Споделена история от Секс и интимност

Някой знае ли какво е тази операция?
Здравейте, отдавна се чудя дали да споделя за какво става въпрос. Ще бъда кратък-на 17 години съм, а проблема ми е следния: когато бях на може би 1-2 години се наложи да ми направят някаква операция (сещате се къде), поради която в момента ми е много малък, а в нормално състояние направо се плаша, а при въпросната операция се наложи обрязване, което ме плаши още повече... личи ми, супер комплексиран съм, заради този супер комплекс се лишавам от супер много неща (не съм ходил на плаж от доста години, а е на около 30км, не мога да си избера дрехи по нормален начин, не излизам много много).

Имам проблеми с родителите ми, не ги интересуват интересите ми, мислят си че всичко с мен е супер, постоянни скандали... и на всичко отгоре не съм българин... важно е да отбележа, че не съм циганин!! Дори бях твърдо "ЗА" протестите срещу повечето боклуци, които живеят като паразити, но не това е темата! Знам че хората от големите градове не могат да разберат как се делят т. нар. "малцинства", честно да ви кажа не съм имал проблеми с расовата дискриминация, защото досега никой не е могъл да прецени какъв съм.

Между другото да ви кажа изобщо не се чувствам по-малко Българин от вас, интересува ме България, гледам всичко свързано с спорта, което представлява България. Всеки ден мисля за този проблем, дали ще се оправя, ако да-кога. Всеки ден мисля за самоубийство, много е трудно, но да ви кажа изобщо е ми пука... мога да го направя по всяко време... досега не съм го направил, защото си мисля, че това е някакъв кошмар и на следващия ден всичко ще е ОК...

Та, ако някой е запознат каква е тази операция дето са ми направили, бих искал да ми каже... знам че някой ако коментира ще ми каже да питам родителите ми, но да ви кажа предварително, че няма да го направя... надявам се да съм написал добре историята и ви благодаря ако сте я прочели :))

Коментари

1.   Пич хайде напиши колко ти е голям, за да ти кажем дали наистина ти има нещо. Но едва ли могат да ти направят операция с цел забавяне развитието на пениса :)

2.   Здравей, Първо никъде не посочваш колко ти е малък в сантиметри? Нормалният размер на пениса в ерекция е от 11 до 18 сантиметра след 18 е много голям. Моя съвет е консултирай се с уролог, и ако той прецени може да те прапрати при ендокринолог, ако проблема е хормонален, забавено развитие, тестостерон. Едва ли е от операцията която са ти направили. Розтежа зависи от тестотерона и жлезите с вътрешна секреция с които се занимава медицинската наука ендокринология! Затова моя съвет е не слушай никой утиди при лекар-уролог, има ги във всяка болница! Успех

3.   Здравей, искам само да ти кажа, че съпругът ми е като теб, правили са му от херния, после апендисит и сега не е с много големи размери. Това не притеснява никого, имаме 2 прекрасни деца и мога да кажа, че всичко е наред. Когато намериш твоето момиче сам ще се убедиш, че не си прав, трябва да си спокоен за тези неща, относно обрязването вече много християни го практикуват, приеми го.

4.   Здравей, аз съм този които добави предишният коментар, със съвет да утидеш на консултация при уролог! пиша пак защото се сетих нещо което може да е от полза за теб. В София има един лекар Проф. Филип Куманов ендокринолог и андролог/ андрологията е дял от урологията и се занимава с мъжките полови органи, мъжка гинекология/, чувал съм, че този професор бил най добрия в България в неговата област, специализирал е в Италия многократно. Аз не ме знам работното му място и кординатите, ако искаш намериго и утиди при него за консултация, така по не ще си сигорен. Не се доверявай на мнението но хора които не са спициалисти/лекари/ потърси професионална и компетентна консултация Успех!

5.   Младеж ако си от мюсюлманско вероизповедание просто са те обрязали или както му викат при вас сюнет, то се прави точно на тази възраст която сочиш. Проблемите са няколко 1. това се прави от хора които не са медицински лица, но не ги гонят за да не се нагнетява напрежение, 2. при извършването на самата манипулация с палеца, показалеца и средния пръст на лявата ръка се хваща кожичката на члена която остава над главата му т. н. фимоза и се отрязва, но ако човека е неопитен може да контузи и самата глава 3. ако не се спазва хигиена след операцията може да тръгне доста неприятна инфекция. Разбира се това което трябва да направиш е да отидеш в съответния близък голям град и да се консултираш с уролог. За мъжа члена е важно нещо и проблемите с него и най-вече неразбирането ми могат да съсипят живота му за това се консултирай и с андролог ако можеш. Предполагам, че от това идват и проблемите със семейството ти защото просто не смееш да говориш за това явно смяташ че няма да има разбиране от тяхна страна, а с приятелите те е страх да не ти се присмиват. Върви при посочените специалисти събери пари за частно защото явно се притесняваш да ходиш при личния си лекар за да не разкаже на вашите. Просто отиди при специалисти и ще видиш че всичко ще е ок, размера е най-малкия ти проблем, ако си чувал има една приказка, че на жената й трябват 10см. другото е от лакомия и това е точно така. Не се притеснявай мъж ли си, по света е пълно с хора които имат пишки, но не са мъже, а п... и. Пожелавам ти късмет и вярвам, че ще имаш такъв.

