни битка, виж и този сайт - yourbrainonporn.com. За всяко нещо си има причина, пробвай да усетиш защо те е избило да търсиш утеха във самоконсумацията си. Замени я с реални контакти по чат или приложения за запознанство, това много помогна на мен в началото. Всички сме го вършили, но идва един ден, в който осъзнаваш, че работата е на живот и смърт - или прекратяваш тазипстраст, за да започнеш живот в реалността, или приемаш, че ще си попилееш младостта така, и един ден ще бъдеш разочарован, без да имаш шанс. Погледни сепот гледната точка на човек, който е продължил да върши каквото ти на 50, 60 години. Какво би казал той от бъдещето на настоящия ти аз? Какъв втори шанс би искал този 60 годишен човек да има? Защо не го осъществиш ти, в този момент, от този ден, този час, тази минута? Всяко отлагане е приемае на гибелта на мечтите ти!

Успех! Аз изкарах вече трети месец без нищо, доста се мобилизирах, поне в моя случай.

2.   Споко брат. Това колко чекии си въртял преди 2 години няма да те спре от нов PR на лежанката.

3.   До номер 1: приятял тея неща за даоизма и семезадържането са много вредни. Отиди и поговори с някои уролог да ти обясни за задържането особено във възрастта на автора.А те даоистите са си мислели че така ще има повече енергия и т.н. което е иситна но е за кратък период от време.Не изпразването за период от 7-10 дни ти покачва тесторена повече и следователно имаш повече енергия и т.н. НО нешо много важно тялото ти после си го регулира тъй като вижда че няма нужда от тези високи нива на хормона и те падат до нормите. Ей от там произлизат и митовете за задържането и т.н.