6.   Обрязването няма нищо общо с дължината

7.   Има едно нещо наречено картон. Там се водят всички манипулации, през които детето е преминало. Там би трябвало да намериш и каква е операцията, която са ти направили. В момента, в който имаш латинското название съм сигурна, че ще намериш информация в интернет.

Лола

8.   Момче има много видове операция на половите органи на момчетата не знаем каква манипулация са ти правили но няма такава която да увреди растежа на мъжкото достойнство. При някой момченца правят обрязване на фимоза/кожичката/ поради религия или възпаление, на други правят операция на тестисите ако не са изпаднали от трупа в торбичките си. Това че си решил, че ти е малък първо не означава, че всъщност е така, второ не зависи от операцията на две годишна възръст а от гена на родителите ти. И все пак ако отидеш на уролог и заедно решите, че ти е малък има операции за удължаване такава си направи Азис. Тестостеронът, за който ти говорят коментиращите /ако решиш да го приемаш/ действа на растежа на тестисите но не и на разтежа на члена.

9.   Виждам доста коментари:първо да ви кажа че съм християнин, второ-не знам колко ми е... просто не се осмелих да си го измеря, мислил съм за операция, не знам... много скоро мисля че ще предприема някакви мерки... писали сте за тестостерон, преди 5-6 месеца ми биха няква инжекция "Небидо" (така и не разбрах защо) при един от най-добрите лекари ако не бъркам- доцент Христозов... А и всички мъже знаят това какъв проблем и комплекс е...
От автора

10.   Здравей, пак съм аз, този с двата коментара, дето ти даде съвет да отидеш при уролог и Проф. Куманов. Четох останалите коментари. Първо при недостатъчен свободен тестостерон в кръвта води до полова недоразвитост, това може да се установи с изследване свободен тестостерон, и да се проведе лечение с инжекции тестостерон, при теб има врем защото половият член разте до 19-20годишна възраст. Втори за операция която ти говорят, струва хиляди евро и в България, ням чак такива добри специалисти в този област. Трето риска от увреждания на члена е огромен, и никои ниможе да ти даде гаранция че няма да стане така! а последиците може да са необратими! Мойто мнение ако пениса ти до 11 см в ерекция въобще не се претеснямай!

11.   Здравей, всъщност и аз мислех за тва, не искам да се подлагам на това да се доближа по някакъв начин до нормалния размер, все пак нямаш си идея за какви комплекси става въпрос... ;]

12.   Здравей, отново, разбирам, че това много те тормози и измъчва. Виж в твоя случай операцията няма нищо общо, ако има нещо то е хормонално. Ти си на 17г ако имаш действително някакъв проблем и почнеш бързо лечение ще се оправиш, ти си ощи в края на пубертета. Не зам от кои град си, но те съветвам ако нямаш възможност да утидеш при Проф. Куманов, утиди незабавно при които и да е лекар-ендокринолог! дате прегледа тои ще ти пусне изследване тестостерон може и други хормонални изследвания и ако установи заболяване ще ти назначи диагноза. Без лекар не става ния не сме лекари, а освен това е нужно да ти се направи изследвания. Така, че послушайме искам да ти помогна утиди пи лекар-ендокринолог, ако има проблем той може да се оправи още не е късно, но ако изчакаш още някоя година ще стане. Успех!

13.   Ходих на ендокринолог, пусна ми някви изследвания, каза че трябва да ми бият някаква инжекция за тестостерон, след нея отидох отново на преглед и каза че всичко е ок... тва е, каза ми да не се притеснявам и тва е :)

14.   А ти чувал ли си за "челик" (jelq), поразрови се в интернет и ще разбереш за какво става дума. И не се комплексирай, има изход!

15.   Да, чувал съм... но, не мисля...

16.   Здравей от мен! Имам един въпрос към теб? Като си бил на прегледа при ендокринолог тя погледна ли ти половите органи? Като бях ученик два пъти съм ходил на ендокринолог заради наднорменото тегло. При двата пъти ме накара да си събуя гащите. Опитах се да откажа тази процедура, но не се получи. Забели ми пениса, за да види главичката. Опипа ми тестисите. Доста е неприятно
Тя въпросът ми е при теб имаше ли такава процедура? Момче на 21 години!

17.   Хермафродит. Родителите са решили да го оставят да бъде момче. Операцията е била в тази насока. Все още на хормонална терапия.

18.   Е, то това не е обрязване :-). И при мен се случи. Просто кожичката ти е останала залепнала, родителите не за взели мерки като дете. Моя първи акт беше малко късно и добре че беше с доста зряла жена която ми обясни нещата без да се присмива или нещо такова. Веднага отидох на лекар и с лазер резнаха където трябва. Сега всичко е нормално. А, това че процедурата има нещо общо с размера са си твой внушения